PDA

Zobacz pełną wersję : Speedlite 580exII - akumulatorki-problem



luki.doki3
30-01-2010, 08:40
Witam zakupiłem akumulatorki firmy Ansmann wraz z ładowarką. Naładowałem je zgodnie z instrukcją, miały mi zasilać moją lampę błyskową Speedlite 580EXII. Na zwykłych sklepowych paluszkach AA lampa działa a jak wkładam dopiero co naładowane akumulatorki to lampa włącza się dosłownie na ułamek sekundy i koniec. Z czym może to być związane? Czy ta lampa akurat nie współpracuje z akumulatorkami Ansmanna? Dodam iż maja one 2850 mAh.

tombas
30-01-2010, 09:10
Współpracuje z kazdymi akumulatorkami, pod warunkiem, że są sprawne. Sprawdz je na "porządnej";) ładowarce

lubiebardzo
30-01-2010, 23:46
Swoją 580exII karmię energizerami 2450. Starcza lampie na bardzo długo. Wcześniej miałem zajechane energizery 2500. Mam też starą lampę 430EZ i jak ona już nie ma siły na aku, to nowa 580 jeszcze ok 50-80 błysków trzaśnie. Tylko, że ładuje długo.

jacapa
31-01-2010, 00:40
Dodam iż maja one 2850 mAh.

Ciekawe czy mają ?
Mam badziewie StarPower 3800 mAh, które w rzeczywistości mają 600mAh :-D
i na nich lampa zachowuje się jak opisałeś :mrgreen:
Eneloop 2000 mAh mają w rzeczywistości 2100 mAh i na nich lampa błyska kilkaset razy. Tak to jest z akumulatorkami.

czerwiniak
31-01-2010, 10:52
Ja używam Energizera 2650 i ładowarki tej samej firmy, która wskazuje poziom naładowanych aku. jestem zadowolony. Żadnych no name.

iktorn92
31-01-2010, 11:34
Podstawa to firmowy dobry akumluator jezeli bedzie dobry nie ma opcji zeby nie działało :]

Czacha
31-01-2010, 11:53
podczepie sie pod temat - jest sens stosowania ogniw Eneloop do lampy? mam wrazenie ze zaleta dlugowiecznosci nie jest az tak istotna w przypadku lampy ktorej uzywamy na jakiejs imprezie i dluzej pociagna standardowe NiMH o wiekszej pojemnosci.. dobrze kombinuje?

jacapa
31-01-2010, 12:36
Długowieczność Eneloop to jedna z ich zalet nie jedyna !
Energizer 2500mAh które też mam mają rzeczywistą pojemność 2100-2300 mAh w zależności od egzemplarza , czyli do wykorzystania 2100mAh bo komplet 4szt ma taką pojemność jak najsłabsza sztuka.
Eneloop 2000mAh mają w rzeczywistości 2100mAh-2050 mAh .
Czyli komplet Eneloop i Energizer teoretycznie mają taki sam potencjał , ale na Eneloop lampa błyska o ok. 20% dłużej.
Nie wiem dlaczego tak jest , ale tak jest , sprawdzone .

Czacha
31-01-2010, 13:13
wiem ze eneloop to genialne rozwiaznie, ale wlasnie zastanawiam sie jak z ich wytrzymaloscia w bezposrednim starciu z czyms co ma powiedzmy 3000mAh biorac pod uwage ze robimy zdjecia na slubie/weselu .. wydaje mi sie, ze eneloop powinien szybciej wykorkowac

jacapa
31-01-2010, 13:48
Robiłem porównania tylko dla StarPower3800 , Eneloop 2000 i Energizer 2000 oraz 2500. Już z zapewnieniem realnej pojemności 2500 Energizer ma problem, jak jest z większą np.3000 nie wiem , bo nie mam.
Jeśli cena takiego np. Energizera 3000mAh była by taka sama jak Eneloop 2000mAh to może bym zaryzykował , ale jeśli byłyby droższe to nie.
Czy w ogóle istnieją akumulatorki o realnej pojemności 3000mAh ?
Co innego napis na akumulatorku , co innego realna pojemność.

jacapa
31-01-2010, 14:50
Czy w ogóle istnieją akumulatorki o realnej pojemności 3000mAh ?
Co innego napis na akumulatorku , co innego realna pojemność.

