PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowanie filmu do aparatu



darek-td
05-10-2005, 15:56
Nie wiem dlaczego, ale ostatnio jak zakładałem film do aparatu - po nawinięciu się negatywu z kasetki na przeciwną szpulkę - lustro sie podniosło... i tak zostało. Obawiałem się ruszać je mechanicznie, przwinąłem więc negatyw (przy okazji wpadł mi do kasety). Po założeniu kolejnej rolki - wszystko było OK .
Czy spotkało to kogoś z Was ?
Co robić w podobnym przypadku - w przyszłości ? . Czy przewijać film ? Czy można jakoś inaczej kombinować ?
Pozdrawiam i proszę o radę.

darek-td
05-10-2005, 15:57
Zapomniałem dodać - stało się to w aparacie Eos 1000FN.

jharv
05-10-2005, 19:02
Witam, miałem kiedyś 1000Fn, nie miałem podobnej sytuacji, ale jeśli zwinął Pan film i założył ponownie i wszystko gra, to proszę się tym nie przejmować. Odradzam ruszać lustrem, bo to może pogoeszyć sprawę. Pozdrawiam

jharv
05-10-2005, 19:04
Wtedy jest problem z kasetką, bo nie zasze człowiek ma wyciągaczkę, no ale co zrobić !

Artiii
19-10-2005, 13:48
Nie wiem dlaczego, ale ostatnio jak zakładałem film do aparatu - po nawinięciu się negatywu z kasetki na przeciwną szpulkę - lustro sie podniosło... i tak zostało. Obawiałem się ruszać je mechanicznie, przwinąłem więc negatyw (przy okazji wpadł mi do kasety). Po założeniu kolejnej rolki - wszystko było OK .
Czy spotkało to kogoś z Was ?
Co robić w podobnym przypadku - w przyszłości ? . Czy przewijać film ? Czy można jakoś inaczej kombinować ?
Pozdrawiam i proszę o radę.
Uszkodzony, rozregulowany soft od kontrolera elektroniki.Jeżeli aparat po wlozeniu negatywu bedzie Ci szykowal negatyw do robienia zdjec czyli start od ostatniej klatki i nastepnie odrazu zwijal do kasety negatyw to amen.Tego niestety ale Canon nie serwisuje tylko aparat z miejsca wymienia - więc jesli nie masz gwarancji będzie to jak sam Rozumiesz bolało.Radzil bym oddac Ci go na przeglad duzo nie kosztuje a wykalibruja aparat.Koszt okolo ~48 zl to chyba mniej niz nowy prawda? ;)

pawelnow
17-12-2005, 18:04
film raczej bez problemu wyciągniesz w kazdym zakładzie foto