PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D2Hs nadal za $3.5K (!!!)



snowboarder
03-10-2005, 05:56
Sorry, moze wy to wiecie, ale ja nie mialem pojecia i jak dla mnie to szok.
Ten zabytkowy aparat z 4MP jest drozszy od 5D i kosztuje tyle co 1D MkII.
Niestety to oznacza tylko, ze Nikon ma w (tu 4 litery) klientow.
Totalnie. Jak mialem jakakolwiek nadzieje na resztki konkurencji
i jakies rozsadne spadki cen Canonow, to chyba nie ma szans.
Canon moze robic, co chce. Tyle samo musi sie przejmowac tym, co
robi Nikon, jak tym jakie nowe aparaty wypusci HP.
Co najsmieszniejsze to fanatyzm uzytkownikow tej marki, chyba naprawde
jest mi ich zal...
PS. Podobno D200 (o ile kiedykolwiek powstanie) bedzie kosztowal $2.5K
Uczcijmy Nikon minuta ciszy, jesli to prawda.

kocis
03-10-2005, 07:06
Przecie D2Hs już w chwili pojawienia się na rynku wywoływał salwy śmiechu.
Nie był to produkt stymulujący konkurencję!

pn_
03-10-2005, 07:38
Podobno D200 (o ile kiedykolwiek powstanie) bedzie kosztowal $2.5K
Uczcijmy Nikon minuta ciszy, jesli to prawda.

Skad ta informacja? Poprosze o zrodlo.

Robert P.
03-10-2005, 08:07
Skad ta informacja? Poprosze o zrodlo.
Znowu sie zaczyna...Jak fajnie... :twisted:

pn_
03-10-2005, 08:12
Znowu sie zaczyna...Jak fajnie... :twisted:

Zadalem tylko pytanie, bo mnie ciekawi, ile bedzie kosztowac. Nie wiem, co Twoim zdaniem sie zaczyna, nowy dzien?

Jak nie chcesz zeby sie zaczynalo, to nie puszczaj smieci...

Krakers
03-10-2005, 08:24
Sorry, moze wy to wiecie, ale ja nie mialem pojecia i jak dla mnie to szok.
Ten zabytkowy aparat z 4MP jest drozszy od 5D i kosztuje tyle co 1D MkII.
Niestety to oznacza tylko, ze Nikon ma w (tu 4 litery) klientow.
Totalnie. Jak mialem jakakolwiek nadzieje na resztki konkurencji
i jakies rozsadne spadki cen Canonow, to chyba nie ma szans.
Canon moze robic, co chce. Tyle samo musi sie przejmowac tym, co
robi Nikon, jak tym jakie nowe aparaty wypusci HP.
Co najsmieszniejsze to fanatyzm uzytkownikow tej marki, chyba naprawde
jest mi ich zal...
PS. Podobno D200 (o ile kiedykolwiek powstanie) bedzie kosztowal $2.5K
Uczcijmy Nikon minuta ciszy, jesli to prawda.
Panowie wypadalo by jakis wieniec kupic i wyslac przedstawicieli forum, dac napis na szarfie pograzona w smutku spolecznosc canonierow uczcic to minuta ciszy i znicza zapalic , polozyc na stosiku jakies body nikona i sybolicznie i w gescie protestu spalic? potem spotkac sie razem przy PYFKU pogadac:) pocieszajac braci nikosiow rozejszc sie w duchu pokoju

pn_
03-10-2005, 08:35
pocieszajac braci nikosiow rozejszc sie w duchu pokoju

A czemu chcesz kogos pocieszac? Jakies kompleksy? Niedowartosciowanie mimo posiadania Canona? Przeciez jak ktos mialby Nikona i byl niezadowolony, to na rynku jest wybor, mozna sobie kupic Canona...

Krakers
03-10-2005, 08:40
A czemu chcesz kogos pocieszac? Jakies kompleksy? Niedowartosciowanie mimo posiadania Canona? Przeciez jak ktos mialby Nikona i byl niezadowolony, to na rynku jest wybor, mozna sobie kupic Canona...
A uwazasz ze nikosie maja powod do radosci zdajac sobie sprawe ze model 70 pozostanie im na dluuuuugie lata? , na rynku pojawia sie niedlugo malpy ktore przewyzsza parametrami slynna 70tke i to jest smootne, nie zebym sie cieszyl , ale fanatyczne okulary musza kiedys spasc by nieobejrzec sie a sie okarze ze reka w nocniku

Czacha
03-10-2005, 08:43
Ten zabytkowy aparat z 4MP jest drozszy od 5D i kosztuje tyle co 1D MkII.

