PDA

Zobacz pełną wersję : Szybka rada odnośnie portretu.



marcin1191
15-01-2010, 19:32
Witam wszystkich.
Potrzebuję szybkiej porady odnośnie zrobienia zdjęcia portretowego.
Muszę zrobić jedno zdjęcie które będzie wysłane do gazety. Osoba na zdjęciu to Pani Psycholog więc nie może to być ani jakieś specjalnie wesołe zdjęcie ani za bardzo smutne. Fotografowana osoba ma generalnie tendencję to wiecznego uśmiechu przez co zdjęcia wychodzą "głupio". Zatem prosiłbym o rade jak mógłbym "zmusić" Szacowną Panią do przybrania odpowiedniej miny. Może ma sobie coś wyobrazić lub coś w tym stylu. Mam nadzieję, że odpowiednio przedstawiłem swój problem. Kompozycja itd. jest ok. Chodzi o samą minę:smile:
Proszę o szybka rade

Mellan
15-01-2010, 19:41
Powiedz, że jak się uśmiechnie, to szef obetnie jej premię. Wtedy zrób jej portrecik:grin:

A czemu uśmiechanie się wygląda głupio? Mało poważnie, czy jak?
Jest jaka jest, pozwól jej być sobą i nie bierz na siebie odpowiedzialności za jej miny.

marcin1191
15-01-2010, 19:46
To ma być zdjęcie do artykułu o przemocy w rodzinie, alkoholizmie itd więc uśmiechnięte zdjęcie nie bardzo pasuje.. Myślałem raczej o uśmiechu Mona Lizy ale nie wiem jak ją zmusić do przybrania tego typu miny.

MariuszJ
15-01-2010, 19:48
Proponuję sposób "na Humphreya Bogarta" - każ jej włożyć buty odwrotnie ;)

tombas
15-01-2010, 19:51
graj na czas:p w końcu się zmęczy i przestanie uśmiechać, albo weź gazetę z tekstamiami o trzesnienu ziemi, śmierci lub chorych dzieciach ( to extremalne ale może podziałać)

marcin1191
15-01-2010, 20:01
Dzięki za rady. Mam nadzieję, że któraś poskutkuje:)

sirgerwazy
15-01-2010, 20:02
chyba najbardziej racjonalnie jest porozmawiać na temat artykułu.
każdemu człowiekowi powinien zginać uśmiech rozmawiając na taki temat... co więcej masz szanse na złapanie idealnej miny pasującej do tematu artykułu...
pozdrawiam

robgr85
15-01-2010, 21:23
A czy wymóg śmiertelnie poważnej miny narzuciła Ci redakcja gazety (konsultowałeś to z nimi)?

marcin1191
15-01-2010, 21:27
A czy wymóg śmiertelnie poważnej miny narzuciła Ci redakcja gazety (konsultowałeś to z nimi)?

A jaką minę wyobrażasz sobie do dość poważnych artykułów?

krzysiek13
15-01-2010, 21:43
A jaką minę wyobrażasz sobie do dość poważnych artykułów?

Proponuję uśmiech nr 5 ;)

mieszko_1vp
15-01-2010, 22:22
ciesz się że nie będziesz robił zdjęć Ericowi Hartmanowi
http://www.youtube.com/watch?v=jT7NQk5N0qY

dinderi
15-01-2010, 23:16
ciesz się że nie będziesz robił zdjęć Ericowi Hartmanowi
http://www.youtube.com/watch?v=jT7NQk5N0qY

Ani Tomovi Van Dyck - http://en.wikipedia.org/wiki/In_De_Gloria

robgr85
15-01-2010, 23:30
A jaką minę wyobrażasz sobie do dość poważnych artykułów?


Osoba w pełni normalna wiedząc że zdjęcie ukaże się przy poważnym/smutnym tekście, oraz po Twojej sugestii, że ze względu na tematykę wolałbyś stonowaną i raczej poważną mimikę nie będzie się głupkowato/szaleńczo uśmiechała. Wydaje mi się że nie powinieneś się więc zbytnio tym przejmować... pamiętaj żeby nie przesadzić w drugą stronę...

Kolejna kwestia - popiersie specjalisty wypowiadającego się w jakimś artykule przy nim zamieszczone nie koniecznie musi być dokładnie w takim samym tonie jak sam artykuł... redakcja może chcieć wykorzystać Twoją pracę także do innych publikacji. Wiem że zdrowy rozsądek nakazuje poważną minę/pozę do poważnego artykułu - jeśli sama portretowana osoba będzie chciała przy danym artykule mieć uśmiech od ucha do ucha (i redakcja nie będzie zgłaszać uwag)...

Pozdr.

Matt_K-K
15-01-2010, 23:38
Mozesz ustawic ja na zasadzie "zdjecie prawnika" - czyli podparcie podbrodka dlonia wewnetrzna strona skierowana do szyi, palce zlozone, za wyjatkiem wskazujacego, ktory opiera sie o policzek. Tyle ze moze wyjsc pretensjonalnie.

Mozesz tez walnac seria w ktoryms momencie - ale dobrze to wyczuc, zeby zaskoczyc lekko.

marcin1191
16-01-2010, 00:05
Mozesz ustawic ja na zasadzie "zdjecie prawnika" - czyli podparcie podbrodka dlonia wewnetrzna strona skierowana do szyi, palce zlozone, za wyjatkiem wskazujacego, ktory opiera sie o policzek. Tyle ze moze wyjsc pretensjonalnie.

Mozesz tez walnac seria w ktoryms momencie - ale dobrze to wyczuc, zeby zaskoczyc lekko.

Udało się zrobić (w moim odczuciu) dobre zdjęcie. Twarz jest podparta ale palcami dłoni. Dłoń zgięta w nadgarstku. Bardzo delikatny uśmiech. Myślę, że jest ok. Taki efekt chciałem uzyskać.