PDA

Zobacz pełną wersję : Wady CY200K



micles
27-02-2010, 00:51
WOW! Nowy dział!

Pierwszy!

Jako że z Elfo, Bowensami i Quantuumami nie miałem do czynienia, a w studio w którym niejednokrotnie fociłem są chińczyki z funsports jestem ciekaw jakie są ich wady, bo ja takowych nie widzę. Może niedługo będę sobie jakąś lampkę kupował i w sumie nie wiem czemu płacić więcej...

Dominooo
27-02-2010, 01:02
WOW! Nowy dział!

Pierwszy!

Jako że z Elfo, Bowensami i Quantuumami nie miałem do czynienia, a w studio w którym niejednokrotnie fociłem są chińczyki z funsports jestem ciekaw jakie są ich wady, bo ja takowych nie widzę. Może niedługo będę sobie jakąś lampkę kupował i w sumie nie wiem czemu płacić więcej...
Może nie koniecznie o modelu jak w temacie, ale:

Jakieś 2 tygodnie temu byłem na pokazie lamp studyjnych firmy Fomei.
Przedstawiciel zachwalał swój sprzęt teorią, a gdy przyszedł czas na pokaz co lampy potrafią, włączył najnowszy model i na dzień dobry żarówka światła ciągłego padła...

Być może to przypadek, ale niesmak pozostaje :)

ExploRa
27-02-2010, 01:22
Używam dwoch takich lamp CY200K z softboxami...
Wady... Takowych zauwazalnych nie ma. Jednak czasem bywa niewielka roznica temperaturowa, ktora sie nieco waha. Ale nie jest tak zle jak na rok uzywania.
Moze zalezy co kto na co trafi. W kazdym razie nie ma co narzekac.

Tezet-gdynia
27-02-2010, 02:33
...Jednak czasem bywa niewielka roznica temperaturowa, ktora sie nieco waha...

Masz na mysli dwa zdjecia jedno po drugim i rozne temperatury ? Czy raczej dwie lampy i na jednym zdjeciu rozne temperatury ? Duze sa te roznice ?

lukaszlada
27-02-2010, 02:51
Sam używam chińczyków ;) I w sumie nie miałem okazji pracować na czymś porządniejszym, jak np. Hensel, fomei itp.

Sam posiadam delicacy 180Ws:
Minusy:
-brak mocowania bowens
-różnice mocy (ok. 1/2 eV)

Plusy:
-CENA!!!!
-wbudowana czasza (co jest również minusem)
-uchwyt na parasolke

Wbudowana czasza skupia światło, korzystając z softboxów otrzymuje się bardzo twarde światło, to lampy typowo przystosowane do parasolek!

Używałem także powerlux 600Ws i 300Ws, tutaj nie mam zastrzeżeń, chociaż także potrafią mieć różnice mocy pomiędzy poszczególnymi zdjęciami!



A tak w ogóle to widze micles że chcesz rozdziewiczać wszystkie nowe pod fora?:-(

ExploRa
27-02-2010, 03:00
Masz na mysli dwa zdjecia jedno po drugim i rozne temperatury ? Czy raczej dwie lampy i na jednym zdjeciu rozne temperatury ? Duze sa te roznice ?

Moze nie jedno po drugim... Ale po jakims czasie w trakcie sesji (nagrzewanie sie kondensatorow itp...) U siebie zauwazylem 200-300K roznicy na jednym zdjeciu. Z obserwacji wynika, ze jedna z lamp lub obie. W kazdym razie, w specyfikacji maja z gory zalozony zakres bledu 5300K-5800K jak podaja...

Vitez
27-02-2010, 05:29
A tak w ogóle to widze micles że chcesz rozdziewiczać wszystkie nowe pod fora?:-(

Poprzenosimy wątki ze "starych" podforów i skończy się rumakowanie :twisted: . Właściwie już się skończyło, bo się trochę zapełniło...

root
27-02-2010, 15:27
Sam używam chińczyków ;) I w sumie nie miałem okazji pracować na czymś porządniejszym, jak np. Hensel, fomei itp.
(...)
nie porownuj hensela z fomei, bo to zupelnie inna polka. fomei nawet obok pustego softboxa hensel'a nie wypada stawiac ;)

micles
27-02-2010, 15:31
Logika, logika!

