PDA

Zobacz pełną wersję : kanonka 10D mam już i ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



zbichuu
16-07-2004, 13:48
Przede wszystki dziękuję wszystkim za pomoc i radę przy dokonywaniu wyboru, a raczej w utwierdzeniu się o słuszności już wyboru dokonanego !

a oto co mam:

- canon 10d
- tamron 28-75/2.8 XR Di LD
- canon 50 II/1.8
- canon speedlite 550 EX
- CF 2 giga
- data-bank 30 giga z lcd (3 cale)
- parę drobiazgów po starym sprzęcie - filtry, stojawka, torebka pasujaca jak ulał do canonca i lampki


wydałam majątek ale uwaga:

za canona body zapłaciłem trutu trutu tu tu:
5500 zł
słownie: pięć tysiecy pięćset
jest to zdecydowanie taniej niż zapowiadałem w moim poprzednim poście. z tamtej oferty nie skorzystałem, bo pojawiła się nowa super oferta
jest z usa pochodzenia, nowiutki, pachnący i tylko kabelek sieciowy do ładowareczki musiałem wymienić za 2 zł. kosztowałem zatem mój canon body 5502 zł


za canona 50 (nowy) dałem 400 zł
za lampkę (nową) dałem 1490 zł
za tamrona dałem 1600 zł

prawdziwy majątek wydałem na kartę i data-bank. ale mam nadzieję że warto

pozdrawiam wszystkich i zmieniam podpis


ps. chcę dokupić drukarkę termosublimacyjną canona 300 ale nie wiem czy warto. miałem kiedyś drukareczkę termo sony XV55 ale sprzedałem ją korzystnie sprzedając cyfrówkę sony. Jeśli ktoś ma opinię o canonie 300 (lub 200) to proszę uprzejmie o prezentację tychże, bo mam okazję kupić bardzo tanio

Anonymous
16-07-2004, 17:29
z tego co czytalem w fachowych czasopismach i z wyliczen jakie kiedys poczynilem to nie kalkuluje sie drukowac w domu. Lepiej dawac do labu. Taniej i lepiej.

Tytus
16-07-2004, 20:04
Przede wszystki dziękuję wszystkim za pomoc i radę przy dokonywaniu wyboru, a raczej w utwierdzeniu się o słuszności już wyboru dokonanego !

a oto co mam:

- canon 10d
- tamron 28-75/2.8 XR Di LD
- canon 50 II/1.8
- canon speedlite 550 EX
- CF 2 giga
- data-bank 30 giga z lcd (3 cale)
- parę drobiazgów po starym sprzęcie - filtry, stojawka, torebka pasujaca jak ulał do canonca i lampki


wydałam majątek ale uwaga:

za canona body zapłaciłem trutu trutu tu tu:
5500 zł
słownie: pięć tysiecy pięćset
jest to zdecydowanie taniej niż zapowiadałem w moim poprzednim poście. z tamtej oferty nie skorzystałem, bo pojawiła się nowa super oferta
jest z usa pochodzenia, nowiutki, pachnący i tylko kabelek sieciowy do ładowareczki musiałem wymienić za 2 zł. kosztowałem zatem mój canon body 5502 zł


za canona 50 (nowy) dałem 400 zł
za lampkę (nową) dałem 1490 zł
za tamrona dałem 1600 zł

prawdziwy majątek wydałem na kartę i data-bank. ale mam nadzieję że warto

pozdrawiam wszystkich i zmieniam podpis


ps. chcę dokupić drukarkę termosublimacyjną canona 300 ale nie wiem czy warto. miałem kiedyś drukareczkę termo sony XV55 ale sprzedałem ją korzystnie sprzedając cyfrówkę sony. Jeśli ktoś ma opinię o canonie 300 (lub 200) to proszę uprzejmie o prezentację tychże, bo mam okazję kupić bardzo tanio

SUUUUPER

jest się czym onanizować :mrgreen:

mam nadzieję, że na tym jednak nie poprzestaniesz i jakieś zdjęcia także będziesz robił, tzn coś więcej niż kwiatki podczas weekendowej wycieczki na działkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S.

jakiego tanka kupiłeś?

ja dalem za coś co się nazywa Image Tank III z HDD Segate 40 GB 850 zł...

