PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw TAMRON 28-300 + Canon EOS 400D - pytanie



agnessamozuo
15-01-2010, 19:19
Witam!
Chciałabym się zapytać o pewną rzecz. Otóż, mam obiektyw Tamron 28-300mm F/3.5-6.3 ale niestety, nie posiada Di i nie chce mi współpracować z Canonem EOS 400D - w żaden sposób(wyskakuje Error 99 i 'trzeszczy'). Nikt mi nie potrafi poradzisz, co z tym fantem zrobić. Czy są jakieś do tego przejściówki? Albo 'COŚ' co by umożliwiło robienie zdjęć?

Będę bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi ;).

rychu
15-01-2010, 22:24
Miałem Tamrona bez Di z C400d i działał bezbłędnie. Chyba obiektyw uszkodzony.

mareqm
16-01-2010, 11:56
Mój też działa bez problemu z 450 D i 50 D.Czy body działa z innymi obiektywami?I czy ten Tamron działa z innym body?
Spróbuj przeczyścić styki obiektywu.
A wszystko o error 99 jest tu:http://canon-board.info/showthread.php?t=13877
Powodzenia.

agnessamozuo
16-01-2010, 14:16
Body - oczywiście działa mi z innymi obiektywami. Obiektyw sprawdzałam z analogiem Canonem EOS 30 i tutaj ładnie działa, z innymi lustrzankami Canona również.
Styki od razu przeczyściłam, ale nie było żadnego efektu - no, może przez pięć sekund się nie rzucał.

adamires
17-01-2010, 13:06
Miałem ten ob. i działał z analogiem 33 później cyfrą 300d, 400d obecnie 50d. Więc u Ciebie wina po stronie ob.

agnessamozuo
17-01-2010, 16:53
Przeczyściłam styki w body oraz w obiektywie bardzo dokładnie i zaczął mi chodzić, co było dla mnie szokiem(wcześniej również czyściłam i zero efektu było). Mam teraz inny problem. Wyskakuje mi znów od czasu do czasu ten cholerny error 99, raz przestanie, a raz muszę znów lekko styki przetrzeć i mogę robić zdjęcia dalej. Czy da się teraz określić, co jest tego przyczyną? Bo coś mi się wydaje, że to wina body i jego styków.

psl
17-01-2010, 17:00
Jak z innymi obiektywami tak się dzieje to pewnie wina po stronie styków puszki. Jak nie, to coś ze stykami obiektywu. Ewentualnie może lekko uszkodzony/wyrobiony bagnet w obiektywie i czasami "nie styka".

mk307
19-01-2010, 15:47
Dokładnie styki i bagnet to najważniejsze rzeczy w mocowaniu obiektywu, Tamron mogę stwierdzić jest szczególnie czuły na takie zabrudzenia, stwierdzić mogę że nawet moje 5DMII, pozytywnie zamiata z tym słoikiem, tylko plastyka szczególnie przy dużym zoomie już nie ta. Obiektyw ten był dedykowany do analogów, jednakże pracował bezproblemowo z 10D, 20D 40D, 5DMII, przynajmniej u mnie a przy tak niewielkim koszcie zakupu około 600 zł używany można go polecić

aptur
19-01-2010, 16:54
Przeczyściłam styki w body oraz w obiektywie bardzo dokładnie i zaczął mi chodzić, co było dla mnie szokiem(wcześniej również czyściłam i zero efektu było). Mam teraz inny problem. Wyskakuje mi znów od czasu do czasu ten cholerny error 99, raz przestanie, a raz muszę znów lekko styki przetrzeć i mogę robić zdjęcia dalej. Czy da się teraz określić, co jest tego przyczyną? Bo coś mi się wydaje, że to wina body i jego styków.

Error99 w tamronie to niekoniecznie problem styków. Często jest to problem taśmy czyli flexa.