I coz z tego? 5D dla reportera sie nadaje, bo jest slamazarny w porownaniu z tym Nikonem. 1D MkII rowniez sie nie nadaja.. dla kogos kto ma juz sprzet Nikona. Wiec wszystko gra ;)

kocis
03-10-2005, 08:55
Pewnie, że wszystko gra. Tylko że chodzi o presję na Canona, której jak nie ma tak nie ma. A tylko NIkon może skutecznie przycisnąć naszą firmę do obniżek cen. Ale tego nie robi! Albo robi to bardzo nieudolnie. A efekt? Sami widzicie jak jest!

pn_
03-10-2005, 08:56
A uwazasz ze nikosie maja powod do radosci zdajac sobie sprawe ze model 70 pozostanie im na dluuuuugie lata? , na rynku pojawia sie niedlugo malpy ktore przewyzsza parametrami slynna 70tke i to jest smootne, nie zebym sie cieszyl , ale fanatyczne okulary musza kiedys spasc by nieobejrzec sie a sie okarze ze reka w nocniku

A co Cie obchodza Nikosie? Chyba, ze nie umiesz focic i chcesz sie dowartosciowac, szukajac kogos nad kim mozna by sie powywyzszac...

Krakers
03-10-2005, 09:01
A co Cie obchodza Nikosie? Chyba, ze nie umiesz focic i chcesz sie dowartosciowac, szukajac kogos nad kim mozna by sie powywyzszac...
Nikosie to moi koledzy fajni ludzie , nie wyzywam sie na ludziach tylko wyrazam jakies tam niezadowolenie , bo zamiast kupic canona 5D za 6 kawalkow ja musze go kupic za 12 tylko dlatego ze nikonowcom wystarczy 70tka

p13ka
03-10-2005, 09:07
Skad ta informacja? Poprosze o zrodlo.
Ja źródeł innych niż plotki nie znalazłem choć w każdej plotce jest ziarno prawdy. Na forum dpreview (http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=15145989) mówi się o przewidywanej cenie D200 niższej niż cena 5D. Sądzę więc, że snowboarder takie właśnie źródło miał na myśli.

pn_
03-10-2005, 09:09
Pewnie, że wszystko gra. Tylko że chodzi o presję na Canona, której jak nie ma tak nie ma. A tylko NIkon może skutecznie przycisnąć naszą firmę do obniżek cen. Ale tego nie robi! Albo robi to bardzo nieudolnie. A efekt? Sami widzicie jak jest!

Widze. 5D z FF. Calkiem, calkiem. W czym wiec problem?

No chyba, ze masz na mysli dziadowskie trabanty, ale w tym segmencie sa tez inni producenci, rozne Anti-Shake itd., wiec pewnie i Canon wypusci cos przypominajacego aparat...

gietrzy
03-10-2005, 09:13
wiec pewnie i Canon wypusci cos przypominajacego aparat...
Chyba to miał na myśli kolega Robert P. (odp. nr 4)

pn_
03-10-2005, 09:13
Nikosie to moi koledzy fajni ludzie , nie wyzywam sie na ludziach tylko wyrazam jakies tam niezadowolenie , bo zamiast kupic canona 5D za 6 kawalkow ja musze go kupic za 12 tylko dlatego ze nikonowcom wystarczy 70tka

To co, ktos ma marzyc o D200 tylko po to, zebys Ty wydal mniej kasy? :mrgreen:

Krakers
03-10-2005, 09:17
To co, ktos ma marzyc o D200 tylko po to, zebys Ty wydal mniej kasy? :mrgreen:
Niestety takie sa prawa rynku:) ty kupijesz D200 za 10 kawalkow abym ja kupil 5D za 8 :)

pn_
03-10-2005, 09:19
Niestety takie sa prawa rynku:) ty kupijesz D200 za 10 kawalkow abym ja kupil 5D za 8 :)

Ja na pewno nie kupie D200 :-) bo jestem zadowolony z tego co mam.

Krakers
03-10-2005, 09:20
Bje sie jednej rzeczy , ze nikosie zorjetowali sie ze 70tka jest najlepszym aparatem na swiecie .....i przestali interesowac sie innymi modelami i rozlozyli firmen na lopatki

DoMiNiQuE
03-10-2005, 09:20
panowie, te dyskusje na temat wyzszosci Canona nad Nikonem (i odwrotnie) staja sie pomalu nudne ;)






P.S.
Przeciez wiadomo, ze Canon rulez (-:

pn_
03-10-2005, 09:23
Bje sie jednej rzeczy , ze nikosie zorjetowali sie ze 70tka jest najlepszym aparatem na swiecie .....i przestali interesowac sie innymi modelami i rozlozyli firmen na lopatki

Czemu sie tak boisz? Masz akcje Nikona, czy tez moze planujesz zmiane systemu?

