PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z CS4



Bachman
09-02-2010, 19:32
Witam,
mam pewien problem z Photoshopem. Po wywołaniu zdjęć z Rawa i próbie zapisania go w opcji "zapisz jako" do jpga nie mam w rozwijalnym menu opcji wyboru zapisz do jpeg.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/i/beznazwy1wz.jpg/)
Co ciekawe podczas zapisywania powyższego zrzutu ekranu (czyli przez: plik->nowy i dalej "zapisz jako") opcja zapisu do jpg okazała sie dostepna.
Jak uzyskac/przywrócić możliwość zapisania rawa do jpg bez uzywania opcji "zapisz do internetu"?( tam opcja zapisu do jpg istnieje)

5y12u3k
09-02-2010, 19:41
pewnie trzeba skonwertować do 8-bit

Janusz Body
09-02-2010, 19:51
Do zapisu 16-bitowych jpegów to jpeg2000 tylko - tak jak już 5y12u3k napisał - konwersja do 8 bit przed zapisem.

Bachman
09-02-2010, 19:53
dzieki za pomoc

Bachman
11-06-2011, 23:01
kolejny problem - tym razem z CS5

wgrywam na raz do Camera Raw 130 zdjęć - obrabiam Rawy do żądanego wyglądu - daje otwórz obrazy - podczas samego wgrywania fot do PS po około 30 fotach zaczynają pojawiać się czarne na zmianę z białymi foty a później "Photoshop przestał działać"...
co może być przyczyną
dodam że komp ma 16GB ramu wiec nie w tym przyczyna
będę wdzięczny za sugestie

Merde
12-06-2011, 09:05
dodam że komp ma 16GB ramu wiec nie w tym przyczyna

Dokładnie w tym jest przyczyna, włącz sobie manager zadań podczas importu tych zdjęć i obserwuj zużycie RAM-u... 130 zdjęć otwartych na raz w Photoshopie? Hardkor!

A, jeszcze jedno - Photoshop 32 czy 64 bit?

RHF
12-06-2011, 12:14
Powinna pojawić się informacja, że ustawienia OpenGl pozwalają wyświetlić ileś tam obrazów, w zależności od rozdzielczości ekranu i ilości RAM karty graficznej. Widocznie odznaczyłeś aby wiecej tego nie pokazywało. Ustawienia wyświetlania OpenGl są w zakładce Wydajność w preferencjach. Kiedy przy ładowaniu obrazy zaczynają być w "szachownicę", lepiej zamknać te kilka, bo są inaczej wyświetlane i efekt końcowy może byc trochę zaskakujący. Poza tym PS zaczyna nieźle mulić

Bachman
13-06-2011, 15:17
zmiany polecone przez RHF zniwelowały problem zawieszania sie PS'a jednak wciaż (dużo później) występują czarne, białe i nowość szare zdjęcia.

PS: CS5 64bit

dreamstorm
13-06-2011, 16:58
Wydaje mi się, że to wynika ze specyfiki Photoshopa. Żeby oszczędzić zasoby zdjęcia pojawiają się jako szare. Jak klikniesz potem w takie szare zdjęcie to dalej jest szare ? Powinno się zmienić na normalne. Mam nadzieję, że nie wyłączyłeś pliku wymiany. Dodatkowo w PS masz ustawienie Scratch diska - ustawiasz rozmiar. Może jest za mały rozmiar ustawiony.

Vitez
13-06-2011, 17:33
Dokładnie w tym jest przyczyna, włącz sobie manager zadań podczas importu tych zdjęć i obserwuj zużycie RAM-u... 130 zdjęć otwartych na raz w Photoshopie? Hardkor!

Nie do końca w Photoshopie a w CameraRAW. Ja na 8GB RAMu i to DDR2 bez problemu otwieram ponad 100, więc problem raczej nie w zbyt małej ilości RAM a ogólnej konfiguracji aplikacja/system/hardware.

ewg
13-06-2011, 18:07
Vitez, nie doczytałeś:

- daje otwórz obrazy -
Bachman, na wszelki wypadek, gdybyś nie wiedział:
ACR zapisuje modyfikacje parametrów obróbki plików surowych (po uprzednim zapytaniu), bez późniejszego otwierania PSa. Również aby wykonać z nich od razu JPEGi lub TIFFy, też wystarcza ACR a w masowej produkcji nawet jest wskazany (o ile nie dysponujemy PS-Lightroomem).

Vitez
13-06-2011, 20:34
Ano tak, otwarcie kilkudziesięciu zdjęć z CameraRAW dalej w Photoshopie to już zdecydowanie hardkor.