(Chińczyki < {Hensel, Fomei}) != (Hensel = Fomei)

AMMarshall
27-02-2010, 16:00
Logika, logika!
(Chińczyki < {Hensel, Fomei}) != (Hensel = Fomei)

Micles... Logiczne byłoby sprawdzenie tematu przed napisaniem Hensel=Fomei. A wydaje mi się że nie sprawdziłeś.

www.hensel.pl
www.hensel.eu

micles
27-02-2010, 16:04
Przetłumaczę może na polski
(Chińczyki < {Hensel, Fomei}) != (Hensel = Fomei)To, że kolega napisał, że Chińczyki mniej porządne od lamp typu Hensel, Fomei nie implikuje, że Hensel jest tak samo porządny jak Fomei.

AMMarshall
27-02-2010, 16:11
Przetłumaczę może na polskiTo, że kolega napisał, że Chińczyki mniej porządne od lamp typu Hensel, Fomei nie implikuje, że Hensel jest tak samo porządny jak Fomei.

aaaaaaaaa.... OK, teoretyzujesz... :)

Podłączyłem się pod wątek, bo być może sam niedługo będę się rozglądał za jakimiś amatorskimi lampami.

sirgerwazy
27-02-2010, 20:52
Przetłumaczę może na polskiTo, że kolega napisał, że Chińczyki mniej porządne od lamp typu Hensel, Fomei nie implikuje, że Hensel jest tak samo porządny jak Fomei.

bledny symbol implikacji....
uzyles symbulu != co oznacza rozny od :))

micles
27-02-2010, 21:30
No to narysuj znaczkami ascii przekreśloną implikację...

-\-> ? Raczej nieczytelne to.

Maggot
28-02-2010, 19:14
witam
mam i chinczyki i bowensy 750pro
fakt blyskaja wszystkie ale jednak komfort pracy w bowensach duzo lepszy - chce miec o 1,3ev wiecej swiatla to tyle mam bez testowania swiatlomierzem.
po za tym niby mi sie w canonie nigdy to nie zdazylo ale jedna z klientek w studiu robila pentaxem z wyzwalaniem za pomoca kabelka i CY potrafilo dosc czesto nie blysnac.
Po za tym mam jeden softbox ktory na Bowensy wchodzi idealnie a na chinczyki zalozyc sie nie da ale to wina raczej softa bo ma grubszy odlew ktory nei wchodzi w mocowanie.
wiecej grzechow nie pamietam.
Mysle ze to bardzo fajne lampki jak za te cene ale jak bede kupowal cos do studia to jednak wezme cos wyzej.

pozdrawiam

Ernest_DLRS
07-03-2010, 17:28
Witam.
Użytkuję CY200K z softami 60x90 już przeszło rok. Problemów nigdy nie doświadczyłem, nic się nie spaliło, działają stabilnie, różnicy w WB nie zauważyłem (obie lampy błyskają identycznie).
Moje doświadczenie zamyka się jedynie w obrębie tych lamp, z innymi nie pracowałem, tak więc nie jestem w stanie porównać.
Myślę że jak na początek, dla fotografa studyjnego - amatora, są to świetne tanie lampy, na których można się wiele nauczyć i osiągnąć.
Pozdrawiam.

oskarkowy
08-03-2010, 14:51
Myślę że jak na początek, dla fotografa studyjnego - amatora, są to świetne tanie lampy, na których można się wiele nauczyć i osiągnąć.

Dopiszę tylko, że warto zainteresować się większymi modelami. Dodatkowo posiadają aktywne chłodzenie i ciut szybciej się ładują. Przy większych softach to jednak ma znaczenie Reszta bez zmian.

Pierwsze lampki kupiłem z 5 lat temu, do tej pory udało mi się uszkodzić tylko jedną 500Ws (za to smród był nie do zapomnienia).

Ogólnie nie jest to sprzęt ani precyzyjny, ani wygodny, ale na wyjazdach sprawdza się zadowalająco.

