PDA

Zobacz pełną wersję : aeb i koniecznosc...



waldit2t
17-01-2010, 23:12
witam,

czy w canonie eos 30D nie ma opcji tak jak w nowszych modelach ze zamiast robic 3 zdjecia z roznym naswietleniem mozna zrobic jedno i procesor sam naswietli pozostale dwa wedlug opcji np -2 0 i +2...??
bo szczerze bez sensu chodzic ze statywem w sloneczny dzien bo z reki raczej idealnie nie strzelimy aby nalozyc pozniej warstwy;/;/
z gory dzieki za info

MariuszJ
17-01-2010, 23:16
Twój "sposób" bracketingu możesz zrobić w programie komputerowym. W aparacie nie ma on żadnego sensu, co innego bracketing w serii.

waldit2t
17-01-2010, 23:23
Twój "sposób" bracketingu możesz zrobić w programie komputerowym. W aparacie nie ma on żadnego sensu, co innego bracketing w serii.


tak ale wiesz ide gdzies i chce zrobic zdjecie w 3 roznych jasnosciach, ale nie meczyc migawki;/ z reszta zdjecia nie wyjda idealnie tak samo zlapane w kadrze, a jak cos przepale albo nie dopale to kicha, a zabawa w hdr-ze tez jest fajna sprawa, wiem ze inne aparaty maja takie opcje a w 30 nie moge tego znalezc;/

MariuszJ
17-01-2010, 23:26
tak ale wiesz ide gdzies i chce zrobic zdjecie w 3 roznych jasnosciach, ale nie meczyc migawki;/ z reszta zdjecia nie wyjda idealnie tak samo zlapane w kadrze, a jak cos przepale albo nie dopale to kicha, a zabawa w hdr-ze tez jest fajna sprawa, wiem ze inne aparaty maja takie opcje a w 30 nie moge tego znalezc;/

Jak przepalisz lub niewypalisz to nie masz :) Albo masz, ale zaproksymowane - i to pewnie dużo gorzej niż w programie.

Naprawdę aparaty mają takie opcje? Ja bym je stamtąd usunął, bo to "zoom cyfrowy" ;)

Krzychu
17-01-2010, 23:26
tjasnosciach, ale nie meczyc migawki;/ z reszta zdjecia nie wyjda idealnie tak samo zlapane w kadrze, a jak cos przepale albo nie dopale to kicha, a zabawa w hdr-ze tez jest fajna sprawa, wiem ze inne aparaty maja takie opcje a w 30 nie moge tego znalezc;/

A które konkretnie ? Przecież to kompletnie bez sensu by było... Zawsze możesz wziąć RAWa i zrobić to dokładnie co chcesz, ale cała istota HDR polega na tym żeby na tych bracketowanych ekspozycjach mieć szczegóły w głębokich zdjęciach i wysokich światłach których nie ma w tej pierwszej ekspozycji - a jak ich nie ma, to aparat też ich tam raczej nie dołoży...

Pebal
18-01-2010, 08:06
bo szczerze bez sensu chodzic ze statywem w sloneczny dzien bo z reki raczej idealnie nie strzelimy aby nalozyc pozniej warstwy;/;/

Strzelaj z ręki a obrazy wyrównuj automatycznie w programie align_image_stack.

_igi
19-01-2010, 02:57
w słoneczny dzień, naświetlaj na cienie na + 1-1,5EV, później na kompie przyciemnisz resztę i będzie okej.

Ps. Sprawdzone ;)