PDA

Zobacz pełną wersję : DPPViewer. Exe problem z zacinajacym sie programem



yellowpliszka
18-02-2010, 23:03
Mam problem z zacinajacym sie DPPViewer. Podczas operacji na RAW-ach wyskakuje komunikat ----->DPPViewer.exe has encountered a problem and needs to close.
Co jest nie tak? PrEinstalowalem caly soft, zrobilem aktualizacje I dalej to samo? Moze jest zapchany scratch disc dla DPP, czy wogole takowy dla niego istnieje? Jak sobie poradzic z tym problemem?

mxw
22-02-2010, 14:16
DPPViewer.exe has encountered a problem and needs to close.
ale zawsze tak się dzieje?
jakie RAWy? (jakiej wielkości i z jakiego aparatu?)
ile masz pamięci w kompie?
jaki system?

na początek zrób upgrade, a potem próbuj odpalić DPP w katalogu z tylko jednym plikiem RAW.

tezmarek
22-02-2010, 14:44
U mnie dwie najnowsze DPP czasami się wieszają (wydaje mi się, że najczęściej przy kadrowaniu). Nie miałem tego z poprzednimi wersjami. Czekam na kolejne DPP ;).

Arek_Gd
22-02-2010, 17:48
Mam problem z zacinajacym sie DPPViewer. Podczas operacji na RAW-ach wyskakuje komunikat ----->DPPViewer.exe has encountered a problem and needs to close.
Co jest nie tak? PrEinstalowalem caly soft, zrobilem aktualizacje I dalej to samo? Moze jest zapchany scratch disc dla DPP, czy wogole takowy dla niego istnieje? Jak sobie poradzic z tym problemem?

odinastaluj i zainstaluj od nowa, kiedyś też coś takiego miałem i pomogło...

poza tym DPP potrafi się wieszać jak ma dużo zadane, np. jak konwertuje rawy do jpeg (kilkanaście szt ;) ) .. ale nie zacina

ZarJac
23-02-2010, 00:46
Tezmarek, Arek_Gd - nie wieszajcie psów na DPP i nie zniechęcajcie innych. To całkiem porządny program. Na PC-cie przeciętnej wydajności (Intel Celeron 3,20 GHz, 3 GB RAM, WinXP Pro.) bywa, że uruchamiam równolegle dwa procesy konwersji RAW do JPG (np. po wakacjach bywało po kilkaset sztuk w każdym). Fakt, że w miarę przyrastania objętości plików (C 20D, C 40D, C 7D) konwertuje RAW-y coraz wolniej, ale nigdy nie zaliczyłem zawieszenia się programu. Staram się zawsze pracować na najnowszej wersji - aktualnie DPP v. 3.7.2.0. W moim przekonaniu, działanie DPP z problemami, to wynik jakiejś niesprawność komputera.

tezmarek
23-02-2010, 00:54
Tezmarek, Arek_Gd - nie wieszajcie psów na DPP i nie zniechęcajcie innych. To całkiem porządny program. Na PC-cie przeciętnej wydajności (Intel Celeron 3,20 GHz, 3 GB RAM, WinXP Pro.) bywa, że uruchamiam równolegle dwa procesy konwersji RAW do JPG (np. po wakacjach bywało po kilkaset sztuk w każdym). Fakt, że w miarę przyrastania objętości plików (C 20D, C 40D, C 7D) konwertuje RAW-y coraz wolniej, ale nigdy nie zaliczyłem zawieszenia się programu. Staram się zawsze pracować na najnowszej wersji - aktualnie DPP v. 3.7.2.0. W moim przekonaniu, działanie DPP z problemami, to wynik jakiejś niesprawność komputera.

