PDA

Zobacz pełną wersję : Data Bank



wojtek
19-07-2004, 14:03
Chciałbym kupić Data Bank, więc pomyślałem, że najpierw zapytam czym się kierować przy zakupie takowego. Oczywiście chciałbym zapłacić jak najmniej. A może ktoś posiada taki do sprzedania lub wie gdzie można taki nabyć za rozsądną cenę.

Aszu
19-07-2004, 15:17
Pamiętaj, że poza rozsądna ceną ważny jest również rozsądny transfer. Zapis z karty na TANKA i odczyt z Tanka na PCta.
ps. Skopiowanie 40GB po USB 1.1 na PCta zajmie Ci całą noc i dzień i noc i ....

Vitez
19-07-2004, 18:49
ps. Skopiowanie 40GB po USB 1.1 na PCta zajmie Ci całą noc i dzień i noc i ....

Zapelnienie 40GB zdjeciami z jednego aparatu zajmie jeszcze dluzej a pozniej migawka do wymiany :P


A o image tank i innych databankach juz bylo na tym forum.
Na przykald tutaj: http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=583

wojtek
25-07-2004, 18:58
Dzięki za podpowiedzi. A jeżeli kupię już data bank to może wiecie gdzie kupić do niego twardy dysk, i czym się kierować przy jego wyborze. Szukałem na allegro ale nawet nie wiem czym ten twardy dysk różni się od normalnego do komputera. Boję się, że kupię twardziela do mojego PC i go nie uda mi się wepchnąć do data banku.

Przemek Białek
25-07-2004, 19:11
Dzięki za podpowiedzi. A jeżeli kupię już data bank to może wiecie gdzie kupić do niego twardy dysk, i czym się kierować przy jego wyborze. Szukałem na allegro ale nawet nie wiem czym ten twardy dysk różni się od normalnego do komputera. Boję się, że kupię twardziela do mojego PC i go nie uda mi się wepchnąć do data banku.

do databankow pasuja dyski 2,5' stosowane w laptopach na allegro jest ich troche!

Nowakowa
21-10-2018, 14:18
Witam, co to jest dokładnie ten data bank? Szukałam w Google i wyskakują mi głównie anglojęzyczne strony, jakieś centra danych, firmy, jakieś dawno wygasłe aukcje Allegro i żadnych konkretów.

Na logikę to biorąc, to chyba jest urządzenie do przechowywania danych, czyli w przypadku fotografowania do przechowywania zdjęć. Czyli coś tak jakby do zgrywania z karty, jak nie ma akurat komputera pod ręką? Czy laptopa ktoś nie chce nosić, a robi bardzo dużo zdjęć, gdzieś na przykład na jakimś wyjeździe, weselu i na karcie mu się nie mieści? No ale w sumie można mieć kilka kart. Do czego się używa takich urządzeń?

Przemek_PC
21-10-2018, 14:24
Noe wiem czy z jakims botem nie rozmawiam ale 14 lat temu kiedy powstal ten watek karty pamieci mialy male pojemnosci typu 256MB.

Nowakowa
21-10-2018, 14:31
Nie nie, nie jestem botem. Weszłam tu z wyszukiwarki Google. Trafiłam na takie określenie i szukałam informacji w sieci co to jest z ciekawości. To już rozumiem, że to już po prostu antyk przeszłości. Aczkolwiek ja mam jeszcze w szufladzie kartę 512 MB.

rafels3
21-10-2018, 14:49
To właśnie taka "zgrywarka/backup" do plików z kart. Mało tego teraz na rynku, np.:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1191264-REG/sanho_shdcsudma3000_casing_only_for_udma.html