PDA

Zobacz pełną wersję : PhotoshopElements 4 <-> Win2k - What The F***!!!



gietrzy
05-10-2005, 20:15
Szlag mnie za moment trafi!!!
Shop CS2 śmiga pięknie na Win2k a PSE 4 ni chu chu!!!
Czy ktoś mógł by mi przypomnieć, kiedy wyjdzie Longhorn. Co teraz robić?
Kupić XP no ale teraz to chyba z nowym kompem tylko.
Rozwiązania warez nie biorę pod uwagę.

Nemeo
05-10-2005, 20:30
Windows Vista / Longhorn to tylko robocza nazwa/ ma być w sprzedaży dopiero w przyszłym roku .

MarekC
05-10-2005, 20:39
Chyba są wersje OEM z nowym elementem kompa, np. dodatkowym RAM ;-)

Tomasz Golinski
05-10-2005, 20:40
Zainstalowac Linuxa i Gimpa :mrgreen: ;)

boski
05-10-2005, 21:23
Chyba są wersje OEM z nowym elementem kompa, np. dodatkowym RAM ;-)
jeszcze tak... info z MS:

Licencja Producenta Systemów OEM Microsoft została ujednolicona dla produktów Windows i Office.
Oba te produkty należy, zgodnie z nową licencją, dostarczać użytkownikowi końcowemu wyłącznie preinstalowane na całkowicie zmontowanym komputerze.
O tym czy pakiet nalezy sprzedać na starych czy też nowych zasadach dowiemy się, czytając licencję OEM. Generalnie zasada ta dotyczy nowych opakowań, tzw. 1-paków.
Nabywając oprogramowanie OEM nie zapomnij, że:


Oprogramowanie w wersji OEM jest związane z pierwszym komputerem, na którym zostanie zainstalowane. Raz zainstalowanego oprogramowania nie można nigdy przenosić na inny komputer.


Pomoc techniczną dla produktów OEM świadczy producent komputera, który dokonał instalacji oprogramowania.


Zgodnie z licencją, nierozpakowane zestawy OEM (1, 3 i 30 szt.) mogą być sprzedawane „producentom systemów”. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją, w której użytkownik końcowy sam montuje sobie komputer, można sprzedać mu nierozpakowany zestaw OEM. Jednak w tej sytuacji użytkownik końcowy będzie pozbawiony pomocy technicznej, którą w normalnych okolicznościach świadczy producent komputera.
Wszystkich, którzy chcieliby nabyć system operacyjny w wersji OEM licencjonowany jeszcze na starych zasadach, informujemy, że jeszcze przez jakiś czas będzie to możliwe. Należy po prostu nabyć system objęty dotychczasową licencją. Będzie to możliwe dopóki z sieci dystrybucyjnej nie znikną stare wersje. Opakowania OEM objęte nową licencją można rozpoznać po zmienionym wyglądzie etykiety certyfikatu autentyczności (COA).

Vitez
05-10-2005, 22:39
Czy ktoś mógł by mi przypomnieć, kiedy wyjdzie Longhorn. Co teraz robić?

http://di.com.pl/news/11181,0.html

"Według VNUnet.com Windows Vista Beta 2 powinien pojawić się w pierwszym tygodniu grudnia br. "
(...)
"Nie mniej informacje wydają się potwierdzać zawartość wewnętrznych dokumentów firmy, w których mówi się o wydaniu Bety 2 Vista 7.12.2005 i rozpoczęcia dystrybucji pełnej edycji z datą 15.11.2006."

Co do Elements 4.0 ... czego sie spodziewales? Nie przeczytales System Requirements przed instalacja - oszczedzilbys sobie nerwow:
http://www.adobe.com/products/photoshopelwin/systemreqs.html

MarekC
06-10-2005, 08:19
Boski,

Dzięki za powtórkę z MS, kolo montuje kompy i o tym wszystkim już mi mówił. MS wymyślił w SP2 jakiś mechanizm Genuine cośtam, który zapisuje w bazach MS Update numer płyty głównej, procesora.. i jeśli zainstalujesz OEMa na innym kompie, to będzie działał, ale nie zrobisz ściągniesz żadnych łatek z Windows Update.
Vista ma być bardziej restrykcyjna, bo wymiana/dołożenie sprzętu do OEMa będzie skutkowała unieruchomieniem systemu... by go odblokować producent komputera, będzie miał specjalny kod, po podaniu którego w Supporcie MS otrzyma kod ponownej aktywacji systemu. Oczywiście jeśli w trakcie aktywacji system kontroli autentyczności wykryje że ma do czynienia z innym kompem (nowy procek, płyta główna, coś tam jeszcze) znowu zablokuje system
Nie wiem czy to samo będzie dotyczyło użytkowników indywidualnych, którzy sami złożyli sobie sprzęt, bo z założenia producent sprzętu ma nie dawać klientowi płytek z systemem..

boski
06-10-2005, 11:44
samemu skladajac jestes skazany na BOX a nie na OEM ;)

MarekC
06-10-2005, 12:15
samemu skladajac jestes skazany na BOX a nie na OEM ;)

Tyle, ze BOX możesz zainstalować na innym kompie :-) I wtedy Genuine rejestruje nową maszynę, usuwając z bazy danych (brak możliwościpatchowania) Windows Update..

gietrzy
06-10-2005, 13:45
samemu skladajac jestes skazany na BOX a nie na OEM ;)
No właśnie. Ale nie ze mną te numery. Nie dam ****jom tyle kasy.
Elements mnie interesuje tylko dlatego, że zintegrowali w nim Album (mniam, mniam) i widzę, że ten nie jest oddzielnie update'owany. A podobno dużo w nim poprawili jeśli chodzi o funkcjonalność tagowania w stosunku do wersji 1.0, którą posiadam. No to tyle. Nie dostaną kasy ani za XP OEM ani za XP BOX. A z tego co Vitez pisze to jeszcze z rok zanim trafi do sprzedaży.