Poszperałem i sam sobie odpowiem na zadane pytanie.
Największa pojemność akumulatorków firmowych jaką znalazłem to 2700mAh u Sanyo i Sony. Najczęściej jest to 2500-2600mAh.
Marki krzaki oferują nawet 3800mAh.:-D
Mam takie (jak już pisałem) StarPower 3800mAh :mrgreen: o wyniku pomiaru realnej pojemności szkoda gadać , ale powiem jeszcze raz 600 mAh :idea::!:
Prawie 5x mniej niż deklarowana na obudowie. Masakra.
Koszt za 1mAh realnej pojemności- matematycznie
Eneloop 0.006 zł za 1mAh
Energizer 0.003 zł za 1mAh
Badziewie 0.005 zł za 1mAh
Dochodzi jeszcze sprawa trwałości , oraz sprawność pod obciążeniem, tu Eneloop bije Energizer w/g moich dociekań o 20%.
Podsumowując Eneloop to najlepsze akumulatory jakie miałem , ale i najdroższe.
Energizer najlepszy stosunek cena/jakość.
StarPower są poza wszelką krytyką , mimo zmierzonej pojemności 600mAh mam wrażenie że pod obciążenie nawet tego nie mają. Mam jeszcze inne akumulatorki , ale ich nie testowałem.
Tzw. badziewia mimo że są tanie wychodzą najdrożej i prawie żadnego z nich pożytku. Używam tylko do pilotów telewizyjnych itp.
To akumulatory dla bogatych :-D

Ps. Znalazłem na Allegro StarPower 4600mAh :!::idea: , to już w/g mnie pobicie wszelkich rekordów bezczelności http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=892798072
Zobaczcie jakie mają wzięcie :mrgreen:

adam_k
31-01-2010, 18:23
Ps. Znalazłem na Allegro StarPower 4600mAh :!::idea: , to już w/g mnie pobicie wszelkich rekordów bezczelności http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=892798072
Zobaczcie jakie mają wzięcie :mrgreen:

Co się dziwisz sam takie przecież kupiłeś :-D (3800)

Dzięki za testy i porównania też miałem aku firmowe różnych producentów
i jednak enelopy są najlepsze.

jacapa
31-01-2010, 19:20
Co się dziwisz sam takie przecież kupiłeś :-D (3800)



haha :-D otóż nie, dostałem gratis przy jakimś zakupie :mrgreen:

Vitez
31-01-2010, 19:36
zastanawiam sie jak z ich wytrzymaloscia w bezposrednim starciu z czyms co ma powiedzmy 3000mAh biorac pod uwage ze robimy zdjecia na slubie/weselu .. wydaje mi sie, ze eneloop powinien szybciej wykorkowac

A mi się wydaje że Eneloop wygra takie starcie. Bo ma tyle (albo i odrobinę więcej) mAh ile na nim napisano, a coś co ma 3000mAh raczej ich tyle nie ma :roll: .

Patryk_mirek
01-02-2010, 14:22
Co do ładowarek i akumulatorków to już ich trochę przerobiłem...
Dawno dawno temu do celów zasilania discmana kupiłem sobie ładowarkę zasilaną "12V z transformatora" w mieści 4 ogniwa AA i ma napisane 2x 2.8V - 260mA. Do tego dostałem lub kupiłem (nie pamiętam) zestaw akumulatorków Duracell -ma to około 2600mAh jakiś czas później trafiły do mnie Sanyo (nie eneloop!) o pojemności 2700mAh. Jedne i drugie ładuję w prosty sposób: pakuję do ładowarki jak idę spać i wyciągam jak wstaję rano.
W zależności od dnia/ładowania/humoru wciąż wytrzymują gdzieś tak po ok 200-300 zdjęć z lampy (580EX, pierwsza wersja).

Kilkukrotnie z braku własnej ładowarki pod ręką ładowałem je ultraszybką i ultralekką ładowarką (impulsową). Z przykrością używałem takiej ładowarki, ponieważ karmi ona ogniwa iście morderczym prądem 400-500 mA i po 2-3h ładowania po wyjęciu, a raczej wyrzuceniu ich bo zazwyczaj są tak gorące, że nie byłem w stanie ich złapać były nie tylko gorące ale odnosiłem wrażenie, że są "mokre" i się kleją do rąk (nie wiem z czego są robione, ale jak dla mnie to ten elektrolit/żel/inny środek co w nich siedzi się chyba dobrze gotował). Jakby tego było mało, to jeszcze zauważalnie dla mnie krócej trzymały swoją "moc" po takim ładowaniu.

W tak zwanym międzyczasie miałem styczność z "superpojemnymi" akumulatorkami firmy NN, które tak dobrze się ładowały i tak długo trzymały prąd, że je wyrzuciłem po około roku (tych nie miałem okazji testować z lampą)...

