PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyć zdjęcia



tomek 82
20-01-2010, 20:54
Witam . Mam pytanie jak połączyć zdjęcia tak żeby po wywołaniu na jednym papierze był np taki zbiór trzech zdjęć . Jakim programem .

Jeśli istnieje już taki temat na forum to przeprasza i proszę o pokierowanie mnie do niego (szukałem ale nie znalazłem )

mlody911
20-01-2010, 21:17
Tomku zrobisz to w jakimkolwiek programie graficznym!
Musisz tylko stworzyć sobie pusty dokument o proporcjach boków jakie Cię interesują (4:3, 3:2); potem otwierasz interesujące zdjecie nr1;
kopiujesz je całe i wklejasz do tego pustego dokumentu.
Potem otwierasz i kopiujesz zdjecie nr2 i też wklejasz do tego dokumentu.
To samo za trzecim razem ze zdjeciem nr3.
Teraz ten dokument zapisujesz z jakąś nazwą jako jpg, tif, lub bmp i z nim idziesz do labu gdzie robisz sobie odbitkę z interesującymi Cię trzema ujęciami!
Pozdrawiam

tomek 82
20-01-2010, 21:48
Dzięki za dokładną odpowiedz .. Będę próbował

dinderi
20-01-2010, 21:54
W Irfanview masz prosta funkcję Obraz -> Utwórz obraz Panoramiczny. Wybierasz zdjęcia, ustawiasz w odpowiedniej kolejności, zaznaczasz panorame Pionową albo Poziomą i już.

mlody911
20-01-2010, 22:57
Ja zrozumiałem że nie chodzi o panoramę czyli o dokładne dopasowanie do siebie 3 ujęć, tylko o taki "kolaż" 3 zdjeć obok siebie przedstawiających różne kadry.

dinderi
20-01-2010, 23:03
mlody911, mnie równiez o to chodziło. Irfanview nie potrafi zrobić panoramy, w jej pełnym znaczeniu. To jest zwykłe złożenie zdjęć, jedno obok drugiego.

HUBERTUS
22-01-2010, 18:42
pobawiłem się poszukałem i sam znalazłem odpowiedź na swoje pytania
jeśli chodzi o cs to będzie wyglądało to tak:

1. Odpalasz Photoshopa. Plik -> Otwórz i otwierasz wszystkie zdjęcia które chcesz umieścić na zdjęciu zbiorczym.

2. Plik -> Nowy i wpisujesz wielkość najlepiej w pikselach jaką ma mieć Twoje dzieło (możesz to później zmienić)

3. Po utworzeniu nowego pliku Edycja -> Wypełnij i wybierz np. kolor czarny, czy jaki tam chcesz

4. Utwórz nową warstwę.

5. Wróć do zdjęć które chcesz umieścić razem. Wybierz jedno, zaznacz (narzędzie zaznaczania pierwsze po lewej na pasku narzędzi) całe i wciśnij Ctrl + C.

6. Wróc do nowego pliku kliknij na warstwę którą utworzyłaś i wciśnij ctrl + v, powinno się pojawić na niej zdjęcie

7. Zaznacz wklejone zdjęcie. Teraz za pomocą Ctrl + t możesz je dowolnie przesuwać, zmniejszać itd

8. Utwórz kolejną warstwę i wklej na nią kolejne zdjęcie i postępuj tak jak z pierwszym.

9. Zrób tak ze wszystkimi zdjęciami które chcesz wykorzystać.

10. Jeżeli okaże się, że utworzony przez Ciebie plik jest za mały, możesz go powiększyć za pomocą Edycja -> Wielkość obszaru roboczego

11. Jeżeli okaże się, że utworzony przez Ciebie plik jest za duży, zaznacz to co ma zostać i wybierz Edycja -> Kadruj

12. Kiedy wszystko wygląda tak jak wyglądać powinno: Warstwa -> Spłaszcz obrazek
i gotowe

13. Jeżeli chcesz np. żeby całość była czarnobiała wciśnij Ctrl + Shift + U