PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S1 IS - nowy firmware



yasin
14-07-2004, 21:21
pojawil sie nowy firmware do S1 (http://web.canon.jp/Imaging/pss1is/frm/firmdownload-e.html)

santiblue
14-07-2004, 23:41
Tylko dlaczego jak go sprzedalem 2 tyg. temu :P

Aszu
15-07-2004, 12:36
Poszło Ci na dobre.
Choć w zimię, zamiast z 300D mozna by ryzykować z S1

Vitez
15-07-2004, 15:56
Choć w zimię, zamiast z 300D mozna by ryzykować z S1

A ja sie ciesze jak dziecko bo jutro siostrze zabieram Kieva (wprawdzie z mocowaniem Nikona ale ciii ;) ) i bedzie jak znalazl na zime (choc i tak nie robie fotek w tej mojej znienawidzonej porze roku).

Aszu
15-07-2004, 16:28
A ja sie ciesze jak dziecko bo jutro siostrze zabieram Kieva (wprawdzie z mocowaniem Nikona ale ciii ) i bedzie jak znalazl na zime (choc i tak nie robie fotek w tej mojej znienawidzonej porze roku).

Tak, Pora roku każda dobra, szczególne tego "lata".
Zima jest dobra - ja jestem maniakiem narciarstwa.
Bez zimy ani rusz. Dużo śniegu, mało jedno-deskarzy na stokach -ależ oni muldy robią.
A foty też ok. Mam kilka z Palenicy (FIS) ale jakieś różowe wyszły. Robione były TRUSTEM z Biedronki.

santiblue
15-07-2004, 16:39
Ja zimy tez nie trawie. Narty raz w zyciu na nogach mialem i jakos mnie nie ciagnie do nich. A co do foto zima to kupie jakas analogowa lustrzanke - Canonka oczywiscie i bede sie zabawial.

yasin
15-07-2004, 20:42
oby canon dzialal tak dalej i w nastepnym biosie dal nam RAW :) i brak freez'owania w trybie zdjec seryjnych, a moj kazdy nastepny aparat to bedzie canon

Vitez
15-07-2004, 22:44
oby canon dzialal tak dalej i w nastepnym biosie dal nam RAW :) i brak freez'owania w trybie zdjec seryjnych, a moj kazdy nastepny aparat to bedzie canon

Nie musisz tak uzalezniac. Wiele Canonow ma te cechy o ktorych piszesz i mozesz zmienic sprzet bez obaw rowniez na Canona z tak pozadanymi przez ciebie cechami (ot np G5... ).

yasin
16-07-2004, 16:13
hehe, pewnie, ale chodzi o polityke firmy i podejscie do klienta, wcale nie musieli wypuszczac biosu usprawniajacego S1, bo i bez niego byl oki, ale to dobry gest ze strony firmy, zdaje sobie tez sprawe, ze dzialaja w obliczu nadchodzacej konkurencji w postaci Z3, ale to tez dobrze :) co do G5 to mialem okazje sie nim ostatnio pobawic i kompletnie mi nie lezy w dloni, design mi sie nie podoba, chyba za bardzo sie przyzwyczailem do S1, jezeli juz to wolalbym zamienic S1 na 300D ale to jeszcze nie teraz :wink:

_Bunio_
16-07-2004, 20:20
witam.

wlasnie rozpakowalem swojego nowego S1 i pobieglem na stronke canona w celu pobrania firmware..
po podaniu seriala apratu pojawila sie stronka z info iz aparat ma juz wgrany najnowszy firmware i nie trzeba nic wgrywac..
co ciekawe nie ma ów magicznej czarnej kropki na sciance klapki na karte CF o ktorej to na sotrnie canona jest info ....
wiec teraz nie wiem.... ufac www canona ze jest nowy firmware czy nie :)

aparacik lezy w dloni rownie wygodnie co A40 a jak tylko uda mi sie cos godnego uwagi pstryknac to nie omieszkam wrzucic do galerii...

yasin
16-07-2004, 20:30
czytalem o przypadkach ze kropki nie bylo, a firmaware byl nowy - aparat funkcjonowal jak z nowym, ale oznaczony byl 1.0, jezeli chcesz to mozesz wgrywac ten ze strony canona, nic nie powinno sie stac, jezeli postapisz zgodnie z instrukcjami, bedziesz mial wieksze cyferki :] ja bym zostawil jak jest teraz, jezeli strona mowi, ze jest oki

Coglin
16-07-2004, 20:48
moze ktos mi napisac po polskiemu co zmienia to nowe firmware??

_Bunio_
16-07-2004, 21:22
thx yasin...
wole jednak nic nie mieszac skoro stronka mowi ze jest ok.


