PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wykrywa A60 w win XP :(



bogdans1
14-07-2004, 23:18
Witam!
Bardzo proszę o radę, bo niestety nie znalazłem podobnego problemu na forum :(
Zainstalowałem soft do tego aparatu, ale niestety po podłaczeniu windows XP nie widzi aparatu - wcale nie zaczyna go instaloać po podłaczeniu - sprawdzałem na różnych portach USB i to samo :(
Dzieki za rady.

santiblue
14-07-2004, 23:37
USB masz sprawne?
jesli tak to
Istenieje mozliwosc ze masz zainstalowany jakis inny sprzet na usb na kompie ( masz? ) i sterowniki tamtego sprzetu moga zablokowac na wylacznosc porty usb dla siebie. Tak np. lubia robic niektore modele drukarek Lexmarka i Epsona. Rowniez starsze Canony
Zainstaluj sobie- zciagnij z netu - USB Filter - taki patch do plytale TYLKO jesli masz plyte glowna na chipsecie VIA
Malo prawdopodobne ale jesli masz mozliwosc podmiany kabla usb do aparatu ( pozyczenie od kolegi ) to tez to sprawdz
Napisz co i jak jak to zrobisz

domcia
15-07-2004, 10:48
a zadam ci ppytanie, tylko sie nie obraz

czy masz zaznaczony - podglad obrazow w aparacie, czy jest na robieniu??

Aszu
15-07-2004, 12:45
Przeinstaluj Windowsa.
One tak mają.
Zainstaluj co trzeba, zrób obraz dysku, jak coś ci sie poszatkuje w przyszłości to powrót do czystego systemu będzie trwał 5 minut(no może 10)

Vitez
15-07-2004, 16:01
a zadam ci ppytanie, tylko sie nie obraz

czy masz zaznaczony - podglad obrazow w aparacie, czy jest na robieniu??

Mam jeszcze glupsze pytanie do autora... czy po podlaczeniu aparatu do kompa wlaczasz go? (aparat)

santiblue
15-07-2004, 16:40
A60 po podlaczeniu do kompa jak jest wylaczona wlacza sie sama automatycznie i przechodzi w tryb przesylu danych. Nie trzeba jej recznie wlaczac. Wiem bo mialem :P

domcia
15-07-2004, 17:21
A60 po podlaczeniu do kompa jak jest wylaczona wlacza sie sama automatycznie i przechodzi w tryb przesylu danych. Nie trzeba jej recznie wlaczac. Wiem bo mialem :P

az sprawdze ;-)

Vitez
15-07-2004, 18:45
A60 po podlaczeniu do kompa jak jest wylaczona wlacza sie sama automatycznie i przechodzi w tryb przesylu danych. Nie trzeba jej recznie wlaczac. Wiem bo mialem :P

Mialem A100 i G3 i oba trzeba bylo wlaczyc stad pytanie... widac technika idzie do przodu, wiec wycofuje pytanie :)

domcia
15-07-2004, 18:49
yyyyyyyyyyyyy

zrobilam probe i sie nie wlaczyl sam... :>

santiblue
15-07-2004, 19:10
Najpierw kabelek usb do kompa
potem do aparatu
i u mnie sie wlaczal. zreszta u kumpla ktory ma nadal a60 tez sie wlacza sam. Moze to kwetia rodzaju usb? nie wiem. ale wiem ze dzialalo u mnie :)
A masz firmware nowy w nim?

domcia
15-07-2004, 21:09
a to do mnie pytanie?

bo ja nie mam problemow :>

kabelek (oryginalny canona) mam stale w kompiku a aparat podlaczam jak sciagam foty, wlaczam aparat, przelaczam w tryb przegladania zdjec i wio ;-)

pozdrawiam :-)

santiblue
15-07-2004, 23:06
a to do mnie pytanie?

bo ja nie mam problemow :>

kabelek (oryginalny canona) mam stale w kompiku a aparat podlaczam jak sciagam foty, wlaczam aparat, przelaczam w tryb przegladania zdjec i wio ;-)

pozdrawiam :-)
Do Ciebie bo skoro Ci sie nie wlacza sam to moze jest jakis tego powod.

bogdans1
16-07-2004, 17:08
czy masz zaznaczony - podglad obrazow w aparacie, czy jest na robieniu
Dzięki ;)

Tak to niestety jest jak się chce coś zrobić na szybko zanim się z instrukcja zapozna... zresztą po germańsku :(
Dzięki również za inne rady... u mnie sam się włączył po podłaczeniu do USB.

Vitez
16-07-2004, 22:38
Tak to niestety jest jak się chce coś zrobić na szybko zanim się z instrukcja zapozna... zresztą po germańsku :(


A jest tu na forum kilka linkow do instrukcji po polsku :roll: .

santiblue
17-07-2004, 01:07
u mnie sam się włączył po podłaczeniu do USB.

Ha, wiec jednak nie tylko u mnie i kumpla dziala.

bogdans1
17-07-2004, 07:16
A jest tu na forum kilka linkow do instrukcji po polsku :roll: .

Wiem... bo już wcześniej ściągnąłem, ale wersję małoczytelną i przeczytałem tylko wstęp :(... to były moje pierwsze godziny z aparacikiem i się trochę pospieszyłem ;)

egzor
03-08-2004, 11:51
u mnie sam się włączył po podłaczeniu do USB.***

Ha, wiec jednak nie tylko u mnie i kumpla dziala.

Pod Win98 może się aparat nie włączyć bo to jest wina systemu a nie aparatu !

santiblue
03-08-2004, 12:04
Ale mysmy mowili o WinXp

Silent Planet
03-08-2004, 14:12
Co do XP... z tego co pamiętam, to u mnie do A60 XP nawet płytki nie potrzebował.
Aparat działa poprzez protokół PTP, a jak wiadomo XP ma w sobie obsługę tego protokołu.
Po prostu podłączasz, włączasz i wyskakuje tradycyjny "kreator obrazów" i koniec pieśni.

Problem będzie, gdy najpierw zainstalujesz sterowniki z płytki, bo potem to **** zbita.
Jest jeszcze opcja, że masz w kompie kilka programów obok "kreatora" do obsługi PTP - np. Coler to lubi, ba, nawet Word 2003 się pcha do ściagania zdjęć (!).

"Panel smerfowania/skanery i aparaty" - zobacz po podłączeniu czy widzi Ci tam aparat.

Jeśli to nie zadziała to zassij ze strony Canona sterownik TWAIN do tego aparatu i spróbuj z nim jak ze skanerem. Jak zadziała, to przynajmniej kabel sprawny :wink:

Pozdrawiam...

PS. U mnie się sam nie włącza. Abit na i815.

MichałJ
03-08-2004, 14:18
Ciekawa sprawa z tym włączniem się samemu.
Bawie się też S50 i on po podłączeniu sam się załączy ale już mój A80 nic z tego.
Ja z A80 jak i S50 nie miałem problemu z podłaczeniem - podpinam kabel i w "mój komputer" mam widoczny aparat :)