Ja nie "wieszam psów" na DPP - co więcej - lubię ten program i dlatego irytuje mnie fakt, że ostatnia wersja czasami u mnie sama się wiesza. ;). Przypadek nie jest odosobniony (było o tym również w innych wątkach) i tyle. Jak wspomniałem, czekam na następną wersję.

polm
23-02-2010, 01:07
Mam problem z zacinajacym sie DPPViewer. Podczas operacji na RAW-ach wyskakuje komunikat ----->DPPViewer.exe has encountered a problem and needs to close.
Co jest nie tak? PrEinstalowalem caly soft, zrobilem aktualizacje I dalej to samo? Moze jest zapchany scratch disc dla DPP, czy wogole takowy dla niego istnieje? Jak sobie poradzic z tym problemem?
DPP i ogólnie .NET ma problem z programem PWN Translantica (http://www.translatica.pl/). Jeżeli masz translantikę to wyłącz w niej część rezydentną, a jeśli nie masz to spróbuj zainstalować dotnetfixa.

yellowpliszka
26-02-2010, 19:45
DPP jest dobrym programem, i powoli sie do niego przekonuje. Pracowalem wczesniej (wesela) tylko na CS3 i bridge. Poobala mi sie masowa przemialka z RAW do jpg, byl ok. Ale DPP jednak ma te zalete ze przepisuje ustawienia z puszki i jest dzieki temu znacznie mniej roboty z obrabianiem. Ale to wieszanie jest denerwujace..
Nie chcac zakladac nowego watku zapytam o inna rzecz. Jak zapisac przetransferowane zdjecie z DPP do CS (alt+P), w tym samym miejscu? Chcac kliknac samo 'save' wychodzi komunikat ze nie mozna bo jest lack i zeby probowac inaczej. Denerwujace to troche..

KMV10
26-02-2010, 20:30
A mi się DPP potrafi przywiesić na RAW-ach z 50D. System to XP, 4GB RAM (tak wiem), C2D 3,16GHz + szybkie dyski SATA. Szczerze mówiąc to generalnie staram się tego nie zauważać ;)

yellowpliszka
26-02-2010, 20:51
Czy ktos wie jak zapisac te jpg przetransferowane z DPP do CS ?

polm
26-02-2010, 21:12
Czy ktos wie jak zapisac te jpg przetransferowane z DPP do CS ?
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi w pytaniu. DPP przy transferze do PS nie robi jpgów tylko 16 bitowe tiffy. Pliki są zapisywane w
DYSK:\Documents and Settings\USER\Dane aplikacji\Canon\Genzo\UNIKALNANAZWA\Plik.tiff
Następnie uruchamia PS z nazwą pliku jako parametr. Zapis do jpg to już sprawa PSa.

yellowpliszka
26-02-2010, 21:13
A komunikat jest taki :Could not save Preferences because the file is locked. Use the ‘Properties’ command in the Windows Explorer to unlock the file
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No wlasnie, w PS klikam 'save' i wyskakuje mi ten komunikat. Musze zapisywac jako save as, co prowadzi do pokzaywania od poczatku calej sciezki moj komputer--->dysk E----->folder wesele------> ZosiaJanek itd itd Oszalec mozna! Gdyby samo save zadzialalo byloby po problemie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie wspomne ze fajnie by bylo zapisac to jako jpg a nie tif, ale CS nie daje chyba podczas takiego procesu takiej mozliwosci..?

polm
26-02-2010, 21:21
A komunikat jest taki :Could not save Preferences because the file is locked. Use the ‘Properties’ command in the Windows Explorer to unlock the file
No to może jest plik jest tylko do odczytu ?
Napisz co po kolej robisz.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A komunikat jest taki :Could not save Preferences because the file is locked. Use the ‘Properties’ command in the Windows Explorer to unlock the file
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No wlasnie, w PS klikam 'save' i wyskakuje mi ten komunikat. Musze zapisywac jako save as, co prowadzi do pokzaywania od poczatku calej sciezki moj komputer--->dysk E----->folder wesele------> ZosiaJanek itd itd Oszalec mozna! Gdyby samo save zadzialalo byloby po problemie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie wspomne ze fajnie by bylo zapisac to jako jpg a nie tif, ale CS nie daje chyba podczas takiego procesu takiej mozliwosci..?
Użyj save for web, wszelkie konwersje zrobi PS za Ciebie.
DPP ustawia atrybut tylko dla odczytu dla plików wytransferowanych do PSa. Na dodatek katalog do którego DPP zapisuje tiffa jest tymczasowy. Zniknie po zamknięciu DPP.
Zrób File/batch process rawów które chcesz obrobić PSem, do katalogu który chcesz. Potem otwórz je tylko PSem. Jeżeli zrobisz konwersję(batch process) do 16 bit tiff. to musisz przed zapisem zmienić im mode na 8 bit, albo użyć save for web.

yellowpliszka
26-02-2010, 21:38
I to jest chyba najlepsza droga. Wybrac co sie chce w DPP skonwertowac do JPG przez batch i stworzyc nowy folder ktory juz zostanie otworzony w CS
Dobrze pojmuje?