Add : 18-07-2004 :
zoom browser podaje mi wersje 1.0.1.0 wiec jest najnowszy firmware pomimo braku czarnej kropki na klapce od pamięci....

yasin
09-09-2004, 19:23
kolejny update 1.0.2.0
http://www.canon.co.jp/Imaging/pss1is/firmware-e.html
tym razem poprawa wspolpracy z kartami CF :)

plluszak
10-09-2004, 09:51
Ciekawe czy bedzie S2 IS. Przeszukujac google natnałem sie na jakies domniemania ze bedzie miał 4 mpix. W sumie Z3 własnie tyle ma. Nawet na stronie steva są na ten temat gdybania.

yasin
10-09-2004, 12:04
pewnie bedzie i pewnie bedzie mial 4mpix i kosmetyczne poprawki, czyli lipa :| bo bedzie bardziel szumiala matryca, a korzysc z tego rzadna i ludzie beda szukac S1, tak jak bylo z G3 i G5

_Bunio_
10-09-2004, 18:01
kończę ładować akku i przystepuję do wymiany firmware z 1.0.1.0 na 1.0.2.0
trzymajcie kciuki..........
jak wszystko pójdzie ok to porobie testy w ciemnym korytarzu i dam znać czy poprawili AF'a w ciemnych miejscach (na dpreview twierdzą że jest o wiele lepiej ...) :D

[ Dodano: 10-09-2004 ]
no więc wgrałem tego 1.0.2.0. i działa :D :D

faktycznie łapie szybciej AF niż poprzednio... w lekko podswietlonych pomieszczeniach widać jak naprawde szybko jest dopasowywanie AF'a - w 1.0 było to o wiele wolniejsze.... zresztą w ogóle jakby lekko szybciej łapał focusa nawet w normalnym oswietleniu.... jak pogoda dopisze pomęczę jutro aparat na działeczce, a w ciągu tygodnia może złapie kilka kart które nie "łaziły" na 1.0 u mnie - tzn. PRETEC 512 i KINGSON 512 HS i napisze czy działąją poprawnie :D

Vitez
10-09-2004, 23:43
no więc wgrałem tego 1.0.2.0. i działa :D :D

faktycznie łapie szybciej AF niż poprzednio... w lekko podswietlonych pomieszczeniach widać jak naprawde szybko jest dopasowywanie AF'a - w 1.0 było to o wiele wolniejsze.... zresztą w ogóle jakby lekko szybciej łapał focusa nawet w normalnym oswietleniu.... jak pogoda dopisze pomęczę jutro aparat na działeczce, a w ciągu tygodnia może złapie kilka kart które nie "łaziły" na 1.0 u mnie - tzn. PRETEC 512 i KINGSON 512 HS i napisze czy działąją poprawnie :D

Uuu to wyglada na niezlego hiciora... szybszy AF i poprawa dzialania z kartami :) . Szkoda ze nie mam S1 ;) (ale kiedys moze bede mial bo potrzebuje).

Co do S2 IS to jest to bardzo prawdopodobne co mowicie - wieksza matryca ale tylko megapikselowo, dodane pare *******ek w menu - czyli jak G5 a G3. Moze bedzie czarny? :mrgreen:

yasin
11-09-2004, 00:00
no fakt zapomnialem, ze moze jeszcze kolor na czarny zmienia i sie ludziska rzuca jak na czarna minolte Z3 :mrgreen: S1 jako apracik do wszystkiego jest imho prawie idealny brakuje tylko lampki asystujacej w ciemnosciach, ale jezeli dobrze pojdzie to moze canon nam to da w nastepnym firmware :twisted: cena leci w dol, jeszcze troche i bedzie do kupienia za 1400 pln, nic tylko brac dopoki nie zniknie z polek sklepowych jak G3, znajac twoja awersje Vitez do second handow to monituj po ukazaniu sie S2 :| zeby Ci nie wywialo :wink:
co do samego firmware, to z tego co reportuja uzytkownicy po testach aparatu przed i po upgrejdzie, po nim aparat ostrzy zdecydowanie pewniej i szybciej w slabym swietle, brakuje tylko lampki asystujacej w ciemnosci, ale pewnie canon doda ja w nastepnym firmware, najbardziej optymalny bylby przeblysk flash'a, ale tego pewnie nie dadza czas pokaze, usprawniono jeszcze wymiane danych miedzy aparatem, a karta, na wolniejszych kartach filmy mniej sie tna, zrodlo rozne fora, m.in. dpreview

mgregor
11-09-2004, 01:34
przepraszam co oznacza: "optymalny bylby przeblysk flash'a"?

Vitez
11-09-2004, 03:10
znajac twoja awersje Vitez do second handow to monituj po ukazaniu sie S2 :| zeby Ci nie wywialo :wink:
O to nie znasz mojej awersji do second handow. Mam awersje tylko do aparatow _powystawowych_ a nie uzywanych np przez jednego uzytkownika ktory dba o niego. Po prostu na wystawach ani wystawcy ani zwiedzajacy o aparat nie dbaja - macaja wszystko, upadnie to trudno itp... a jedn uzytkownik dba raczej o swoj sprzet (to da sie wizualnie ocenic).
Natomiast ani na S1 (nawet uzywanego) ani na S2 nie stac mnie bedzie jeszcze przez ok pol roku - do dwoch nowych obiektywow sie przymierzam.