Ernest_DLRS
08-03-2010, 15:14
Fakt, mnie akurat nie potrzebne były większe gdyż "studio" zaaranżowałem u siebie w domu tak więc mocy mi starcza ;)
Ale planuję dokupić coś silniejszego z przeznaczeniem plenerowym.

radioel
08-03-2010, 15:36
Ja z kolei ma CY300K i sprawdzają się bardzo dobrze! jedyne na co mogę narzekać to mocowania softboxów... Niby jest szybko złączka ale trochę zabawy z tym jest. Nie tak łatwo zmienić duży softbox na mały strunieniowy "garnek" a następnie założyć softbox ponownie. zatrzaski blokują się. Wypracowałem sobie w prawdzie system ale to powinni poprawić...
Czas ładowania mógłby być szybszy... wychodzi to podczas sesji dzieciaków.

r_m
13-03-2010, 15:44
Wady - mały zakres regulacji (tylko 1/8), brak wymuszonego chłodzenia (jest dopiero od modelu 400Ws), brak zabezpieczeń.
Zalety - cena, "stara" konstrukcja: w trakcie dość intensywnej pracy z jednej 300 poszedł lekki biały dymek, okazało się, że nie wytrzymały kondensatory zapłonowe (chyba się ugotowały)-wyciek, stopiony plastik. Sprawę załatwiła wizyta w najbliższym sklepie z częściami elektronicznymi (koszt elementów ok. 10-15zł) i po 10min lampa odżyła. Biorąc pod uwagę elementy na płytkach, z serwisem (pogwarancyjnym) poradzi sobie każdy średnio rozgarnięty elektronik.
Dziś mimo wszystko radziłbym sprawdzić Powerlux VE, opis techniczny wygląda zachęcająco.

dj_zibi
23-05-2010, 23:25
Porównywał ktoś Tampy CY 200/300K do Powerluxów?? Ma jakieś spostrzeżenia??

gregmaslowski
24-05-2010, 08:28
Wady - mały zakres regulacji (tylko 1/8), brak wymuszonego chłodzenia (jest dopiero od modelu 400Ws), brak zabezpieczeń.
Zalety - cena, "stara" konstrukcja: w trakcie dość intensywnej pracy z jednej 300 poszedł lekki biały dymek, okazało się, że nie wytrzymały kondensatory zapłonowe (chyba się ugotowały)-wyciek, stopiony plastik. Sprawę załatwiła wizyta w najbliższym sklepie z częściami elektronicznymi (koszt elementów ok. 10-15zł) i po 10min lampa odżyła. Biorąc pod uwagę elementy na płytkach, z serwisem (pogwarancyjnym) poradzi sobie każdy średnio rozgarnięty elektronik.
Dziś mimo wszystko radziłbym sprawdzić Powerlux VE, opis techniczny wygląda zachęcająco.
To pewnie dlatego, że w instrukcji napisali max 4-5 błysków na minutę (co 12s). W przypadku właśnie, gdy nie przestrzegana jest instrukcja, a kondensatory wysiądą gwarancja nie zostanie uznana. To chyba największy minus tych lampek. Jednak cenowo wyglądają bardzo dobrze.

A jeszcze to dziwne, że jest jedna instrukcja do wszystkich 4rech lamp (200,300,400,600) - w końcu chińszczyzna :).

oskarkowy
24-05-2010, 12:25
jest instrukcja, a kondensatory wysiądą gwarancja nie zostanie uznana. To chyba największy minus tych lampek. Jednak cenowo wyglądają bardzo dobrze.


Spaliłem ostatnio 500Ws (po 8h trzaskania butów na foldery). Smród i dym, nie dało się wywietrzyć studia przez godzinę. Koszt naprawy w funsports (plus wymiana potłuczonego czujnika fotoceli) 80zł. Chyba nie ma się czym przejmować i odliczać sekund do kolejnego strzału, prawda? BTW, lampki znoszą mi takie traktowanie od przynajmniej 5 lat, dopiero miałem pierwszą taką naprawę.

MM-architekci
24-05-2010, 13:36
Czyli co czytać instrukcje przed zakupem ? :D Generalnie pierwsze słysze żeby te lampy tak specjalnie trzeba było traktować.

gregmaslowski
24-05-2010, 19:48
Hmm. Nie wiem czemu, ale ja tam raczej instrukcje użytkowania czytam :) (oczywiście bez przesady), a nikomu czytać nie każę przecież.

Co do obsługi, to sam się tym nie przejmuje i nie liczę. Słyszę bzyk, wiem, że mogę dalej cykać. Napisałem informacyjnie.