zbichuu
16-07-2004, 23:45
ten mój tank to bardzo specyficzne urządzenie
jak napisałem, ma wyświetlacz lcd i fajny aukumulator (bardzo pojemny). w środku jest dysk 2,5 calowy

a skąd on jest ?
z chin :):):)

kupiłem go od najprawdziwszego chińczyka z najprawdziwszych chin, który zupełnie nie wiem czemu nawiedził nasz kraj; jemu to urządzenie się znudziło choć jest prawie nowe
czyta wszystko a na wyświetlaczy można obejrzeć zdjęcia a nawet wyświetlić film w avi i paru innych formatach

chodzi pięknie i mam tylko nadzieję że się nie zepsuje, bo trzeba byłoby je wtedy wyrzucić na śmieci

Tytus
17-07-2004, 08:18
czyta wszystko a na wyświetlaczy można obejrzeć zdjęcia a nawet wyświetlić film w avi i paru innych formatach


teraz wiem czemu kosztowało majątek... :wink:

santiblue
17-07-2004, 10:39
Gratuluje zakupu. Czekamy na jakies pierwsze fotki :)

novaczek
17-07-2004, 12:07
Czekamy na jakies pierwsze fotki :)
Oj. Wy wszyscy jacyś zboczeni jesteście :-). Tylko byście fotki oglądali... Dajcie spokój...

Vitez
17-07-2004, 20:25
czyta wszystko a na wyświetlaczy można obejrzeć zdjęcia a nawet wyświetlić film w avi i paru innych formatach


Zaloze sie ze nie czyta *.CRW a z dzwiekow np .ogg :>

Mam tez z wyswietlaczem... z filmow czyta tylko .mpg , muzyke tylko .mp3 a obrazki tylko .jpg , tak wiec radze zajrzec do instrukcji na liste obslugiwanych formatow plikow, bys sie kiedys nie zdziwil :twisted: .

Tytus
17-07-2004, 21:28
Czekamy na jakies pierwsze fotki :)
Oj. Wy wszyscy jacyś zboczeni jesteście :-). Tylko byście fotki oglądali... Dajcie spokój...

no pewnie, po co to komu

sprzęcik tak ładnie na półeczce wygląda przecież... :mrgreen:

zbichuu
19-07-2004, 00:57
Zaloze sie ze nie czyta *.CRW a z dzwiekow np .ogg :>

Mam tez z wyswietlaczem... z filmow czyta tylko .mpg , muzyke tylko .mp3 a obrazki tylko .jpg , tak wiec radze zajrzec do instrukcji na liste obslugiwanych formatow plikow, bys sie kiedys nie zdziwil

czemu mam się zdziwić ? mnie w ogóle bardzo ciężko zdziwić, tak już mam :mrgreen:

a zdziwisz się pewnie Ty, bo czyta z obrazków np. tiff-y i jeszcze 15 innych formatów, których w większości w ogóle nie znam (nawet jakiś fqqd czy coś)
z obrazków latających czyta avi, mpg i znowu coś z 10 formatów, których w większości nie znam
z muzyczki nie czyta dla odmiany mp3, ale na cholerę mi to. od tego jest iriver (żony) i ipod mój. Kto by tam cegłę pod pachą nosił :D
ponieważ to najprawdziwsze chińskie jest, żona mnie straszy ze teraz ten chińczyk nas podsłuchuje a potem na podstawie rozmów naszych (wieczorne polaków rozmowy) sporządzi raport dla pekinu o nastrojach w polskich społeczeństwie. A ostatnio jak widzę ten okrąglak w centrum warszawy wraz z jego zawartością, to mnie diabli biorą i coś tam z pewnością ostatnio chlapnąłem niepatriotycznie. a jak już pekin oceni że nastroje są bardzo podłe, to wtedy te nieznane mi formaty zmaterializują sie w piątą chińską kolumnę i będziemy mieli rewolucję kulturalną




a zdjęcia są super, extra i w ogóle
i nie dam ich do ogląnia - przynajmniej na razie - bo głównie potretuję rodzinę. Żona się nie zgadza na publikację wizerunku, a jeśli chodzi o córkę, to pewnie domyślacie się dlaczego zdjęć jej buźki nie zamieszczę w necie :evil: takie czasy psiakrew, że nie wiadomo czym się jeden profesor psychologii z drugim dyregentem chłopięcego chóru będę podniecać