KMV10
26-02-2010, 21:39
Apropos - jest nowy DPP ( 3.8 ) - http://www.canon-board.info/showpost.php?p=777637&postcount=3333

polm
26-02-2010, 21:47
I to jest chyba najlepsza droga. Wybrac co sie chce w DPP skonwertowac do JPG przez batch i stworzyc nowy folder ktory juz zostanie otworzony w CS
Dobrze pojmuje?
Proponuję jednak 16 bitowego tiffa zamiast jpg. Potem zapis save for web. Konwersja do 8bit jpg zostanie wykonana automatycznie.

yellowpliszka
26-02-2010, 21:51
Dziekuje! DPP jest the best!

yellowpliszka
01-03-2010, 23:30
Diabli nadali, dalej mi sie ten DPP wiesza... Teraz przy pobieraniu pipeta koloru do balansu bieli. Czy DPP ma cos takiego jak cache memory ?

yellowpliszka
02-03-2010, 17:35
Ja nie "wieszam psów" na DPP - co więcej - lubię ten program i dlatego irytuje mnie fakt, że ostatnia wersja czasami u mnie sama się wiesza. ;). Przypadek nie jest odosobniony (było o tym również w innych wątkach) i tyle. Jak wspomniałem, czekam na następną wersję.

Czy wiesz gdzie jest ten watek z wieszajcym sie DPP ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Teraz juz notorycznie przy pobieraniu pipeta balansu. Zainstalowalem nowa wersje i nie pomoglo. Mam 3 GB pamieci RAM i powinno chulac! Mam pewne podejzenia co do pamieci, wrzucilem tam dwie kosci po 2GB a w panelu sterowania gdy wchodze w system pokazuje ze mam tylko 3GB, moze z nimi jest cos nie tak? A moze plyta glowna nie daje rady z takim upgrade do 4GB..? Fabrycznie w tym kompie mialem tylko 2GB RAM. Procek to Intel 2.13 GHz Dual core

polm
02-03-2010, 18:26
Czy wiesz gdzie jest ten watek z wieszajcym sie DPP ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Teraz juz notorycznie przy pobieraniu pipeta balansu. Zainstalowalem nowa wersje i nie pomoglo. Mam 3 GB pamieci RAM i powinno chulac! Mam pewne podejzenia co do pamieci, wrzucilem tam dwie kosci po 2GB a w panelu sterowania gdy wchodze w system pokazuje ze mam tylko 3GB, moze z nimi jest cos nie tak? A moze plyta glowna nie daje rady z takim upgrade do 4GB..? Fabrycznie w tym kompie mialem tylko 2GB RAM. Procek to Intel 2.13 GHz Dual core
Jeżeli masz Xp 32 bit to pokaże Ci tylko 3 lub 3.25GB.
Interfejs DPP napisany jest pod .NET. Spróbuj poszukać dotnetfix.exe i zainstalować go.

yellowpliszka
02-03-2010, 19:30
Dotnetfix.exe mam poszukac w sieci? Czy on sie gdzies zapisal razem z DPP z plyty?
A fakt ze on nie pokazuje pamieci ktora fizycznie posiadam-4GB tylko 3GB, oznacza ze pracuje na ilu RAM-ach?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Czy to to co potrzebuje?
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ok zainstalowalem. DPP wytrzymal ustawianie balansumoze nawet trzy razy wiecej ale w koncu znowu sie zwiesil. Pomocy!

