PDA

Zobacz pełną wersję : Szalejący Lightroom



suluf
04-02-2010, 20:22
Po skończeniu pracy ze zdjęciami i eksporcie ich, stwierdziłem że chce jeszcze coś zmienić i wtedy Lightroom zaczął szaleć. Połowa zdjęć magicznie się przekadrowała, pół biedy, że dało się cofnąć. Kilka zdjęć zostało przeostrzona i gdy to poprawiałem zmieniła się ekspozycja co niektórych w gór i w dół. Czy ktoś miał taki problem ?

Janusz Body
04-02-2010, 20:28
.... Czy ktoś miał taki problem ?

No Ty chyba :-)

Coś ruszałeś w ustawieniach LR? Bo stwierdzenie, że COŚ jeszcze chciałeś zmienić dość enigmatyczne jest. Zwykle w LR i każdym innym programie pracujemy na kopiach a oryginały sobie spokojnie leżą na innym dysku. :-)

suluf
04-02-2010, 20:32
Oryginały mam na karcie więc o stratę bezpowrotną się nie martwię. Nic nie ustawiałem, nic nie leży na klawiaturze. W czasie pracy nad jednym zdjęciem miniatury pod nim się zmieniały. Zmieniały się zdjęcia których w tym czasie nie miałem w edycji włączonych

spoon
05-02-2010, 19:53
Po skończeniu pracy ze zdjęciami i eksporcie ich, stwierdziłem że chce jeszcze coś zmienić i wtedy Lightroom zaczął szaleć. Połowa zdjęć magicznie się przekadrowała, pół biedy, że dało się cofnąć. Kilka zdjęć zostało przeostrzona i gdy to poprawiałem zmieniła się ekspozycja co niektórych w gór i w dół. Czy ktoś miał taki problem ?

zdarzylo mi sie cos takiego raz albo dwa, ze dwa razy tez w ACR'rze (bridge). nie wiem czemu niestety.

More86
05-02-2010, 20:40
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przypadkowe włączenie synchronizacji.

To był jednorazowy zabieg, czy kłopot się powtarza?