Co do akumulatorków Eneloop to co prawda nie wiem jakiej są pojemności (bo napisane było tylko eneloop, sanyo i że made in japan - z tego co się dowiedziałem to 2000mAh) w moim subiektywnym odczuciu wytrzymały znacznie dłużej niż wspomniane wyżej i jakby szybciej prąd oddawały lampie.

jacapa
01-02-2010, 17:11
i jakby szybciej prąd oddawały lampie.

Ooo , o właśnie. Pisząc swoje wywody zapomniałem o tym . Też mam takie wrażenie. Nie bylem pewien czy tak jest , czy tylko mi się wydaje ( sprawdzić to trochę trudno) , ale skoro ktoś inny też ma takie wrażenie to chyba coś jest na rzeczy.

Yova
01-02-2010, 17:35
No i eneloopy mają jeszcze jedną fajną zaletę (przynajmniej ja taką zauważyłem), o wiele lepiej radzą sobie na lekkim mrozie, no i przeżywają o wiele więcej ładowań (czyt. Po którymś tam ładowaniu robi się na nich dalej kilkaset zdjęć a nie kilkadziesiąt) :) Przerabiałem energizery i inne "firmowe" jak i nie firmowe duperele i po przesiadce na eneloopy do standardowych nigdy nie wróce.

Pozdrawiam

Czacha
01-02-2010, 17:43
true.. i tak tez ja zrobie ;)

Patryk_mirek
01-02-2010, 21:15
jacapa w momencie kiedy miałem styczność z Eneloopami jeszcze chyba nic o nich nie wiedziałem ani nie słyszałem - może i po prostu posiadane przeze mnie akumulatorki są po prostu bardziej zajechane ale chyba blisko obiektywnej opinii to było? nie?

btw. Aktualnie próbuję sobie przez rodzinę sprowadzić nie tak dawno głośno zapowiadane i okrzyknięte wielkim hitem/cudem wysokonapięciowe (1,6V) akumulatorki NiZn - jak przetestuję na własnym sprzęcie to dam znać jak wrażenia...

jacapa
01-02-2010, 21:31
......... głośno zapowiadane i okrzyknięte wielkim hitem/cudem wysokonapięciowe (1,6V) akumulatorki NiZn - jak przetestuję na własnym sprzęcie to dam znać jak wrażenia...

Gdzie można je kupić. Szukałem ich kiedyś , z rok temu, i nie udało mi się znaleźć .

Patryk_mirek
01-02-2010, 22:29
Amazon.com a gdzieżby indziej?

jacapa
01-02-2010, 22:48
No tak , ale dostępne chyba dopiero od sierpnia.
Poszperałem trochę i generalnie w internecie więcej pytań i domysłów niż konkretów.
Jeden konkret jest ,potrzeba specjalnej ładowarki.
Podziel się wrażeniami jak już będziesz je miał.

mk307
01-02-2010, 23:45
Są jeszcze porównywalnej klasy jak Envelope to Camelion AlwaysReady, ta sama technologia, podobna budowa i kolor obudowy zewnętrznej, stosuje je 2 sezon i mogę stwierdzić że warto w nie zainwestować. Kiedyś twierdziłem że nie ma lepszych akumulatorów jak PROFiTEXX niemiecka technologia, ale tylko krowa nie zmienia zdania ... Po kilkunastu ładowaniach w sezonie diametralnie spada ich pojemność, podobnie jak w Energizerach i Fijicell, oczywiście zdarzają się wyjątki, bo z tych 3 kompletów po 4 lub 6cio bateryjnych zostało mi po 1 szt z Profitexa 3200 mAh, Energizera 2500 mAh i o dziwo 2x Fujicell 2700 mAh i pojemność nadal mają około 2000, nigdy więcej.

sal
02-02-2010, 08:21
podczepie sie pod temat - jest sens stosowania ogniw Eneloop do lampy? mam wrazenie ze zaleta dlugowiecznosci nie jest az tak istotna w przypadku lampy ktorej uzywamy na jakiejs imprezie i dluzej pociagna standardowe NiMH o wiekszej pojemnosci.. dobrze kombinuje?
Eneloopy mają trochę inną charakterystykę ładowania/rozładowania, przez to generalnie w przypadku lampy powinny działać trochę lepiej niż nie-Eneloopy.

mlody911
02-02-2010, 12:10
A próbował może ktoś z Was tych nowych bateri alkaicznych ładowalnych PURE?
http://sklep.platinet.pl/BATERIE-i-AKUMULATORY_BATERIE-ALKALICZNE-LADOWALNE(3,8333,).aspx
Jak one by się w lampie zachowywały?
Napisane na nich jest że do foto raczej nie ale może ktoś testował?

