PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot D10 - na wakacje



skyneo
20-02-2010, 02:53
Witam ,
to pytanie raczej skieruję do właścicieli takowego modelu.
Aparacik nie posiada preselekcji czasu Tv , ale na dpreview piszą że ma programy tematyczne • Long Shutter - tylko jak to działa ? automat mi sam dobierze czas ? ma możliwość w zakresie 15-1/1500 sec, więc szansa na fajne fotki nocą w blasku gwiazd.

Czy aparacik jest wart swej ceny?
w zamian za spokojny sen nieprzerwany koszmarami o piasku wewnątrz obudowy i słonej wodzie?

Dzięki za wszelakie opinie

szuler76
05-03-2010, 14:18
znajomy robił zdjęcia d10 w Morzu Martwym

http://jacek.polczynski.com/Gallery/Photo.aspx?idZdjecie=5495&idFilm=168&wybrane=0

aparat sprawdził się w 100%

rostek andrzej
13-03-2010, 21:35
Wygląd ma okropny:-D Jest trochę mało poręczny. Sam się nad nim zastanawiam. W tej kategorii zostają jeszcze Olympusy Tough 8000-8010 i Panasonic ft2.
Byłbym wdzięczny za uwagi od osób posiadających sprzęt z tej serii. Waham się pomiędzy tym canonem a Panasonicem Ft2 (którego jeszcze nie ma:twisted:)

Zastosowanie: Zdjęcia podwodne, deszcz, błoto, duża wilgotność powietrza, krzaczory i rzeki:D Nada się toto?

sal
15-03-2010, 19:23
Ja byłem w ubiegłym roku z D10 na wakacjach - sprawdził się idealnie.
Zarówno w basenie, jak i w morzu, do tego jest trochę pancerny - w sam raz aby pozwolić dzieciom robić zdjęcia :)
Oczywiście nie ma co oczekiwać super jakości zdjęć, ale lepiej mieć zdjęcie ryb w oceanie, niż nie mieć :)

rostek andrzej
15-03-2010, 22:41
Wielkie dzięki, tym bardziej, że pochlebne dla tego modelu;-) Jakoś nie wiele osób chce przyznać się do posiadania kompaktu :-D ciekawe czemu?:-D

A jak wygląda sytuacja ze zdjęciami na lądzie, ujdą? wiadomo, nie oczekuję cudów, ale są sytuacje gdy chce się coś pstryknąć w deszczu lub na szybkiego. Jadę zdobywać pewien trudny do osiągnięcia wulkan na Sumatrze, 2 tyg przebijania się przez dżunglę z maczetami i takie tam. Nie zawsze będzie czas i chęci by rozstawiać sprzęt, zwłaszcza, że warunki będą hiper ekstremalne, stąd też potrzeba czegoś uniwersalnego, bo potem na wypoczyn na rafy :mrgreen:

Asiulus
16-03-2010, 08:12
[...]• Long Shutter - tylko jak to działa ? automat mi sam dobierze czas ?
W moim A95 tryb Long Shutter sam sobie wszystko ustawia tak, by uzyskać jak najdłuższy czas naświetlania. Wybierał niskie ISO i wysokie wartości f, pewnie tu też tak jest.

chrislab
17-03-2010, 08:59
Kupiłem ten aparat, bo moja rodzina zepsuła na plaży doskonały SD850 - piach w obiektyw i kupa :(
Kupiłem ten aparat, bo ma 1-kę w nazwie :)
Kupiłem, bo robi zdjęcia lepsze niż Olympusy i Panasonicy, gdyż w przeciwieńswie do tamtych posiada obiektyw, który przypomina obiektyw.
Robi niestety zdjęcia gorsze od SD850.
Robiłem nim foty na Galapagos - brak szerokiego kąta pod wodą jest znaczący - 35mm to za wąsko, ale poza tym sprawdził się super - piach, woda, błoto, nie robią na nim wrażenia.
Wady? Brak zamykania obiektywu i ryzyko zarysowania szkła osłaniającego obiektyw - no, ale w końcu ma być pancerny, więc musieli usunć ruchome elementy.
Generalnie jak znajdziecie w dobrej cenie (zapłaciłem 1100 PLN w FotoIT) to polecam!

rostek andrzej
17-03-2010, 20:53
Dzięki :-D A zatem do sklepu :)

ARN
29-03-2010, 14:14
Ja w tym roku poddawałem go na spółkę z córką dość ekstremalnym przygodom - narty(mróz), potem do gorącej wody w źródłach termalnych, a na koniec znowu wyjście na mróz. Nic go nie wzruszyło.

rostek andrzej
29-03-2010, 20:50
Dzięki, w czwartek już będzie u mnie :-D mój pierwszy kompakt w życiu, mam nadzieję, że podołam:-D, teraz gryzę się nad kartą do niego, jaka klasa itd?

sal
30-03-2010, 07:42
Szczerze?
Jakąkolwiek.
Ja do swojego kupiłem Ultrę 2, a i tak mam wrażenie że to za dużo jak na ten aparat...
(przecież nie będziesz robił zdjęć "seryjnie" [cudzysłów zamierzony])

rostek andrzej
01-04-2010, 22:33
No to jest już u mnie od 2 godzin :-D. Pierwsze wrażenia : Zdjęcia mnie lekko załamały, ale może będzie lepiej gdy już go trochę opanuję. Przez instrukcję przeleciałem przez godzinę :twisted: i tu kolejne osłabienie, może ja mam jakąś ocenzurowaną wersję? W ustawieniach podają tylko żeby włączyć tryb auto i jak tego dokonać :evil: Ani słowa o P, trybach tematycznych, macro pod wodą... może na płytce będzie bardziej rozwinięta instrukcja? Nie spodziewałem się wielkich rzeczy, ale jakiś wpływ na zdjęcia chciałbym mieć.
Rodzi się trochę głupie pytanie :oops: jakich używacie ustawień żeby osiągnąć przyzwoite zdjęcia, czy zostaje tylko tryb P i niskie iso? :oops:

chrislab
02-04-2010, 07:11
A dlaczego zdjęcia Cię załamały? Z czym porównujesz? Bo do lustrzanki to nie ma co...
Ja używam programów różnych - do instrukcji nawet nie zaglądałem, więc nie wiem co tam jest napisane - aparat jest bardzo intuicyjny. Tryb P czy Auto, to jedynie kontrola tego co robisz, a nie ma raczej wpływu na jakość zdjęć. Oczywiście im gorsze warunki to ten akurat aparat będzie dawał gorsze zdjęcia - nie można zbyt wiele oczekiwać po prostej małpie, nawet jeśli ma DIGIC IV :)

rostek andrzej
02-04-2010, 22:55
To było pierwsze wrażenie ;) zrobiłem parę zdjęć na auto w ciemnym pomieszczeniu, aparat ustawił iso 800 i szum trochę mnie osłabił. Ot, mój błąd, pewnie nie byłoby tak źle gdybym zrobił jakieś zdjęcia poglądowe na iso np: 100. Generalnie myślę że będzie lepiej, zresztą teraz jest kilka dni wolnego żeby trochę pobawić się sprzętem;)

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt:-D