PDA

Zobacz pełną wersję : 5d mk2 problem z kółkiem nastaw



venomer
27-02-2010, 21:10
Witam. Nigdy nie przypuszczałem, że to mnie spotka a jednak. Prawdopodobnie padło mi po sesji duże kółko nastaw.
Robiłem zdjęć do oporu, potem na koniec podgląd zdjęć i du....a
Nie działa zmiana przysłony, nie działa przewijanie zdjęć. W starej 5 nie miałem takich cyrków. Wyjęcie baterii, zmiana karty na nic się nie zdały.

Czy czeka mnie serwis, czy coś nie tak ponaciskałem?
Dzięki za wszelkie sugestie.

Krzychu
27-02-2010, 21:19
Wiem że głupie, ale włącznik przesuwasz do końca czy tylko na On ?

venomer
27-02-2010, 21:23
Jest do końca przesunięty, wszystko grało i smigało na sesji. Pod koniec podgląd chcę przewinąć zdjęcia i zero reakcji.

Baterię wyciągnąłem na dobrą godzinę i też niestety nic nie pomaga.

socom_45
27-02-2010, 21:33
Na wstępie witam , to mój pierwszy post na tym forum.
Jakiś czas temu miałem to samo , serwis i po problemie , naprawa nie trwała dłużej niż tydzień . Swoją rogą to ciekawe czy ten problem nie będzie wracał , po cichu liczyłem że to przypadek ale zaczynam mieć coraz większe obawy.

micles
27-02-2010, 22:01
To ja może nie do tej usterki, ale tak na przyszłość, bo też o niedziałające kółko nastaw chodziło.

5d2 + grip. Focę, focę, kręcę tym mniejszym kółkiem - nic. Wyłączam, włączam - nic. Po 5min skapnąłem się, że kółko od gripa zatrzymało się w połowie skoku i pewnie cały czas zwierało jakiśtam czujnik.

venomer
27-02-2010, 22:10
Ja na razie bez gripa robię zdjęcia. Następny punkt zakupu. Aparat całkiem niedawno kupiłem, dlatego tez moje pełne zdziwienie, że to akurat duże kółko nastaw ;/

micles
27-02-2010, 22:27
Lepiej kółko niż matryca :D
Ale aparat na gwarancji?

BTW : nie ten dział - jest już nowy :mrgreen:

http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=56

deejay24h
27-02-2010, 22:32
micles mam identycznie jakiego masz gripa oryginał ? bo ja mam apha.

micles
27-02-2010, 23:16
Też, ale nie przejąłem się tym zbytnio. Po prostu trzeba dokładniej kręcić :D

Goomis
03-03-2010, 02:18
micles mam identycznie jakiego masz gripa oryginał ? bo ja mam apha.

micles to nie ma żadnego gripa - o 5D2 już nie wspominając :-P
Tak grip alpha. Ogólnie uciązliwe to nie jest - jedynie może przestraszyć za pierwszym razem ;-) Mi się zdarzyło jakieś 2-3razy od sierpnia od kąd mam ten zestaw.

micles
03-03-2010, 02:25
Chwal się chwal, ale jak ci ukradną, to nie do mnie :D

iREM
03-03-2010, 11:43
micles to nie ma żadnego gripa - o 5D2 już nie wspominając :-P
Tak grip alpha. Ogólnie uciązliwe to nie jest - jedynie może przestraszyć za pierwszym razem ;-) Mi się zdarzyło jakieś 2-3razy od sierpnia od kąd mam ten zestaw.

Z gripem alpha też mi się zdarza. Nawet mi wymienili na nówkę, ale się powtórzyło. W stuacji krytycznej proponuję wyłączyć przełącznik na gripie - u mnie wtedy działa.
W sytuacji mniej krytycznej wyjmuję baterię, odkręcam i porzykręcam gripa, wkładam baterię i działa.
Ale bez gripa to już gorzej. Może nowy soft coś poprawi, zostało jeszcze kilka dni do premiery ;-)

venomer
09-03-2010, 16:45
Finał sprawy. Aparat odwiedził Żytnią. Wszystko odbyło się w zaledwie dwa dni!!! Kurier zapukał do moich drzwi, odebrał paczuszkę. Następnego dnia ok 12 dostałem monit na maila od serwisu, że aparat jest już u nich, do tego zaraz opis w pdf zawartości paczki oraz stan aparatu. O 15 dostałem kolejny monit, że aparat został odesłany. W załaczniku kolejny pdf o poczynionych naprawach: "przeczyszczenie styków pokrętła + kompensacja pixeli + update firmware".

Szczerze jestem mile zaskoczony ;) Aparat jest już u mnie cały i zdrowy i sprawny!

micles
09-03-2010, 16:48
Gratki. Oby się odzwierciedliło w zdjęciach :D