PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie 1Ds Mk II kablem z laptopem



MIT
21-02-2010, 01:07
Próbuję połączyć jedynkę z laptopem kablem w taki sposób, żeby RAW był widziany na ekranie laptopa online w miarę robienia zdjęć. Cel jest oczywisty - w trakcie pracy w studio kontrola w PS parametrów zdjęcia - i nijak mi nie wychodzi - głupim ja czy co.
Na bezprzewodowy transmiter (6 kilozłotych) mnie nie stać.
Próbowałem przeszukać forum i też nic.:(
Pozdrawiam
Michał

photographus
21-02-2010, 03:46
Chłopie :) A o Google słyszałeś?
http://myapple.pl/mac-os-10-0-10-4/44500-fotografowanie-na-kablu-cyfrowym-eosem.html
Pod windą jest tak samo.
Wiem, że łatwiej zapytać, ale jak sam poszukasz i znajdziesz to i lepiej zapamiętasz a i satysfakcja większa :)

axen66
21-02-2010, 04:09
Pewnie o tym wiesz, że USB w 1DsMkII służy do połącznia z drukarką, połączenie z PC lub MAC jedynie przez Firewire.

sebcio80
21-02-2010, 05:20
Próbuję połączyć jedynkę z laptopem kablem w taki sposób, żeby RAW był widziany na ekranie laptopa online w miarę robienia zdjęć. Cel jest oczywisty - w trakcie pracy w studio kontrola w PS parametrów zdjęcia - i nijak mi nie wychodzi - głupim ja czy co.
Na bezprzewodowy transmiter (6 kilozłotych) mnie nie stać.
Próbowałem przeszukać forum i też nic.:(
Pozdrawiam
Michał

oczywiscie jak kolega pisze tylko kabel FireWire, przez USB nawet nie mozna zgrac zdjec

polecam zainteresowac sie tym: http://www.optyczne.pl/1944-nowo%C5%9B%C4%87-Eye-Fi_Pro.html

MIT
21-02-2010, 07:32
Chłopie :) A o Google słyszałeś?
http://myapple.pl/mac-os-10-0-10-4/44500-fotografowanie-na-kablu-cyfrowym-eosem.html
Pod windą jest tak samo.
Wiem, że łatwiej zapytać, ale jak sam poszukasz i znajdziesz to i lepiej zapamiętasz a i satysfakcja większa :)

Witam.
Bardzo dziękuję za porady, choć zadając pytanie WIEDZIAŁEM, że mnie oplwają żem idiota - o google słyszałem i szukałem ale nie poradziłem sobie - stąd pytanie - satysfakcja i mniejsza i wstyd, ale wiedza większa.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Michał.

krisv740
21-02-2010, 17:25
nie wiem jak z ds, ale przy 1dmkII to gra niewarta świeczki...
nie dość, że połączenie jest wolne, to jeszcze zawodne....

niestety , najlepiej używać do tego karty wifi z podanego linku..

Maggot
21-02-2010, 18:36
warta czy nie. Przez firewire da sie ustawic pare opcji w menu.

pozdro

krisv740
21-02-2010, 19:05
ustawić się da i ogólnie jest to jedyny sposób (poza skopiowaniem z karty innego aparatu), natomiast zgrywanie zdjęć przez firewire z 1dMKII to czysty masochizm - jedno zdjęcie zgrywa się około 10s..... - czy jest to warte świeczki - chyba nie...

samo połączenie aparatu jest problematyczne. ja musiałem kupić dwa przewody żeby w końcu jakieś połączenie nastąpiło. przy połączeniu też trzeba być bardzo ostrożnym i nie wykonywać "żadnych gwałtownych ruchów" - bo wiesza się to bardzo szybko...

bawiłem się tym trochę i obecnie w ogóle już nie podłączam 1d do kompa - szkoda czasu.... - do zgrania szybciej wyjąć kartę i użyć czytnika... :cool:

MIT
21-02-2010, 20:33
Witam ponownie
Po pierwsze jasno widzę, ze warto było zadać pytanie szanownym forumowiczom, którzy podzielili się OSOBISTYM doświadczeniem (a nie wygooglanym) i jak był łaskaw napisać krisv:


natomiast zgrywanie zdjęć przez firewire z 1dMKII to czysty masochizm - jedno zdjęcie zgrywa się około 10s..... - czy jest to warte świeczki - chyba nie...


:cool:


A no właśnie.
Stąd moje 2 pytania
1/ czy ma ktoś z Was osobiste doświadczenie z przegrywaniem zdjęć za pomocą tej magicznej karty? (aż mi się nie chce wierzyć, że będzie sprawnie funkcjonować karta za grosze - bo któż by kupił transmiter za jakieś horrendalne pieniądze)
2/ a drugie to takie, czy ktoś z was miał transmiter i jak to działa - nie daj Boże jak ten kabel?


Wyjąć kartę i użyć czytnika - czyżby najprostsze i najskuteczniejsze?
Pozdrawiam
Michał.

krisv740
21-02-2010, 21:53
karta za grosze?!
a kto o takiej karcie pisał?
bo nie ja... :lol:

a poważnie ... - to nie! nie próbowałem jeszcze, ale w podanym wyżej wątku masz linka do opisów używania.
co do cen, to tak bardzo tanio nie jest, bo całość z kartą 4GB kosztuje ponad 140 usd.
z kartą która ( jak dla mnie ) ma sens , to już kwota chyba ponad 190 usd (z adapterem).

najprościej i najlepiej - zewnętrzny czytnik, albo jeśli bardzo ci zależy na taki pdglądzie , to niestety MKIII... - sorry ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
poprawka do "linka" - ale strona producenta warta obejrzenia... : http://uk.eye.fi/products/pro

blackninja
22-02-2010, 01:21
Polecam DSLR Remote Pro. Spełnia moje oczekiwania, może i Tobie się przyda.

link (http://www.breezesys.com/DSLRRemotePro/)

sebcio80
22-02-2010, 02:02
trzeba ogolnie tez pamietac ze tylko kilka nowych body Canona dziala na systemach 64 bitowych, przykladowo 1Ds Marka II mozna podlaczyc tylko do systemow 32 bitowych wlasnie

krisv740
22-02-2010, 17:43
Polecam DSLR Remote Pro. Spełnia moje oczekiwania, może i Tobie się przyda


pod warunkiem, że zmieni aparat.....

blackninja
22-02-2010, 23:15
pod warunkiem, że zmieni aparat.....

A to niby dlaczego? Mój Ds mk2 współpracuje, więc dlaczego on ma zmieniać aparat?

krisv740
23-02-2010, 20:50
A to niby dlaczego? Mój Ds mk2 współpracuje, więc dlaczego on ma zmieniać aparat?

łącznie z podglądem?