PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom 3 i wydajność



gonzokce
22-01-2010, 12:24
Witam,

Mam takie troszeczkę nietypowe pytanie a mianowicie powiedzcie mi jak u was wygląda wydajność tego programu ?

Sam posiadam kompa : Pentium 4 /3 GB Ram
i podczas obróbki RAW'ów z 50D ( waga ok. 20 MB ) widzę strasznie spowolnienie danego programu :/

Eksport do galerii internetowej tworzył się około 3-4 godzin ! :/ przy 140 zdjęciach :/

Wydaje mi się że poprzednia wersja Lightrooma zdecydowanie szybciej działała ?
Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie ?

z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam

tumidajski
22-01-2010, 12:45
Szybkosc tragiczna w porownaniu do LR 2.5 Zwiazane jest to z faza BETA. Podobne doznania maja uzytkownicy na forum labs.adobe.com. Chodzi lekko mulowato, no ale ja w tej chwili mam baze ok 120 000 zdjec.

Richie
22-01-2010, 13:00
Szybkosc tragiczna w porownaniu do LR 2.5 Zwiazane jest to z faza BETA. Podobne doznania maja uzytkownicy na forum labs.adobe.com. Chodzi lekko mulowato, no ale ja w tej chwili mam baze ok 120 000 zdjec.

Ja mam 2,6 ale od 2 dni czysty system i LRa bez bazy fot (leżą grzecznie w katalogach z XMSami).LR zapitala jak nigdy i myślę,że zawalenie go katalogami ze zdjęciami powoduje jego powolną pracę.

gonzokce
22-01-2010, 13:15
Wydaje mi się że jeżeli chodzi o sam eksport fotografii to ilość zdjęć dodanych w katalogach nie będzie miała znaczenia. chyba ponownie zainstaluje wersję starsza :/

Cichy
22-01-2010, 13:21
Ja nie pracuję jeszcze ne LR3, bo przy pracy na dwóch monitorach podgląd na drugim ładuje się wieki. Zapewne jakieś niedopracowanie jeszcze.

bartheq
22-01-2010, 13:39
3.0 ogolnie ma problemy z wydajnoscia i zarzadzaniem pamiecia. mam 8gb ramu i po dluzszym czasie pracy LR potrafi zajac nawet 4gb i nie zwolni niczego dopoki sie go nie zamknie. to samo z ladowaniem plikow - czasami stoi na loading i nic.

eksport faktycznie zwykle trwa dluzej niz w 2.6 - szczegolnie boli przy ponad 100 plikach tak jak napisales, ale u mnie nie trwa az tak dlugo. zeszlo moze z godzine a powinno max 20 min /quad 2,4ghz/.

praca na duzych rawach /mam 5D2/ nigdy w LR nie byla szybka a np. na moim laptopie jest praktycznie niemozliwa bo tak mieli dyskiem. o ile kiedys za czasow 40d moglem odpalic rownolegle 3 exporty to teraz juz przy 2 komp lekko muli (:

gonzokce
22-01-2010, 18:37
3.0 ogolnie ma problemy z wydajnoscia i zarzadzaniem pamiecia. mam 8gb ramu i po dluzszym czasie pracy LR potrafi zajac nawet 4gb i nie zwolni niczego dopoki sie go nie zamknie. to samo z ladowaniem plikow - czasami stoi na loading i nic.

eksport faktycznie zwykle trwa dluzej niz w 2.6 - szczegolnie boli przy ponad 100 plikach tak jak napisales, ale u mnie nie trwa az tak dlugo. zeszlo moze z godzine a powinno max 20 min /quad 2,4ghz/.

praca na duzych rawach /mam 5D2/ nigdy w LR nie byla szybka a np. na moim laptopie jest praktycznie niemozliwa bo tak mieli dyskiem. o ile kiedys za czasow 40d moglem odpalic rownolegle 3 exporty to teraz juz przy 2 komp lekko muli (:

ehhh no i d* ... wszystko jasne :/
w weekend wracam do poprzedniej wersji :/

powiedzcie mi jeszcze proszę czy wersja 2.6 ma już możliwość obróbki RAW z 50D ? czy muszę coś jeszcze instalować.


p.s dziękuję za wszystkie wypowiedzi i Pozdrawiam.

xsardas
22-01-2010, 21:25
W niektórych sytuacjach szybszy w niektórych wolniejszy. ale ogólnie to jeszcze beta więc dajcie mu czas :)

marekb
22-01-2010, 21:44
próbowałem slub na LR3 obrobić...hehe kilka plików i koniec
Domyśla się ktoś kiedy wejdzie trójka ostateczna ??

tumidajski
22-01-2010, 22:06
Kwiecien 2010. LR 3.0 udaje mu sie czasem wieszac nawet przy tagowaniu powiedzmy kilkudziesieciu plikow na raz. Ale tak to juze jest z wersjami BETA. Zreszta zachecam do poczytania na forum labs.adobe.com

bakulik
23-01-2010, 00:45
powiedzcie mi jeszcze proszę czy wersja 2.6 ma już możliwość obróbki RAW z 50D ? czy muszę coś jeszcze instalować.

Ma możliwość.

schabu
30-01-2010, 21:20
mi LR chodzi dobrze - wiesza się tylko czasem jak mam otwartego naraz szopa i LR.