PDA

Zobacz pełną wersję : 580EX + 450D - blysk stroboskopowy problem



RHomek
26-01-2010, 14:27
Witam
Mam nastepujacy problem z blyskiem stroboskopowym.

Mimo ze czytalem juz podobne posty na innych forach co do ustawien blysku stroboskopowego, nie pomoglo mi to za wiele.

Ustawialem lampe wedlug przykladow w instrukcji, aparat ustawialem na rozne tryby m.in. na M bo tak ktos polecal na innym forum; czasy naswietlania rowniez ustawialem przerozne aby ustawiona przeze mnie ilosc blyskow zmiescila sie w czasie.

Niestety nic z tego, probowalem juz tylu ustawien, jednak wciaz otrzymuje tylko pojedynczy blysk; i nie jest to kwestia ze blyski te sa tak szybkie ze az niezauwazalne bo przy ustawieniu 2 blyskow i czestotliwosci 1Hz powinienem otrzymac 2 blyski w ciagu 2 sekund, a wyraznie widze tylko 1, pierwszy blysk i koniec, przez reszte czasu naswietlania nic sie nie dzieje

Czy moze ktos jest w stanie wyjasnic ten problem i mi pomoc?

C80
27-01-2010, 20:44
Ilość Hz informuje się o błyskach. Jak ją zmienisz na 2 Hz to będą dwa błyski na sekundę, a np. 20 Hz to 20 błysków.

Przełączaj klawisze Mode aż wyświetli ci się napis Multi. Kliknij następnie przycisk w kółku aż zacznie się migać wartość 1Hz, wtedy możesz kółkiem zmienić ilość błysków na sekundę. Potem dwa razy naciskasz przycisk w kółku i ustawiasz czas i zatwierdzasz.

Ilośc błysków ustawiasz w zakresie 1- 199 błysków na sek.

rekin
27-01-2010, 21:34
Baterie są do wymiany, albo za słaba puszka do lampy.

RHomek
28-01-2010, 00:13
C80
Robie dokladnie tak jak mowisz.

Lampa jest nowa, jak rowniez baterie. Wszystko dziala jak powinno, zwykle blyski sa w porzadku.
Wydaje mi sie ze moze musze cos zmienic w aparacie bo ni jak lampa nie emituje kilku blyskow, zawsze wychodzi tylko jeden blysk jak dzialala na zwyklym trybie, a nie stroboskopowym.