PDA

Zobacz pełną wersję : Czemu Canon schodzi na psy z software ??



MarekC
05-10-2005, 09:37
Obrabiałem wczoraj ok 60 zdjęć z wycieczki zakładowej i zastanawiałem się dlaczego Canon robiący tak dobre aparaty cyfrowe, aż tak bardzo psuje sobie wizerunek dołaczając do nich tak syfiaste oprogramowanie jak ArcSoft PhotStudio ?? Czemu nie chce dogadać się z Adobem i producentem NeatImage i dostarczać dedykowanego dla kupowanego modelu zintegrowanego oprogramowania do odszumiania i obróbki (korekty) zdjęć ??

Jurek Plieth
05-10-2005, 09:48
...dlaczego Canon robiący tak dobre aparaty cyfrowe, aż tak bardzo psuje sobie wizerunek dołaczając do nich tak syfiaste oprogramowanie jak ArcSoft PhotStudio ??
Tudzież czemu uparcie trzyma sie tego swojego "standardu" uniemożliwiając po podłączeniu do kompa widzenie go jako oddzielny dysk?
To samo pytanie zadawałem sobie kiedyś mając komórkę Ericssona, próbując posługiwac się tym badziewnym ericssonowskim softem do komunikacji z komputerem :confused:
Przykłady można by mnożyć.
Ja nie znajduję odpowiedzi prócz generalnego stwierdzenia, że świat schodzi na psy ;)

akustyk
05-10-2005, 09:50
nie

bo moze np. ja mam juz pelnego Photoshopa i nie chce za niego ponownie placic, bo go dolozono do pudelka z aparatem. juz i tak wystarczy, ze mialem dodany zupelnie zbedny, a podnoszacy cene Photoshop Elements.

a Neat Image jest mi zbedny. nie robie zdjec przy ISO 1600, a ponizej nie ma potrzeby wykorzystywania NI. jakby mi Canon kazal dodatkowo placic za ten soft, ktory ani nie jest tani, ani mi potrzebny, to bym sie powazniej zastanowil nad oferta konkurencji

pysiek
05-10-2005, 10:25
Raczej nie 'schodzi' bo nigdy nie bylo lepiej.

Moze po prostu uwazaja ze lepiej wypuscic tani aparat z badziewnym softem niz dodac do niego dobre ale drogie programy ktore podniosa cene o polowe. A klienci kupujacy 1D i tak nie bedzie ograniczac sie do dolaczonego softu.

MarekC
05-10-2005, 10:38
nie

bo moze np. ja mam juz pelnego Photoshopa i nie chce za niego ponownie placic, bo go dolozono do pudelka z aparatem. juz i tak wystarczy, ze mialem dodany zupelnie zbedny, a podnoszacy cene Photoshop Elements.

a Neat Image jest mi zbedny. nie robie zdjec przy ISO 1600, a ponizej nie ma potrzeby wykorzystywania NI. jakby mi Canon kazal dodatkowo placic za ten soft, ktory ani nie jest tani, ani mi potrzebny, to bym sie powazniej zastanowil nad oferta konkurencji

No chyba żartujesz. Oficjalna cena PhotStudio to 80$, Elementsów v.3 chyba ok 100 $.. różnica 20$ zdecydowałaby ze nie kupiłbyś dorego sprzętu ?? Neat Image z trybem batch kosztuje chyba 70$, czyli razem 90$ więcej. A przeciez gdy podpiszesz umowę na większa ilośc kopii to dostaniesz upusty.. śmiem twierdzić że z aparatem Canona cena nie byłaby wyższa niż 60 $ .. to aż tak powalająca różnica w cenie ??

MarekC
05-10-2005, 10:40
Raczej nie 'schodzi' bo nigdy nie bylo lepiej.

Moze po prostu uwazaja ze lepiej wypuscic tani aparat z badziewnym softem niz dodac do niego dobre ale drogie programy ktore podniosa cene o polowe. A klienci kupujacy 1D i tak nie bedzie ograniczac sie do dolaczonego softu.

A jaki widzisz problem w tym by z droższymi, profi puszkami dodawać oprogramowanie jako płatną opcję ?? Chcesz to bierzesz za kwotę niższa niż rynkowa, nie chcesz - nie bierzesz ..

