PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie barwą i animacje we flashu



quail
01-02-2010, 11:19
No właśnie -- czy komuś się udało włączyć zarzączanie barwą we flashu?

W samym FF 3 i Safari (pod windows) zarządzanie kolorem działa poprawnie. Niestety zdjęcia wyświetlane w galeriach flashowych są przesycone (monitor szerokogamutowy), tak jakby flash w ogóle nie wiedział, że jest coś takiego jak profil monitora.

Tutaj mały flashowy teścik:

http://www.adobe.com/devnet/flash/quickstart/color_correction_as3 (http://www.adobe.com/devnet/flash/quickstart/color_correction_as3/)

Próbowałem też ręcznie ustawić Stage.colorCorrectionSupport w AS3 -- bez pozytywnego rezultatu.

Vitez
01-02-2010, 14:47
Niestety zdjęcia wyświetlane w galeriach flashowych są przesycone (monitor szerokogamutowy), tak jakby flash w ogóle nie wiedział, że jest coś takiego jak profil monitora.

U mnie nie są: Firefox 3.0.17 na Windows 7 Ultimate 64 bit; Monitor NEC 2690WUXi2 skalibrowany, oprofilowany.

quail
01-02-2010, 16:04
Vitez, to może będziesz wiedział co i gdzie ustawić?

Mam dokładnie ten sam setup oprogramowania co Ty (FF 3.0.17, w którym poprawnie działa CMS), Win7 Ultimate 64-bit, EIZO CG241W. Ta sama fotka wyświetlona na webie we flashu i na golasa w samej przeglądarce wygląda inaczej.

Czy test z podanego przeze mnie linka chodzi u Ciebie poprawnie i papryczki zmieniają kolor gdy wciskasz "toggle"?

Janusz Body
01-02-2010, 17:35
Vitez, to może będziesz wiedział co i gdzie ustawić?

Mam dokładnie ten sam setup oprogramowania co Ty (FF 3.0.17, w którym poprawnie działa CMS), Win7 Ultimate 64-bit, EIZO CG241W. Ta sama fotka wyświetlona na webie we flashu i na golasa w samej przeglądarce wygląda inaczej.

Czy test z podanego przeze mnie linka chodzi u Ciebie poprawnie i papryczki zmieniają kolor gdy wciskasz "toggle"?

Mam dokładnie to samo co Ty z moniotorem włącznie z wyjątkiem Win 7 64-bit professional.

Jeśli dobrze pamiętam to flash nie ma CMS w ogóle i w szczególe a przeglądarka obrazki z flasha traktuje jako domyślne sRGB więc tak powinny byc przygotowane.

czornyj
01-02-2010, 18:18
flash ma CM, tylko nie da się w nim otagować treści, więc wszystko traktowane jest jako sRGB, które jest standardem w necie - ale o tyle o ile działa, u mnie po włączeniu Stage.colorCorrectionSupport na on nasycenie zdjęć spada.

quail
01-02-2010, 19:07
Wyczytałem, że flash ma CMS od wersji 10. Używam najnowszej, 10,0,42,34.

Hmm..... włączyłem w FLA "stage.colorCorrection = ColorCorrection.ON;", a twarze są nadal czerwone jak po drzemce na solarium. Zdjęcia oczywiście w sRGB.

A może to kwestia wersji profilu, podobnie jak miało to miejsce w FF3.5? Tam poprawnie działa wyłącznie obsługa wersji 2. Może flash też współpracuje tylko z v2? Mój monitor ma profil w v4.2.0.

czornyj
01-02-2010, 19:21
Wyczytałem, że flash ma CMS od wersji 10. Używam najnowszej, 10,0,42,34.

Hmm..... włączyłem w FLA "stage.colorCorrection = ColorCorrection.ON;", a twarze są nadal czerwone jak po drzemce na solarium. Zdjęcia oczywiście w sRGB.

A może to kwestia wersji profilu, podobnie jak miało to miejsce w FF3.5? Tam poprawnie działa wyłącznie obsługa wersji 2. Może flash też współpracuje tylko z v2? Mój monitor ma profil w v4.2.0.

U mnie to działa niezależnie od profilu, nawet w IE.

