PDA

Zobacz pełną wersję : www.matowka.com - czyli tylko i wyłącznie tradycyjnie



kamilpd
25-02-2010, 13:30
Jestem w trakcie konstrukcji strony http://www.matowka.com . Głównym jej zadanie będzie zebranie i uporządkowanie ważniejszych informacji, newsów o analogowej fotografii oraz manualnych aparatach i akcesoriach.
Mamy pełno różnych for na ten temat, jednak informacje w nich są strasznie chaotycznie uporządkowane, a portale fotograficzne lansują głównie technologię cyfrową, więc pomyślałem, że może coś takiego się przyda. Co o tym sądzicie?

PawelB
25-02-2010, 14:37
Jeżeli faktycznie będzie to uporządkowane to może się przydać. Jednak jak na razie to jest jeszcze sporo do zrobienia.
Po pierwsze, skoro jesteś w trakcie budowy strony, to opis "Największy w Polsce serwis informacyjny o fotografii tradycyjnej" jest co najmniej lekka przesadą.
Po drugie błędy. Jak na razie znalazłem:
"Kilka miesięcy temu Holga wydała małoobrazkowy aparat Holga 135TLR" Aparat raczej można pokazać lub wypuścić, ale nie wydać.
"Jak wiadomo Polaroid przechodzi trudny okres, a sama nie wiele już ma wspólnego z dawną firmą" trochę stylistycznie nie tak. Polaroid jest rodzaju męskiego, więc powinno być "a sam" a nie "a sama". Ewentualnie "marka Polaroid" i wtedy może być "sama". "Niewiele" pisze się razem.
W części "studio/plener" w informacji o statywach Benro CombiTripod jest "Nowąa". W informacji o Lastolite Ezybox Hotshoe jest dwa razy "ramie" zamiast "ramię", jest też "waży tylko 700" bez jednostek.
Może są to drobiazgi, ale wpływają na odbiór całej strony.
W każdym razie życzę powodzenia :)

dinderi
25-02-2010, 16:16
Głównym jej zadanie będzie zebranie i uporządkowanie ważniejszych informacji, newsów
To na poczatku cel prawie kazdego technicznego forum. Jeśli uda sie wam osiagnąc ten cel osiagniecie sukces. Jesli nie, bedziecie taką samą stroną jak tysiące innych.
zycze powodzenia i trzymam kciuki.

kamilpd
25-02-2010, 16:52
ale to nie jest forum, tylko wortal informacyjny

airhead
25-02-2010, 19:15
a czemu nazwa "matówka"? w sumie ładna, ale za Chiny ludowe mi się nie kojarzy z fotografią tradycyjną

oxydum
25-02-2010, 19:50
Mam nadzieję, że oprócz niusów ze świata uświadomicie młodzieży co to był/jest Krokus czy Magnifax, czy z plastikowej miski da się zrobić lampę ciemniową ;) Życzę powodzenia.