PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom 2



Scorpion
14-02-2010, 19:45
Witam.
Pomoże mi ktoś z problemem po formatowaniu dysku?
Skopiowałem katalog: Lightroom 2 Catalog Previews.lrdata i plik: Lightroom 2 Catalog.lrcat z nadzieją, że później przywrócę sobie ustawienia obróbki zdjęć. Niestety po zastąpieniu tych plików na nowej kopii program nie dziala.
Trochę czasu w to poszło... Może ktoś już rozwiązywał taki problem?

Janusz Body
14-02-2010, 19:55
Witam.
Pomoże mi ktoś z problemem po formatowaniu dysku?
Skopiowałem katalog: Lightroom 2 Catalog Previews.lrdata i plik: Lightroom 2 Catalog.lrcat z nadzieją, że później przywrócę sobie ustawienia obróbki zdjęć. Niestety po zastąpieniu tych plików na nowej kopii program nie dziala.
Trochę czasu w to poszło... Może ktoś już rozwiązywał taki problem?

Ustawienia obróbki zdjęć sa zapisywane dla każdego zdjęcia osobno w pliku nazwa.xmp gdzie nazwa jest taka sama jak nazwa pliku ze zdjęciem.

EDIT.: Ustawiena LR to cały katalog w user->AppData->Roaming->Adobe->Lightroom tam jest duuuuużo więcej plików niż te dwa wymienione.

allxages
14-02-2010, 19:57
Ustawienia obróbki zdjęć sa zapisywane dla każdego zdjęcia osobno w pliku nazwa.xmp gdzie nazwa jest taka sama jak nazwa pliku ze zdjęciem.

O ile wiem, w LR2 można wybrać czy będzie to osobny plik XMP czy jedna wspólna baza (plik .lrcat)

More86
14-02-2010, 21:17
Siedzę teraz na laptopie, ale czy w LR nie ma przypadkiem opcji "import catalogue"?

Poza tym, tak jak wspomnieli koledzy, w RAWach ustawienia zapisywane są w osobnym pliku XMP, jeżeli konwertowałeś na DNG ustawienia masz w nim.

Scorpion
14-02-2010, 21:23
Wszystko robiło się na domyślnych ustawieniach. Zapisało do tak jak mówi allxages do wspólnej bazy .lrcat. Nie wiem tylko jak to przywrócić.

allxages
14-02-2010, 21:27
No, a import catalogu nie działa? Co wyskakuje?

Podmienienie plików bezpośrednio może nie działać, bo mogą być np. sumy kontrolne.

Scorpion
14-02-2010, 22:06
Dzięki, poszło! Było ponad 6500 zdjęć dlatego tak długo nie było żadnej reakcji i już myślałem, że się zwiesiło. Nie wolno zamieniać plików tylko najnormalniej w świecie trzeba zrobić Import.