yellowpliszka
02-03-2010, 20:49
Zainstalowalem jakiegos service packa z Net Frame.. dotnetfx35setup. Zaczela dzialac pipeta na trybie auto, po wcisnieciu tego klawisza balans bieli wlacza sie automatyczne, czego wczesniej nie bylo.... Czy to jest tez w starych wersjach DPP czy to nowsc w 3.8?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dalej to samo, chyba wroce do Adobe Bridge...Nie mam wyjscia.

polm
02-03-2010, 21:26
Zainstalowalem jakiegos service packa z Net Frame.. dotnetfx35setup. Zaczela dzialac pipeta na trybie auto, po wcisnieciu tego klawisza balans bieli wlacza sie automatyczne, czego wczesniej nie bylo.... Czy to jest tez w starych wersjach DPP czy to nowsc w 3.8?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dalej to samo, chyba wroce do Adobe Bridge...Nie mam wyjscia.
Nie mam 3.8. Mam 3.6. U mnie po wyborze pipety w polu combo pojawia napis :Click white balance. Nie wiem czy coś więcej mogę poradzić. Wcześniej już pisałem, że DPP/.net nie lubi się Translanticą. Mi totalnie rozwalał wszystko co korzystało z .net.
Z pamięcią w 32 bit XP już tak jest, nie da się wykorzystać więcej niż 3.25Gb ramu.

yellowpliszka
02-03-2010, 22:46
Dzieki za rady! Translantica to jest program do tlumaczen, tak? Nie posiadam takowego..

mxw
03-03-2010, 00:22
u siebie zauważyłem tylko, że jak mam włączone podświetlanie prześwietleń (Alt-M) to nie działa podgląd redukcji szumu (ma niebieski ekranik). może idź w tym kierunku....

poza tym u mnie wszystko śmiga jak należy (vista32). i pamiętaj, że DPP czyta sobie i trzyma w pamięci wszystkie obrazki, które są w aktualnym katalogu, więc jeżeli masz w nim więcej niż.... 100... 200... RAWów, to komputer leży i kwiczy :lol:
a jak włączysz trimming tool (Alt-Q) to już w ogóle. oczywiście zalezy to od posiadanej pamięci, ale i tak obciach jest.

edit:
tak, tak, wiem - zaraz kilka osób napisze "a ja mam 500 albo 5000 RAWów i wszystko działa". no tak, ale swap, dysk, i procek działają trochę inaczej/wolniej wtedy. więc po prostu po co tak przeginać.

polm
03-03-2010, 23:16
Nie trzyma obrazków, tylko miniaturki jpegów.

Misiek87
07-03-2010, 11:12
A ja mam następujący problem. Jak zgrywam z aparatu RAWy to moge je przeglądać, edytować itd. A jak zgram z aparatu jpg na dysk i chcę odpalić ten katalog w DPP to zwiecha... Wystąpił błąd i trzeba zamknąć DPP... standardowy tekst Windy.

Mam 2 ghz dual core, 1 gb ramu, XP. Nigdy nie miałem takiego problemu :). A teraz nagminnie :). Załadują się pierwsze dwie fotki albo parę więcej i zwis...

yellowpliszka
09-03-2010, 04:55
Ale powiem Wam ze probowalem starej wersji i podaj 6, cos tam, i smiga jak nalezy! Ale te nowsze jednak maja sporo fajnych funkcji, tyle ze.... nie dzialaja :) U mnie staly problem po kilku-nastu fotach z pipeta do balansu musze zamykac i otwierac program DPP, zawiecha :(

Arek_Gd
09-03-2010, 08:59
U mnie pipetka od balansu też potrafi zawiesić program, ale to dopiero od tej najnowszej wersji...wcześcniej nie miałem problemu (tylo parę razy przy konwersji raw, ale to komp się zamulał bo robiłem na piechotę np kilkanaście rawów zamiast uzywać batch proces)

yellowpliszka
09-03-2010, 19:05
Z czego wynika zawieszanie DPP, Canon robi buble czy kompy nie daja rady? No Bo stare wersje potrafia dzialac bez problemow, a przeca nie sa z czasow atari czy commodore..:-/
skad sciagnac poprzednie wersje ? Ktora wersja jako pierwsza dostala potencjometry higlihts I shadows, wlasnie tej chce sprobowac choc juz trace nadzieje.

