PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat + obiektyw do 8000PLN



brabus81
15-02-2010, 15:58
witam
Bardzo proszę o opinie na temat wyboru lustrzanki (FF) do kwoty 8000zł, moze byc używana, zdjęcia jakie bede robił to śluby.

Czy pchać się w pełną klatke ? czy tez nie i do tego jakieś jaśniejsze obiektywy, bo wiem ze 8000zł to znow nie tak duzo.

traphezz
15-02-2010, 18:15
Jeśli chcesz robić śluby a nie wiesz jakiego sprzętu potrzebujesz to ja bym zmienił dziedzine na Twoim miejscu

btw wątków było od groma

brabus81
15-02-2010, 19:16
Jeśli chcesz robić śluby a nie wiesz jakiego sprzętu potrzebujesz to ja bym zmienił dziedzine na Twoim miejscu

btw wątków było od groma

Nastawiłem się tutaj na opinie, recenzje kto czym robi i jak się mu to spisuje podczas pracy, tego typu komentarze zajmują Ci tylko Twój cenny czas i miejsce na forum.

MC_
15-02-2010, 19:18
Jest obszerny wątek:
http://canon-board.info/showthread.php?t=5085
Zakładam, że czytałeś?

I zgadzam się z traphezz. Jeśli ktoś nie wie zupełnie czego użyć to lepiej żeby sobie przynajmniej na razie darował.

wojtek_j
15-02-2010, 19:27
Nastawiłem się tutaj na opinie, recenzje kto czym robi i jak się mu to spisuje podczas pracy, tego typu komentarze zajmują Ci tylko Twój cenny czas i miejsce na forum.

Kolega ci dobrze wyjaśnił.Jeszcze powinno być pytanie jak się ustawić w kościele lub jak mam trzymać aparat by dobre mieć zdjęcia.Śluby to trudny temat który wymaga wiedzy i umiejętności jak już ją masz to i o aparat nie musisz pytać.
Tak na marginesie ( nie mówię o tobie ) porobiło się strasznie dużo fotografó ślubnych.koleżanka szukała fotografa i kilka osób które proponowały swoje usługi to totalna porażka.Latają z aparacikiem,marnym obiektywem a obrobienie przez nich zdjęć polega na wklejeniu ich w gotowe ramki z ps.Jakiś czas temu mój znajomy wziął "fotografa slubnego" to dostał 600 zdjęć-zero obrobione i każde zajmowało max po ok 2-3 mb z czego połowa była do wywalenia.Takie osoby niszczą ten zawód.Skończenie weekendowego kursu i kupno lustrzanki nie zrobi z człowieka fotografa.

Mariusz_C
16-02-2010, 00:33
Oj tam od razu musicie zjechać gościa bo nowy jest... Fakt faktem wątków jest tu na forum dużo na ten temat. Ja bym wziął 5d i 24-70, jeśli miło by to być jedno szkło i jedno body i do 8 tys zł.

Maver
16-02-2010, 09:16
Tak jest, najprosciej kogos opiepszyc bo chce sie brac za fotografie slubna.
Jak tak bardzo Wam zalezy na jakosci to bierzcie "praktykantow" i uczcie zawodu... no ale przeciez to bylo by niepotrzebne robienie sobie konkurencji prawda? I z tad sie bierze caly problem. Ci wszyscy "profesjonalisci" tez kiedys zaczynali, i tez kiedys robili marne zdjecia.

Co do sameogo aparatu to w tej cenie, jesli to ma byc FF to mysle ze nie masz wiekszego wyboru, zostaje 5DMk1.

overseer
16-02-2010, 09:23
5D + 24-70 f2,8 L wydaje mi się optymalnym zestawem dla Ciebie, jak Ci zostanie kasy to lampa Canon 580 EX II (nie kupuj z drugiej reki) lub tansza Nissin Di622. Musisz tez doliczyc torbe, zapasowy akumulator (nie kupuj oryginalnego) i karty (najlepiej dwie w razie czegokolwiek) Pozdrawiam!!!

Sober
16-02-2010, 12:47
Co do sameogo aparatu to w tej cenie, jesli to ma byc FF to mysle ze nie masz wiekszego wyboru, zostaje 5DMk1.

Niekoniecznie :) Z nowych sprzętów powinno starczyć na Sony A850 + 50mm 1,4 :D

More86
16-02-2010, 12:49
Ja bym jednak szedł w kierunku lampy;)

Vitez
16-02-2010, 16:41
Jest obszerny wątek:
http://canon-board.info/showthread.php?t=5085

I wystarczy. Wszelkie doprecyzujące pytania proszę zadawać w tamtym wątku, po jego przeczytaniu.