Krakers
03-10-2005, 09:25
Czemu sie tak boisz? Masz akcje Nikona, czy tez moze planujesz zmiane systemu?
boje sie monopolu canona

pn_
03-10-2005, 09:27
boje sie monopolu canona

Czemu? Przeciez dobre aparaty wypuszcza, a ze pewnie zdrozeja? To wtedy inny producent odkryje nisze i cala zabawa zacznie sie od nowa.

Krakers
03-10-2005, 09:28
Czemu? Przeciez dobre aparaty wypuszcza, a ze pewnie zdrozeja? To wtedy inny producent odkryje nisze i cala zabawa zacznie sie od nowa.
noto mnie pocieszyles

akustyk
03-10-2005, 09:32
Czemu? Przeciez dobre aparaty wypuszcza, a ze pewnie zdrozeja? To wtedy inny producent odkryje nisze i cala zabawa zacznie sie od nowa.
nie bardzo. gdyby to bylo takie proste, to Sony juz by bylo potentatem na rynku. bo pod wzgledem elektronicznym jest mocno do przodu. a dlaczego nie jest...?

ano wlasnie

Nikon niestety ma za duzo fanatykow. jakby uzytkownicy byli bardziej normalni (nie mowie ze wszyscy) to by wiecej cisneli i nie dawali sobie wciskac odgrzewanych kotletow z literka "s", tylko wymusili wypuszczenie po li i jedynie 4 latach nastepcy D100. a tak to Nikon ma ich w dupie (bo i tak kupia ochlapy, ktore im sie rzuci) i sie nie stara. a przy braku konkurencji Canon robi co mu sie tylko podoba...

proponuje popatrzec na rynek PC i firme Microsoft. bo lada dzien Canon bedzie z takim samym "entuzjazmem" witany. i to na wlasne, pieprzone zyczenie aroganckich bubkow z Nikona, ktorym nie chce sie zauwazyc, ze era fotografii analogowej minela i ze trzeba juz czegos nowego, zeby zdobyc nowych klientow. a nie tracic obecnych, poza garscia fanatykow.

Tomasz Golinski
03-10-2005, 09:42
proponuje popatrzec na rynek PC i firme Microsoft. bo lada dzien Canon bedzie z takim samym "entuzjazmem" witany.
A może to jest cel nikona?

akustyk
03-10-2005, 09:56
A może to jest cel nikona?
szczerze mowiac, to mam powoli watpliwosci, czy wladze Nikona maja rowno pod sufitem. i Twoje uzasadnienie nawet brzmi w tej sytuacji prawdopodobnie...

bo normalne firmy walcza o lepszy udzial w rynku i o profit. a juz na pewno nie ustepuja walki ryzykujac masowe zwolnienia pracownikow, spadek wartosci akcji i ogolnie rzecz biorac spore klopoty.

albo tez Nikon jest w tak kiepskiej sytuacji, ze nie jest w stanie nawiazac rownej walki z Canonem i te wszystkie sciemy maja ukryc porazke. bo nie wiem jak inaczej wytlumaczyc dluga i namietna premiere dalekiego od idealu D2X. albo 4 lata oczekiwania na nastepce D100... bez przesady, ale D70 to nie jest szczyt techniki...

kto by pomyslal, ze to aparat Nikona (D200) bedzie jednym z najbardziej wyczekiwanych przez nas modeli :-)

Czacha
03-10-2005, 11:19
a nie jest tak, ze jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma? w tym przypadku albo masz Nikona D70.. albo serie D2.. ;)

D70 na tyle dobrze sie sprzedaje ze widocznie firma nie widzi na chwile obecna potrzeby wprowadzenia czegos pomiedzy amatorska 70'tka a profesjonalna 2'ka

do tego dochodzi matryca - w tym przypadku Nikon uzalezniony jest od Sonego.. dlaczego nikt nie bierze tego pod uwage? przeciez bez nowej matrycy bez sensu jest wypuszczenie nowego aparatu..

Polaco
03-10-2005, 11:37
pn_ czytam sobie te Twoje posty i wiesz co ? zaczynasz sie robic nudny z tym "podaj zrodlo", juz nie mowiac ze mam wrazenie ze na sile starasz sie trolowac. Wez zdejmij te zolte okulary i zacznij normalna dyskusje z ludzmi, ok ?

Il fuoco
03-10-2005, 12:02
Widze. 5D z FF. Calkiem, calkiem. W czym wiec problem?