brakuje tylko lampki asystujacej w ciemnosci, ale pewnie canon doda ja w nastepnym firmware
Eee... mozesz mi powiedziec jakim cudem w firmware mozna dodac lampke asystujaca gdy takowej w ogole nie ma w konstrukcji fizycznej aparatu? chyba ze chodzi ci o wspomaganie AF fleszem, bo takiej lampki jak np w serii G nie ma szans by dodac - trzeba by przebudowywac aparat :roll: .

yasin
11-09-2004, 12:24
brakuje tylko lampki asystujacej w ciemnosci, ale pewnie canon doda ja w nastepnym firmware
Eee... mozesz mi powiedziec jakim cudem w firmware mozna dodac lampke asystujaca gdy takowej w ogole nie ma w konstrukcji fizycznej aparatu? chyba ze chodzi ci o wspomaganie AF fleszem, bo takiej lampki jak np w serii G nie ma szans by dodac - trzeba by przebudowywac aparat :roll: .

mozna :mrgreen: za taka lampke moze sluzyc wymieniony juz flash, lub redukcja czerwonych oczu :) lub w ostatecznosci czerwona lampka, ktora miga jak sie robi film, najbardziej optymalne by bylo wykorzystanie lapki do redukcji czerwonych oczu, a jezeli aparat nie bedzie mogl wyostrzyc bo obiekt jest za daleko to wtedy aprat uzywalby flash'a, moze pod wplywem naciskow uzytkownikow i nadchodzacej konkurencji doczekamy sie takiego bajeru :) no i jeszcze mogliby dac RAW :mrgreen:

[ Dodano: 11 Wrzesień 2004 ]

przepraszam co oznacza: "optymalny bylby przeblysk flash'a"?

to znaczy, ze w przypadku calkowitej ciemnosci, kiedy zaden aparat nie zlapie ostrosci (bo niby jak), aparat uzywalby flasha do rozswietlenia ciemnosci i umozliwialby sobie tym samym zlapanie ostrosci, chwilowo trzeba sie zaopatrzyc w jakis wskaznik laserowy :( bo nie ma jeszcze nic

_Bunio_
11-09-2004, 17:27
no. wrocilem z dzialeczki...

aparat stał sie jakby czulszy....
przy słabym kontraście obiektu do otoczenia (zielone liście na tle trawy itp.) daje punkt ostrości na żółto (łapałem z bliska czyli <10 cm) nie na zielono, lecz z tego co pobieżnie przjerzałem już na kompie to na 10 przypadków połowa wyszła identycznie jak już z poprawioną ostrością i złapaną "w zielone".

Wcześniej zdarzało się iz kilka fotek okazywało się być lekko niewyostrzone pomimo złapania w "zielone" - teraz jestem już przynajmniej pewny że "zielone" na tym co ma być wyostrzone to dobrze wyostrzone a żółte może ale musi oznaczać lekkie rozmycie...

Gorąco polecam firmware 1.0.2.0.

Postram się obrobić coś małego i wrzucę linka do fotki.

[ Dodano: 11-09-2004 ]
dobra.. szybka fotka z działki na firmware 1.0.2.0 z ok. 10 cm...

FOTKA 1 (http://bunio000.webpark.pl/01.jpg)

yasin
11-09-2004, 21:48
heh, limity przekroczone :| moze pozniej da sie zobaczyc, ja jeszcze nie uploadowalem nowego firmware'u bo nie mam czasu, kampania wrzesniowa na uczelni :( ale pod koniec tygodnia ostatni egzamin i potem odbije to sobie, mam tylko cicha nadzieje, ze pogoda sie szybko nie zepsuje i ze bede mogl jeszcze zrobic pare fajnych fotek, no a potem jesien, tez cos sie bedzie pstrykac

Elandril
13-10-2004, 18:44
Czy moglby mi ktos powiedziec, gdzie w zoombrowserze znalezc informacje na temat wersji firmware'u w aparacie?

player_sct
14-11-2004, 12:43
a jak wspolpraca z niedzialajacymi kartami CF?? bo za pare dni kupouje 1S i zamierzam nabyc 1gb Kingston HS i tak sie zastanawiam czy bedzie dzialal bez problemu

Vitez
14-11-2004, 21:42
a jak wspolpraca z niedzialajacymi kartami CF?? bo za pare dni kupouje 1S i zamierzam nabyc 1gb Kingston HS i tak sie zastanawiam czy bedzie dzialal bez problemu

Kup lepiej 1GB Lexara albo Sandiska albo cokolwiek nie Kingstona. Nie dzialajace 1GB Kingstona to wina Kingstona a nie Canona S1 czy jakiegokolwiek innego aparatu :roll: .

lucien
15-11-2004, 01:04
Swojego S1 kupiłem w październiku, gdzie można zobaczyć jaki ma soft ? Co do kart to Kingston to ....
została mi 256 z A60, jak włożyłem ją do S1 to aparat zaczął się nagrzewać, znikały mi zdjęcia, kupiłem Sandiska Ultra II i jak ręką odjął.