PDA

Zobacz pełną wersję : Canon G9 i ograniczenia w nagrywaniu filmow.



JaBlam
19-01-2010, 20:26
Ostatnio rejestrowalem 2godzinny koncert aparatem G9 i okazalo sie ze mniej wiecej po 30 minutach nagrywania aparat sie wylacza i trzeba ponownie go nacisnac zeby zaczal nagrywanie. Uzylem karty 16 GB i po wrzuceniu w komputer mam 3 pliki po -+ 4,2 GB czyli wygladaloby na to ze aparat rejestruje video tylko do 4GB po czym sie wylacza.. a moze to w aparacie jest ustawione ograniczenie w dlugosci nagrywania? Spotkal sie ktos z podobnym problemem?

Merde
20-01-2010, 13:59
Ostatnio rejestrowalem 2godzinny koncert aparatem G9 i okazalo sie ze mniej wiecej po 30 minutach nagrywania aparat sie wylacza i trzeba ponownie go nacisnac zeby zaczal nagrywanie. Uzylem karty 16 GB i po wrzuceniu w komputer mam 3 pliki po -+ 4,2 GB czyli wygladaloby na to ze aparat rejestruje video tylko do 4GB po czym sie wylacza.. a moze to w aparacie jest ustawione ograniczenie w dlugosci nagrywania? Spotkal sie ktos z podobnym problemem?

Hint: FAT32 + 2^32

JaBlam
20-01-2010, 14:33
Merde... zanalazlem w szafie instrukcje obslugi, w ktorej znalazlem informacje, ze G9 rejestruje obraz video do pliku wielkosci 4GB .. co jakby pokrywaloby sie z praktyka.. ale wierzyć mi sie nie chcę , ze tak durne ograniczenie zastosowalby producent.

Mozesz rozwinąć Twoją podpowiedz??

Merde
20-01-2010, 14:39
Merde... zanalazlem w szafie instrukcje obslugi, w ktorej znalazlem informacje, ze G9 rejestruje obraz video do pliku wielkosci 4GB .. co jakby pokrywaloby sie z praktyka.. ale wierzyć mi sie nie chcę , ze tak durne ograniczenie zastosowalby producent.

Mozesz rozwinąć Twoją podpowiedz??

Te ograniczenia są związane z systemem plików zastosowanym na karcie pamięci (FAT32). 2^32 = circa about 4GB właśnie.

JaBlam
20-01-2010, 14:45
OK.. czyli wychodzi na to ze po 20 minutach musze biec do aparatu wylaczac i wlaczac miedzy piosenkami.

kxl
03-02-2010, 16:08
dokladnie tak. zreszta to jest glownie aparat foto, a nie kamera..
a ograniczen systemu plikow nie przeskoczysz. Chociaz jedno trzeba przyznac, jezeli aparat sie po prostu wylacza po rejestracji pliku o maksymalnym rozmiarze to wyglada to na nieciekawe rozwiazanie. Canon sie nie popisal..