PDA

Zobacz pełną wersję : eyepiece extender



kami74
09-10-2005, 21:37
Pytanie do focacych "okularników" szczególnie tych lewoocznych. Czy ktoś z was ma podpięte to cudo do aparatu ? Jeśli tak to ciekawy jestem jak się sprawdza ? Rzeczywiście poprawia wygodę focenia ? Wady , zalety ?

Tomasz Golinski
10-10-2005, 13:25
Ja zastosowałem inne rozwiązanie: wywaliłem ten plastik, który był i lookam w goły wizjer.

jadeit
10-10-2005, 14:17
ja jestem okularnik i tez sie nad tym zastanawiałem
ale jakos daje sobie rade choc okular zawsze uwalony widze mniej
itd...

Tomasz, a który plastki ? prosze rozwinąc temat, ja mam tam jakis plastik ale jest z tą niby muszlą oczną, jak to sciagne mam sanki, watpie ze tak bedzie lepiej :) ale moze chodzi o coś innego :)


pozdrawiam

Tomasz Golinski
10-10-2005, 14:20
muszle wywaliłem, mam gołe sanki. jakoś wygodniej. od tej gumy ponadto okulary się brudziły jakoś

kami74
10-10-2005, 16:40
No tak tyle, że ja jako lewooczny okularnik. jak patrzę w wizjer to drugim okiem zasłaniam sobie przyciski korekty ekspozycji, który jak wiadomo słuzy również w kombinacji z command dialem do zmiany przesłony.
I dlatego oddalenie całej twarzy od aparatu pozwoliło by mi wcisnąć tam palec bez problemu. A zdjęcie oryginalnej muszli jeszcze przybliży mi buźkę do aparatu

Tomasz Golinski
10-10-2005, 19:14
ja też lewym okiem zaglądam i jakoś daję radę guziki naciskać (może dlatego że mam 300d). w muszli zwykłej nie ma elementu optycznego, więc możesz trzymać aparat w takiej samej odległości.

Dzygit-Dublin
10-10-2005, 19:42
ja mam ten sam problem okulary
widzialem to na sieci ale cena jest lekko duza 150 euro za lcd ktory i tak nie wiadomo jak sie na slocu zachowuje i jakie ma opoznienie przy szybkim poruszaniu aparatu.
Moze ktos ma takie cacko i chce sie podzielic info o nim ...............:mrgreen:


http://www.stevesforums.com/forums/view_topic.php?id=68448&forum_id=37&jump_to=374104

Tomasz Golinski
10-10-2005, 19:55
Ktoś ma, Hekselman pisał coś na forum o tym.

kami74
10-10-2005, 20:03
No tak w 300 która jest wieksza to pewnie Ci łatwiej. Ja w 350 której jeszcze nie mam ale się do niej bardzo często przymierzam w sklepach mam mały z tym problem. Oczywiście wiem, że to kwestia przyzwyczajenia nie mniej problem pozostaje.

jharv
10-10-2005, 20:16
Pytanie do focacych "okularników" szczególnie tych lewoocznych. Czy ktoś z was ma podpięte to cudo do aparatu ? Jeśli tak to ciekawy jestem jak się sprawdza ? Rzeczywiście poprawia wygodę focenia ? Wady , zalety ?


Witam, eyepiece extender (symbol chyba ex-15) zmienia powiększenie obrazu. Efekt jest taki, że obraz widziany jest mniejszy (łącznie z nastawami wyświetlanymi przez wew. lcd). Raczej Ci to nie pomoże jeśli chodzi o okulary. Chciałem to kiedyś kupić (nie jestem okularnikiem- jeszcze;-) ), ale że obraz stawał sie dużo mniejszy i szczególy były mniej widoczne to zrezygnowałem. :cool:

kami74
10-10-2005, 20:19
O super dzięki za konkretna odpowiedź. Czyli bedzię trzeba sie przestawić na lookanie prawym okiem i bedzie dobrze