PDA

Zobacz pełną wersję : Czego to ludzie nie zgotują swoim pupilom.



oxydum
11-02-2010, 10:35
W Nowym Jorku powstało profesjonalne studio fotograficzne przeznaczone tylko dla czworonogów. Wizyta kosztuje niemało, ale ponieważ za całość płaci pan, psiaki chętnie biorą udział w sesjach.

Taka zawodowa psia sesja to oferta dla bogatych. Za zdjęcia zrobione przez fotograf Amandę Jones muszą zapłacić aż 1,5 tysiąca dolarów.

http://www.tvn24.pl/-1,1642654,0,1,fotografia-zeszla-na-psy,wiadomosc.html

http://www.amandajones.com/go.php?page=portfolio

MacGyver
11-02-2010, 10:54
Za zdjęcia zrobione przez fotograf Amandę Jones muszą zapłacić aż 1,5 tysiąca dolarów.

Ja wiem czy to takie aż ? Biorąc pod uwagę tamtejsze realia 1,5 k$ to nie jest chyba wygórowana cena za sesję. A że modelem jest zwierzak, cóż, klient wybiera, roboty nie będzie mniej niż przy fotografowaniu człowieka (no, może trochę mniej szopowania anatomicznych niedoskonałości ;-) )
Nie zmienia to faktu że pomysł mi się średnio podoba, wolę spontaniczne zdjęcia psów i kotów w ich "naturalnym" otoczeniu.

bebesky
11-02-2010, 11:16
"Czego to ludzie nie zgotują swoim pupilom."

a niby co zgotowali???
bo zabrzmiało to jakby co najmniej przybijali te zwierzaki do ściany gwoździami lub okręcali drutem kolczastym.

Zdjęcia jak zdjęcia - mnie się niektóre podobają - inne nie.

MacGyver - tam też są zdjęcia w naturalnym otoczeniu (chyba że ta plaża/brzeg rzeki to fotomontaż - nie dociekałem)

MacGyver
11-02-2010, 11:25
MacGyver - tam też są zdjęcia w naturalnym otoczeniu (chyba że ta plaża/brzeg rzeki to fotomontaż - nie dociekałem)
No fakt, tu mnie masz, rzuciłem okiem tylko na kilka pierwszych, studyjnych. Niemniej te plenrowe wychodzą pani Amandzie zdecydowanie gorzej :-)

molsar
11-02-2010, 11:27
nic nadzwyczajnego za kupe szmalu

MacGyver
11-02-2010, 11:35
nic nadzwyczajnego za kupe szmalu
Biorąc pod uwagę pozostałe foty z portfolio na stronie istnieje prawdopodobieństwo że pani fotograf miała problemy ze znalezieniem chętnych na sesje za kilka k$, więc uderzyła w niszę :-D

overseer
11-02-2010, 11:42
Skoro i na tym można zarobić trochę $$$ to wydaje się że to dobry pomysł :)
W Irlandii ludzie płacą kupę eurasów za kilka zdjęć swoich pociech (mam na myśli zwierzaki i dzieciaki) i to nie piszę o "profesjonalnej sesji zdjęciowej" w studio tylko plener. Jednym słowem naiwność ludzka i chęć wydania kasiory nie zna granic.
Jest jeszcze jeden ogólny problem, a mianowicie ludzie się nie znają na fotografii i oczywiście na wartości usług. Rozwijając problem, ludzie będą za wszystko słono płacić a jak towar się sprzedaję to czemu z tego nie skorzystać... Pozdro!

oxydum
11-02-2010, 11:54
"Czego to ludzie nie zgotują swoim pupilom."

a niby co zgotowali???
bo zabrzmiało to jakby co najmniej przybijali te zwierzaki do ściany gwoździami lub okręcali drutem kolczastym.



Synonimy słowa zgotować

urządzić
wyprawić
zaaranżować
zorganizować

Dlaczego zaraz takie martyrologiczne skojarzenia??

overseer
11-02-2010, 12:09
Panowie... nie czepiajmy się szczegółów, każdy wie o co chodzi :)

bebesky
11-02-2010, 12:16
Synonimy słowa zgotować
urządzić
wyprawić
zaaranżować
zorganizować
Dlaczego zaraz takie martyrologiczne skojarzenia??

to powiedz komukolwiek że
zgotowałeś dziecku przyjęcie urodzinowe

overseer
11-02-2010, 12:28
"oxydum" mógł użyć innego sformułowania słowa "zgotowali" ale czy ta dyskusja na ten temat nie jest trochę wyolbrzymiona?
Wiadomo że kojarzy się to słowo trochę "nieludzko" ale bez przesady. "oxydum" dał link do tego o czym chciał zagadać na forum i dyskusja powinna ciągnąć się w innym kierunku.
Moim zdaniem "zgotowali" miało cel na przedstawienie lekkomyślności ludzkiej a nic złego jeżeli chodzi o te zwierzaki.

janhalb
11-02-2010, 14:11
Kolejność w tym portfolio jednak rozwala:
Psy / Koty / Dzieci... :-)