yellowpliszka
18-03-2010, 18:10
Jest nowy komp i dalej DPP sie wiesza.... Wyglada na to ze ma jakis okreslony czas pracy lub ilosc zdjec ktora jest w stanie przerobic, zawsze mniej wiecej ten sam okres czasu pipeta zastepuje strzelke windowsa i cos tam komp mieli i mieli.... Dzwonilem do Canona, powiedzieli ze to wina kompa, z tym ze teraz jest nowy sprzet i dalej to samo!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Moze ma jakis konflikt z Photoshopem badz Bridgem...?

yellowpliszka
13-04-2010, 01:42
Sporo szukalem w necie, DPP po prostu tak ma.. Wystarczy wpisac w necie 'DPP crashing' Co jest za darmo czesto jest do d....y :-/

henio44
13-04-2010, 13:35
Witam ! korzystam z DPP od kilku lat zarowno pod XP jak i Vista na kilku kompach slabszych i mocniejszych - nie zauwazylem zeby sie zawiesil podczas pracy - czasem pracuje wolniej jak ma sporo do zrobienia ale nigdy nie padl.

ewg
13-04-2010, 13:39
Ani mnie - od lat - nigdy.

tezmarek
13-04-2010, 16:11
U mnie najwyraźniej pomogło przeinstalowanie Net Framework.

AMMarshall
03-06-2010, 20:45
Jest nowy komp i dalej DPP sie wiesza.... Wyglada na to ze ma jakis okreslony czas pracy lub ilosc zdjec ktora jest w stanie przerobic, zawsze mniej wiecej ten sam okres czasu pipeta zastepuje strzelke windowsa i cos tam komp mieli

...mam to samo... :(

W starszych wersjach chyba tego nie było.

Mam obecnie DPP 3.8.1.0, w poprzedniej wersji było to samo, myślałem, że nowa poprawi...

System - Win XP Pro 32, Centrino Duo, 2GB RAM

Rozwiązał ktoś z Was ten problem ze zwiechą pipety????

Wysypuje się sam DPPEditor, cały program, tj. DPPViewer pozostaje aktywny i działa.

Instaluję właśnie Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5, mam nadzieję, że pomoże.

Proszę o informację czy ktoś z Was rozwiązał ten problem...

AMMarshall
04-06-2010, 09:48
.
Zainstalowany SP1 dla MS .NET Framework 3.5 + później jeszcze jakaś automatyczna poprawka do tej poprawki nie pomogły... :(

Zostaje tylko instalacja starej, dobrej wersji (3.6 bodajże)?

yellowpliszka
10-06-2010, 14:54
To jeszcze dodam taki numer jaki mi niekiedy wywija DPP: http://m.flickr.com/#/photos/51019324@N06/4688051330/sizes/m/
A moze to problem z grafika? Pasek' ten pojawia sie tylko w oknie DPP, reszta wyswietlacza monitora jest ok.

yellowpliszka
25-06-2010, 16:28
Nie wiem czy napewno ale wydaje mi sie ze to problem otwierania kilkunastu okienek RAW-ow w oknie edycji. Przy pojedynczym otwieraniu nie zauwazylem any program sir zawieszal. Wyglada ms to ze program, mimo iz pracuje nad balansem jednego zdjecia, jest obciazony tymi otwartymi w 'edit window' RAW-ami. Otwieracie je pojedynczo czy masowo jak ja?

AMMarshall
25-06-2010, 18:06
To jeszcze dodam taki numer jaki mi niekiedy wywija DPP(...)

U mnie żadnych problemów tego typu nie ma...


Nie wiem czy napewno ale wydaje mi sie ze to problem otwierania kilkunastu okienek RAW-ow w oknie edycji. Przy pojedynczym otwieraniu nie zauwazylem any program sir zawieszal. Wyglada ms to ze program, mimo iz pracuje nad balansem jednego zdjecia, jest obciazony tymi otwartymi w 'edit window' RAW-ami. Otwieracie je pojedynczo czy masowo jak ja?

Otwieram pojedynczo. Wiesza się. Lada dzień wrócę do starej wersji - około 3.6. Muszę tylko wydobyć pudełko z instalką z piwnicy.