Yova
02-02-2010, 16:14
W podobnej technologii są też GPRecyko i PowerBase Instant, choć co do tych drugich można mieć obawy :)

ebuke
03-02-2010, 11:21
witam

Ansmann to dobra firma ale nie wszystkie aku maja dobre
natomiast produkują też Gripy do Canona (jak kupowałem Canona 400D to grip Ansmanna był nawet droższy niż oryginał BG-E3 Canona)

ja mam pozytywne doświadczenia z AKU Ansmann 2700 kupiłem razem z ładowarką Ansmann Schumacher(czy jakoś tak) ładowały się w 2-3 godziny, tyle że mam je już 6 lat i teraz pojemność wykazują na poziomie 2000-2300 zależnie od egzemplarza. Aha nie używałem ich co prawda w lampie tylko w gripie do 400D i komplet trzymał jakieś 2000 klapnięć , nie jak aku Canona 300-400 więc byłem super zadowolony.

Niestety po zmianie puchy na 40D 2 lata temu nigdzie ich już nie widziałem a potrzebowałem więcej i więcej kompletów więc kupiłem Eneloopki i to był strzał w dziesiątkę.

Obecnie od 2 lat używam Eneloop do lampy i gripa 40D. są super wytrzymałe i pojemność ciągle na poziomie 2050-2200mAh

taka mała dygresja;-)
Jakiś czas temu kupiłem do auta na zdalne dla synka AAA GPRecyko ale muszę przyznać że mimo iż wykonane w tej samej technologii to z 6szt po 2 ładowaniach 2szt odpadły , ładowarka (BC-700) wyrywa je jako NULL więc chyba uszkodzone;-( miały może z miesiąc)

jednym słowem
ENELOOP rządzi
no może to dwa słowa;-)

pozdrawiam Emil

Tomeksad2
03-02-2010, 18:26
witam

taka mała dygresja;-)
Jakiś czas temu kupiłem do auta na zdalne dla synka AAA GPRecyko ale muszę przyznać że mimo iż wykonane w tej samej technologii to z 6szt po 2 ładowaniach 2szt odpadły , ładowarka (BC-700) wyrywa je jako NULL więc chyba uszkodzone;-( miały może z miesiąc)

jednym słowem
ENELOOP rządzi
no może to dwa słowa;-)

pozdrawiam Emil

Wykrywa jako null bo być może zostały za głęboko rozładowane. Moja BC 700 jak rozładowywałem aku do cna w latarce też tak pokazywała przy niektórych akumulatorkach, ale wkładałem do jakiejś taniej ładowarki by posiedziały kilka minut i łyknęły trochę prądu, a następnie do BC 700 i już widziała je normalnie. Teraz rozładowuję w ładowarce.

streaker
04-02-2010, 19:15
Nikt jeszcze nie wspomniał o popularnych u nas akumulatorkach GP, których sam używam i sobie chwalę, komplet 2500mAh w zależności od warunków (czyt. jak silnie trzeba przeciętnie dopalać) wytrzymują 200-350 błyśnięć, po dwóch latach używania minimalnie tylko straciły na mocy, bez jakiś negatywnych skutków można ładować w szybkich ładowarkach (ja używam PB65 - ta sama firma - po godzinie komplet do użytku).
I jeszcze jedna fajna rzecz - do samego końca szybko ładują lampę, czas pełnego ładowania nie zwiększa się wraz z poziomem rozładowania akumulatorków, tylko ostatnie parę strzałów wyraźnie dłużej, co jest znakiem, że czas je wymienić :)

Cenowo chyba też nie wyglądają źle, komplet 4x2500mAh można za jakieś 25zł dostać.

Imo - nie ma się co szczypać i szukać tanich podróbek, żeby je wsadzać do lampy za 1,5k zł, gdy koszt 3 dobrych kompletów to 5% kosztów lampy :)

michalab
04-02-2010, 22:53
Też mam wspomniane cameliony, spisują się bardzo dobrze - porównywalnie do eneloopow (nie wiem tylko jak żywotność bo używam ich znacznie mniej intensywnie niż eneloopow) i gdy je kupowałem rok temu były sporo tańsze, jednak teraz widzę, że na allegro cena ta sama co za eneloopy, więc teraz bym wolał kupić sprawdzone eneloopy.