Mnie się wydaje, że chyba drogi Adoba i Canona we wspólnym biznesie rozeszły się i tyle ..

akustyk
05-10-2005, 10:47
No chyba żartujesz. Oficjalna cena PhotStudio to 80$, Elementsów v.3 chyba ok 100 $.. różnica 20$ zdecydowałaby ze nie kupiłbyś dorego sprzętu ?? Neat Image z trybem batch kosztuje chyba 70$, czyli razem 90$ więcej. A przeciez gdy podpiszesz umowę na większa ilośc kopii to dostaniesz upusty.. śmiem twierdzić że z aparatem Canona cena nie byłaby wyższa niż 60 $ .. to aż tak powalająca różnica w cenie ??
ja mam akurat Elements wiec nie widze problemu. ale 70$ czy nawet 50$ z jakims upustem bym nie chcial dokladac do NI. a po co mi? to jest program dla Nikoniarzy i ich osmych (czy tez 70-tych) cudow swiata... :-)

pysiek
05-10-2005, 10:52
A jaki widzisz problem w tym by z droższymi, profi puszkami dodawać oprogramowanie jako płatną opcję ?? Chcesz to bierzesz za kwotę niższa niż rynkowa, nie chcesz - nie bierzesz ..

Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.

boski
05-10-2005, 11:10
Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.
puszki najlepszej nie mam ;) ale PS od wersji 3.0 mam :D ladne pudeleczka :D

MarekC
05-10-2005, 11:34
ja mam akurat Elements wiec nie widze problemu. ale 70$ czy nawet 50$ z jakims upustem bym nie chcial dokladac do NI. a po co mi? to jest program dla Nikoniarzy i ich osmych (czy tez 70-tych) cudow swiata... :-)
Przecież w NI wystarczy zmienić kawałek kodu, by czytał tylko profile (dopracowane przez Canona do wszystkich możliwych zmiennych wpływających na zaszumienie zdjęcia) dostarczone do sprzedawanego aparatu, wywalić możliwości doboru filtrów czy inne możliwości ... i takie coś "for Canon 350d" mogłoby kosztować np. 20$ czy 30$... Nie potrzebujesz - nie używasz odszumiania. Potrzebujesz - używasz.. proste :-)

akustyk
05-10-2005, 12:26
Przecież w NI wystarczy zmienić kawałek kodu, by czytał tylko profile (dopracowane przez Canona do wszystkich możliwych zmiennych wpływających na zaszumienie zdjęcia) dostarczone do sprzedawanego aparatu, wywalić możliwości doboru filtrów czy inne możliwości ... i takie coś "for Canon 350d" mogłoby kosztować np. 20$ czy 30$... Nie potrzebujesz - nie używasz odszumiania. Potrzebujesz - używasz.. proste :-)
mnie bardziej chodzilo o to, ze zdjecia z Canonow nie potrzebuja odszumiania. przynajmniej moje. wiec mnie osobiscie taki NI kompletnie nie potrzebny, zwlaszcza za dodatkowe pieniadze

Kubaman
07-10-2005, 11:39
przeciez to można by było bardzo prosto rozwiązać :roll: . Sprzedawać aparaty w dwóch zestawach - bez softu w ogóle, albo z dobrym softem. To co dzieje się teraz jest chyba najgorszym z możliwych rozwiązań. Muszę płacić za soft, ale nie jest on dopracowany :confused:

Oczywiście przy masowej sprzedaży kitów z oprogramowaniem, jego cena mogła by spaść nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do ceny przy zakupie samego programu. To sie opłaca, pod warunkiem, że kity byłyby odpowiednio skonstruowane, w zależności od wartości kupowanego aparatu.

Jest jeszcze inna metoda: kupując aparat dostajemy upusty w firmach sprzedających oprogramowanie, w zależności od wartości body dostajemy upusty na inne programy lub inną wartość upustów. Aparaty byłyby tańsze, a firmy programistyczne zwiększyłyby znacząco sprzedaż dobrego, legalnego oprogramowania. Tylko Canon musiałby się wziąć i ponegocjować z producentami softu.

gietrzy
07-10-2005, 12:19
I tu jest pies pogrzebany :evil:
Przypominam tylko, że w samym Canonie "trwa bój o :?: ".
Canon ma dwa zespoły programistów: jeden w Japonii odpowiedzialny za DPP, drugi w USA odpowiedzialny za EVU lub na odwrót.

Muszę płacić za soft, ale nie jest on dopracowany :confused:
Nieprawda. Nie masz Nikona więc nie musisz płacić!

Kubaman
07-10-2005, 14:25
Nieprawda. Nie masz Nikona więc nie musisz płacić!
albo ja nie kumam, albo Ty nie kumasz ;)
Chyba nie masz złudzeń, że nikt nie daje ci elementów, DPP i EVU za friko :rolleyes: Jeśli to kosztuje w pakiecie z aparatem powiedzmy 100$ to ja wolę te pieniądze dostać jako zniżkę np. do kupna C1. Lub mieć możliwość kupienia samego body tylko ze sterownikami o te 100$ taniej. Nie chcę okrojonych programów na siłę (aby utrzymywać japońskich programistów).