Vitez
19-07-2004, 02:58
a zdziwisz się pewnie Ty, bo czyta z obrazków np. tiff-y i jeszcze 15 innych formatów, których w większości w ogóle nie znam

Ponawiam pytanie - czy czyta .CRW ? (Canon RAW) :P

zbichuu
19-07-2004, 10:04
Ponawiam pytanie - czy czyta .CRW ? (Canon RAW)

oczywiście nie czyta :) zresztą po niby miałoby czytać ? raw ma przechować a potem i tak trzeba je na komputerze obrobić (choć mogłoby wydobywać plik jpeg z raw i jego pokazywać, to fakt). i odkryłem jeszcze jedną umiejetność tego chińskiego cudeńka - ma wyjście video czyli można je podłaczyć do tv

Jarbas
19-07-2004, 12:01
a zdjęcia są super, extra i w ogóle
i nie dam ich do ogląnia - przynajmniej na razie - bo głównie potretuję rodzinę. Żona się nie zgadza na publikację wizerunku, a jeśli chodzi o córkę, to pewnie domyślacie się dlaczego zdjęć jej buźki nie zamieszczę w necie :evil: takie czasy psiakrew, że nie wiadomo czym się jeden profesor psychologii z drugim dyregentem chłopięcego chóru będę podniecać
Szkoda... chętnie bym polukał na foty zrobione zwłaszcza tamronem. Skoro tych nie możesz pstryknij jakiegoś misia, widok z okna, co bądź oby na wyobraźnie niczyją nie działało.. choć sam już nie wiem czy tak jest :D

Vitez
19-07-2004, 18:41
bo oczywiście nie czyta :) zresztą po niby miałoby czytać ?

Gdyby byl czytnik ktory czyta .CRW i ma mozliwosc usuwania oraz wymienne/dlugotrwale baterie to bralbym taki (oby jeszcze byl w rozsadnej cenie) , bo czasem lepiej po drodze, w podrozy przejrzec niz potem na kompie gigabajty zdjec przewalac.


(choć mogłoby wydobywać plik jpeg z raw i jego pokazywać, to fakt).

Czytnik moze pokazywac w sobie RAWy na podstawie pliczkow .THM - to malenstwa tworzone przez soft aparatu z RAWa by moc obejrzec na LCD aparatu...

[ Dodano: Pon Lip 19, 2004 6:42 pm ]

Szkoda... chętnie bym polukał na foty zrobione zwłaszcza tamronem.

W mojej galerii masz mnostwo z Tamrona :roll: .

Jarbas
19-07-2004, 23:35
W mojej galerii masz mnostwo z Tamrona :roll: .
Wiem... oglądałem nie raz i nie dwa.... :D ale im więcej tym lepiej co szkodzi porównać?

Vitez
20-07-2004, 00:10
im więcej tym lepiej co szkodzi porównać?

Cos ponad 2 tysiace wystarczy?
http://www.pbase.com/cameras/tamron/sp_af_2875_28_xr_di

Milego ogladania 8)

zbichuu
20-07-2004, 11:05
co do sensu odczytu crw to fakt, zgadzam sie, ale nie sądzę by długo jeszcze pojawiły się urządzenia które byłyby w stanie to robić. databanki mają być przede wszystkim uniwersalne. czytanie plików raw wszystkich aparatów pewnie podniosłoby wartość urządzenia. mówiąc szczerze, jeszcze nie spotkałem databanku który by czytał tego rodzaju pliki.

zbichuu
20-07-2004, 16:32
mój kolega, zawodowy fotograf (ten od wyższości 550EX nad 420 EX) ma takie śmieszne urządzenie - SAMPHONE Foto-Bar USB + DVD (vide: www.systembank.pl) i bardzo sobie chwali, że nieduże, że szybko nagrywa na płytki i że można do tv podłaczyć a nawet że można na wyjazdowej akcji fotograficznej film na dvd obejrzeć. Moim zdaniem wadą tegoż jest to co jest jego zaletą - trza zużywać płyty (bo to one są nośnikiem pamięci); i za cholerę nie mogłem się go dopytać, czy można nagrywać też na płytach rw, żeby można było później z niej wykasowywać

santiblue
20-07-2004, 17:56
Mi wystarczylo poczytac na stronie databanku
Cytuje: " Co byś powiedział na przenośne urządzenie przesyłające dane/obrazy bezpośrednio poprzez CD-R/RW?.."
Wiec nagrywa na rw.