PDA

Zobacz pełną wersję : [teyo] Moja pierwsza galeria



teyo
03-10-2005, 21:04
[muflon] poprawiłem tytuł wątku
Witam wszystkich, pod adresem http://4m.home.pl/index.php?category=4 wrzuciłem kilka zdjęć z 20D. Aparat mam od dwóch tygodni i staram się go okiełznać.
Proszę o komentarze i konstruktywne uwagi bardziej doświadczonych Kolegów. Krytykę przyjmę ze spokojem i uwagą.

Il fuoco
03-10-2005, 21:11
Witaj, bardzo podoba mi się Twój design strony. Jeżeli robiłeś to sam to brawo. Bardzo lubię takie rozwiązanie graficzne. Co do zdjęć:
flora i fauna - podobają mi się słoneczniki.pierwsza fota z tego działu jest dla mnie prześwietlona, Koń całkiem przyzwoity, byłby dużo fajniejszy z jakimś ciekawym niebiem, bez aberracji i np przepuszczony w PS'ie przez Draganizer.Królik czy zając ma AF na nos albo poruszyłeś. Spróbuj wyostrzyć, zdjęcia numer dwa nierozumiem.
Bunia i Teyo - oba super.

teyo
03-10-2005, 21:27
Il fuoco
1. design z oswd.org (tylko trochę poprawiłem...) link masz w stopce.
2. rozumiem, że chodzi Ci o fasolkę (prześwietlona)? specjalnie podstawiłem fasolkę i kwiatek (ten którego chyba nie rozumiesz), bo nie mogę dobrze trafić w "ilość cieni" <- sorry za niefachowe określenie.
fasolka -> dużo jasnych/białych fragmentów
kwiatek -> sporo ciemnych/czarnych (np. wnętrze kwiatu).
Jakieś porady w powyższej kwestii, czy tylko przesadzam?
3. Koń, no właśnie, nie chciałbym zaczynać robienia zdjęć od Photoshopa czy czegoś podobnego (powiedzmy, że mogę poprawić kadrowanie). Od tego mam aparat, ale może z czasem zmięknę...
4. spróbuj królikowi powiedzieć, żeby stał spokojnie (zdjęcie zrobione analogowym Pentaxem, może ustawiłem zbyt długi czas, teraz już tego nie odtworzę). A tak poważnie: hm, czyli włączyć Photoshopa?

Il fuoco
03-10-2005, 21:37
generalnie ludzie dzielą się na tych co photoshopa na tak i tych dla których to jak dzieła Galileusza dla Kościoła katolickiego w pewnym okresie jego istnienia.
ja byłem nastawiony na nie, robiłem zdjęcia które podobały się mnie, może paru osobom(dalej tak jest) ale na tym forum zostałem przekonany do PS i używam go codziennie z coraz to większą radością. kupiłem nawet książkę PS CS Biblia z Helionu i szczerze nie wyobrażam sobie bez podręcznika obsługi PS. Oczywiście że jeśli nie trzeba ruszać zdjęcia i jest ok to broń Boże ale z tym konikiem np. można dzięki PS owi otrzymać super fotkę. bo kadr mi się podoba. a problem z cieniami także rozwiąże PS ;)

Venio
03-10-2005, 23:27
http://oswd.org/viewdesign.phtml?id=2199&referer=%2Fmost_popular.phtml ;)