Janusz Body
01-02-2010, 19:28
Hmmmmm.... wszędzie piszą, że ma ale potrafi tylko z sRGB do profilu monitora. :-)

quail
01-02-2010, 19:30
U mnie to działa niezależnie od profilu, nawet w IE.

Jak rozumiem, żeby to włączyć, to trzeba mieć żródło flasha, tam ustawić odpowiedni property i dopiero wtedy zabangla?

czornyj
01-02-2010, 20:11
Hmmmmm.... wszędzie piszą, że ma ale potrafi tylko z sRGB do profilu monitora. :-)

I zasadniczo tyle do szczęścia potrzeba, sRGB jest standardową przestrzenią ISO dla internetu.


Jak rozumiem, żeby to włączyć, to trzeba mieć żródło flasha, tam ustawić odpowiedni property i dopiero wtedy zabangla?

Na to wygląda - u mnie treści z tego testu Adobe traktowane są jako sRGB, więc zdjęcia wyrenderowane do sRGB są poprawnie wyświetlane z poprawką na przestrzeń monitora:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/flesz.jpg)

quail
01-02-2010, 20:19
Na to wygląda - u mnie treści z tego testu Adobe traktowane są jako sRGB, więc zdjęcia wyrenderowane do sRGB są poprawnie wyświetlane z poprawką na przestrzeń monitora

No to gdzieś w tym miejscu mam problem. Toggle w ogóle nic nie zmienia. Flash z jakiegoś powodu nie zarządza barwą.

Którą masz wersję flasha?

No i może jeszcze dla pewności -- w której wersji masz profil monitora?

czornyj
01-02-2010, 20:25
No to gdzieś w tym miejscu mam problem. Toggle w ogóle nic nie zmienia. Flash z jakiegoś powodu nie zarządza barwą.

Którą masz wersję flasha?

No i może jeszcze dla pewności -- w której wersji masz profil monitora?

Chyba ostatnią.

Obstawiam profil monitora zgodny ze specyfikacją ICC v4 - sam zawsze robię v2, z v4 i tak na razie praktycznie nie ma pożytku.

quail
01-02-2010, 21:54
To może wiesz jak skonwertować profil v4 do v2? Pewnie jakoś się daje?

czornyj
01-02-2010, 23:32
To może wiesz jak skonwertować profil v4 do v2? Pewnie jakoś się daje?

Profil utworzony przez ColorNavigatora? Spróbuj w CN przełączyć w preferencjach na v2 i zmusić go jakoś, by ponownie wczytał kalibrację.

Ew. podeślij mi profil na @, spróbuję go ręcznie przerobić na v2

quail
02-02-2010, 00:36
Profil utworzony przez ColorNavigatora? Spróbuj w CN przełączyć w preferencjach na v2 i zmusić go jakoś, by ponownie wczytał kalibrację.

Ew. podeślij mi profil na @, spróbuję go ręcznie przerobić na v2

W preferencjach nie znalazłem żadnych ustawień odnośnie wersji profilu. CN 5.3.

Podesłałem Ci profil na PM.
Dzięki za pomoc!

czornyj
02-02-2010, 01:04
Przerobiłem twój profil do v2...
http://members.chello.pl/m.kaluza/CG241WD6.icm
...ale to chyba jednak nie to, u mnie twój v4 śmiga tak samo jak v2

BTW - przysiągłbym, że CN ma opcję kręcenia profili v2, ale znam go słabo, więc może się mylę.

quail
02-02-2010, 10:07
Dzięki.
Zaczytałem profil, ustawiłem i... ****. Znaczy jest tak samo. Może to jakieś osobliwości windy 7 64. Flash chyba widzi profil, bo w teście stage.colorCorrectionSupport ma wartość defaultOff, a klikanie w toggle zmienia ten status. Niestety nie widać tego na obrazku.

odi
01-04-2011, 21:19
Trochę się pogubiłem:( gdzie ja mam to przestawić (stage.colorCorrection = ColorCorrection.ON;) aby było ok? przejrzałem konfiguracje flash ale nic nie znalazłem a zdjęcia wyświetlane za pomocą flash mają czerwień bardziej kontrastową niż normalnie.
Czy można w kodzie pliku coś zrobić aby zdjęcia wyświetlane były poprawnie za każdym razem na monitorze szerokogamutowym oraz normalnym?