Tomasz Golinski
07-10-2005, 14:35
Ba, ja nawet nie chcę takich sterowników :lol:

Pszczola
07-10-2005, 21:27
Ja nie zainstalowalem zadnego softu z plyt, ktore Canon dolaczyl do 350d i jestem zadowolony.

mxw
09-10-2005, 15:57
Mnie się wydaje, że chyba drogi Adoba i Canona we wspólnym biznesie rozeszły się i tyle ..
oj, chyba nie... właśnie zainstalowałem najnowszy DPP 2.0.3.7 i w menu pojawiła się nowa opcja:
Transfer to Photoshop Alt-P :!:


Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.
qrcze, skąd wy tacy bogaci jesteście?? PS kosztuje więcej niż 350D... :shock: choć fakt, to nie jest profi puszka.


Ja nie zainstalowalem zadnego softu z plyt, ktore Canon dolaczyl do 350d i jestem zadowolony.
i to jest właściwe podejście ;-)

właśnie sobie kończę pisać własną ściągarkę do plików z karty: działa mniodzio, piszczy, tańczy, kopiuje, zmienia numerki, usuwa i odpala ACDsee na końcu, czego chcieć więcej :mrgreen:

Vitez
09-10-2005, 19:42
qrcze, skąd wy tacy bogaci jesteście?? PS kosztuje więcej niż 350D... :shock: choć fakt, to nie jest profi puszka.

Jesli mowa o PS CS2 to:

- Photoshop 6.0 - nowy z licencja itp = ok 600zl (mozna znalezc na Allegro choc nadgorliwcy z Allegro usuwaja te aukcje myslac ze to piraty :? )
- upgrade do CS2 - ok 800zl - http://sklep.wimal.com.pl/sklep/towar.asp?I=2387&JM=SZT&CN=EUR

Mnie to wlasnie tyle wynioslo - tylko trzeba sie tego PS 6.0 (ew 5 czy 7 chyba tez moga byc) naszukac. Podczas gdy pelna wersja CS2 kosztuje ok 2 razy drozej.

mxw
09-10-2005, 20:53
Jesli mowa o PS CS2 to:

- Photoshop 6.0 - nowy z licencja itp = ok 600zl (mozna znalezc na Allegro choc nadgorliwcy z Allegro usuwaja te aukcje myslac ze to piraty :? )
- upgrade do CS2 - ok 800zl - http://sklep.wimal.com.pl/sklep/towar.asp?I=2387&JM=SZT&CN=EUR

Mnie to wlasnie tyle wynioslo - tylko trzeba sie tego PS 6.0 (ew 5 czy 7 chyba tez moga byc) naszukac. Podczas gdy pelna wersja CS2 kosztuje ok 2 razy drozej.
dzieki za info.
rzeczywiście w hurtowni PS CS2 PL Win Upgrade 817 brutto
(upgrade dotyczy wersji 5.5, 6, 7, 8 )

pełna wersja PS CS2 PL Win 2910,- brutto

tylko co nalezy posiadać, jako dowód, że się posiada ten stary PS?
fakturę na siebie?

boski
10-10-2005, 00:31
fakture... ewentualnie oryginalne opakowanie + wszystkie papiery z pudeleczka + oryginalny nosnik z SN.

polecam rejestracje w Adobe - wtedy nawet jak stracisz soft w wyniku nieszczesliwego wypadku mozesz tarac sie o duplikaty oprogramowania.

Vitez
10-10-2005, 09:13
tylko co nalezy posiadać, jako dowód, że się posiada ten stary PS?
fakturę na siebie?

Ja mam fakture, umowe ze sprzedajacym oraz potwierdzenie (wydruk) przeniesienia licencji zarejestrowanej w Adobe ze sprzedajacego na mnie.

gietrzy
10-10-2005, 11:14
albo ja nie kumam, albo Ty nie kumasz ;)
Nikonowski konwerter raw kosztuje $100, płatne dodatkowo!

Chyba nie masz złudzeń, że nikt nie daje ci elementów, DPP i EVU za friko :rolleyes: Jeśli to kosztuje w pakiecie z aparatem powiedzmy 100$ to ja wolę te pieniądze dostać jako zniżkę np. do kupna C1. Lub mieć możliwość kupienia samego body tylko ze sterownikami o te 100$ taniej. Nie chcę okrojonych programów na siłę (aby utrzymywać japońskich programistów).
To co mówisz chyba nie ma sensu z punktu widzenia logistycznego. To jest masówa. Jedyne zestawy to te z kitem i basta. Ileż więcej mieli by zestawów, gdybyś "chciał to z tym, tamto bez tego".
Ponadto musieli by się podzielić formatem pliku raw a najwyraźniej na tą chwilę nie chcą tego robić.
DPP nie jest złe jak na poziom 350D/20D. Użytkownicy 1D i tak muszą mieć workflow oparty na PS, dla nich jest transfer to PShop.
DPP brakuje dobrego odszumiacza i troszeczkę więcej rozdzielczości.