PDA

Zobacz pełną wersję : RAW na JPG .. 5d mark II



mola
27-01-2010, 14:13
Przy konwersji rawów na jpg w Digital Photo Profesjonal zachodzi duży spadek jakości zdjeć, przede wszystkim ostrość i jakieś przebarwienia w czerwień...nie było tego problemu kiedy byłam szcześliwą posiadaczką 20D..
po zakupie 5d mark II i zainstalowaniu nowych wersji softu problem ten naprawde zaczął mnie irytować...
czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być żle???!!!
z góry dziękuje za pomoc!!!!

sid
27-01-2010, 16:48
Musisz podać więcej szczegółów, aby można było wyciągać jakieś wnioski. Podać przykłady.
Możliwości i kombinacji jest tysiące. Mała szansa by ktoś zgadł, a tym bardziej mało komu chce się zgadywać.

- czy jotpegi prosto z puszki cierpią ta ta sama dolegliwość co jotpegi z DPP? Najlepiej ustaw w aparacie RAW + L i wrzuć przykład tego samego zdjęcia prosto z puszki i z DPP. Pomniejszoną całość oraz wybrany fragment zdjęcia na powiększeniu 100%
- w czym oglądasz zdjęcia i jak oceniasz, że jest nieostre. Nieostre w stosunku do czego? Powiększone do 100% czy nie?
- jakie masz ustawienia w DPP

Bez takich informacji to wróżenie z fusów.

spoon
27-01-2010, 16:55
Sprawdzilbym najpierw czy przy tej konwersji nie zmienia sie profil kolorow sRGB na AgobeRGB albo adwrotnie, tzn. sprawdz jaki profil masz ustawiony w aparacie (w menu 5d) a jaki przy otwieraniu w dpp i do jakiego zapisujesz przy konwersji. Niestety nie mam na kompie DPP wiec Cie nie poprowadze -sama musisz posprawdzac w opcjach.

Gdybys nie wiedziala o czym jest caly powyzszy akapit to mozliwe, ze to cos pomoze: http://canon-board.info/showthread.php?t=8520

Co do spadku ostrosci to nie mam pojecia. Warto byloby sprawdzic na ile masz ustawione wyostrzanie w DPP.

I ostatecznie, byc moze cos sie zmienilo i DPP tak ma - nie bylo mnie kilka miesiecy, wiec nie wiem, ale koledzy napewno cos napisza ;)



EDIT: sid dobrze pisze ;) jak dla mnie zwlaszcza o kwestii w jakim programie ogladasz pozniej foty.

Rakan
02-02-2010, 10:59
Przy konwersji rawów na jpg w Digital Photo Profesjonal zachodzi duży spadek jakości zdjeć, przede wszystkim ostrość i jakieś przebarwienia w czerwień...nie było tego problemu kiedy byłam szcześliwą posiadaczką 20D..
po zakupie 5d mark II i zainstalowaniu nowych wersji softu problem ten naprawde zaczął mnie irytować...
czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być żle???!!!
z góry dziękuje za pomoc!!!!

Sciągnij sobie ze strony Adobe program do konwersji RAW na DNG (DNG Converter). Pozniej DNG wrzucasz do PS i bez problemu, bez spadku jakosci zapisujesz w jpg. Pozdrowki

spoon
02-02-2010, 11:15
Sciągnij sobie ze strony Adobe program do konwersji RAW na DNG (DNG Converter). Pozniej DNG wrzucasz do PS i bez problemu, bez spadku jakosci zapisujesz w jpg. Pozdrowki

.cr2 tez sobie moze otworzyc w PS'ie, bez konwertowania. Tylko co z tego, skoro pyta o DPP.

Rakan
02-02-2010, 17:00
.cr2 tez sobie moze otworzyc w PS'ie, bez konwertowania. Tylko co z tego, skoro pyta o DPP.
w CS4 tak, ale w CS3 nie.. i tu musisz przepuścić to do dng.