No chyba, ze masz na mysli dziadowskie trabanty, ale w tym segmencie sa tez inni producenci, rozne Anti-Shake itd., wiec pewnie i Canon wypusci cos przypominajacego aparat...
ja Ci dam dziadowskie trabanty!! to był początek dSLR'ów w normalnej cenie dla zaawansowanych amatorów. i nie nikon to zapoczątkował tylko Canon. więc staruszkowi się należy szacuneczek :evil: pozatym jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 8)

iczek
03-10-2005, 12:06
Snowboard: chyba zapomniales do kogo skierowany byl i nadal jest D2H...:) Nie podniecaj sie tak, bo nikon zarobil na tym aparcie taka kase, ze moze spokojnie grzebac sie z D200 :) Poza niedopatrzeniem w postaci psujacych sie pomiarów :):) ten aparat to rarytas dla (no wlasnie!) dla reporterow prasowych, ktorym niepotrzebne 3200iso i wielka rozdzielczosc, ale szybkostrzelnosci i doskonala ostrosc z perfekcyjnym i-TTL flash'a.
Nie jest to jaka marna imitacja pseudo-ostrzacego aparatu (20D, 1dmkII) (cholera ze tez akurat musze go kupic), tylko porzadny kawalek sprzetu do porzadnych szkiel :)

Zgodze sie, ze te 4mln to ciut za ,malo (6 by styknelo), ale w USA ten aparat pozostaje podstawowym wyposazeniem 70% redakcji, ktore zreszta kupily ten aparat na przedzanowieniach i juz Nikon byl do przodu :)

Dla mnie o niebo gorszym ruchem byl ten nieszczesny D2X (cena!) i poprawiony D2Hs za koszmarne ponad 3000usd.

A co do D200 to zapomnijmy na razie. Szkoda slow. Juz chyba nikt nie watpi, ze nikon daje ciala na całej linii.

snowboarder
03-10-2005, 16:00
Nikon niestety ma za duzo fanatykow. jakby uzytkownicy byli bardziej normalni (nie mowie ze wszyscy) to by wiecej cisneli i nie dawali sobie wciskac odgrzewanych kotletow z literka "s", tylko wymusili wypuszczenie po li i jedynie 4 latach nastepcy D100. a tak to Nikon ma ich w dupie (bo i tak kupia ochlapy, ktore im sie rzuci) i sie nie stara. a przy braku konkurencji Canon robi co mu sie tylko podoba...

proponuje popatrzec na rynek PC i firme Microsoft. bo lada dzien Canon bedzie z takim samym "entuzjazmem" witany. i to na wlasne, pieprzone zyczenie aroganckich bubkow z Nikona, ktorym nie chce sie zauwazyc, ze era fotografii analogowej minela i ze trzeba juz czegos nowego, zeby zdobyc nowych klientow. a nie tracic obecnych, poza garscia fanatykow.

akustyk, co do slowa sie z toba zgadzam.
Oni wszystko nie tylko przelkna, ale zrobia z kazdej wady zalete.
Najpierw udowadniali, ze nikomu nigdy nie jest potrzebne ISO 100,
teraz wysmiewaja sie z FF. To przyklad jakiegos masowego
kretynizmu w stylu sekciarskim.
I co dziwniejsze nie chodzi o jakies wielkie osobiste inwestycje,
najglosniej krzycza ci co maja D70 i jeden, dwa obiektywy.
Dla nich przejscie na Canona nie kosztowaloby prawie nic, ale ida
w zaparte. A Nikon jest slepy i moim zdaniem wewnatrz firmy panuje
podobne zaslepienie, jak wsrod fanatycznych wyznawcow...

snowboarder
03-10-2005, 16:06
Zgodze sie, ze te 4mln to ciut za ,malo (6 by styknelo), ale w USA ten aparat pozostaje podstawowym wyposazeniem 70% redakcji, ktore zreszta kupily ten aparat na przedzanowieniach i juz Nikon byl do przodu :)

Dla mnie o niebo gorszym ruchem byl ten nieszczesny D2X (cena!) i poprawiony D2Hs za koszmarne ponad 3000usd.

A co do D200 to zapomnijmy na razie. Szkoda slow. Juz chyba nikt nie watpi, ze nikon daje ciala na całej linii.

Znaczy, ze D2H jest podstawowym wyposazeniem 70% itd?
Naprawde swietny dowcip na poczatek dnia :-)
D2H ze swoim wspanialym zachowaniem w wyzszych ISO (to dla niego juz 400),
byl po prostu niewypalem. Gdyby Nikon od razu wypuscil D2Hs, nie byloby
takiej kompromitacji. To swoja droga niezle brzmi gdy slyszy sie kolejna
mantre wyznawcow Nikona - Canon wypuszcza wszystko na lapu capu,
by szybko duzo sprzedac, a Nikon celebruje inzyniersko swoje produkty
do perfekcji i dopiero sprzedaje. D200 musi dopiero byc perfect!
Ja juz widze, co bedzie jak go w koncu wypuszcza. Wyznawcy udowodnia,
ze wiecej niz 10MP nikomu nigdy nie jest potrzebne itd.
Paranoja. A Canon ma to wszystko gdzies i obiektyw f4 wycenia na $1200.
I tyle na tym korzystamy.

akustyk
03-10-2005, 16:09
akustyk, co do slowa sie z toba zgadzam.
Oni wszystko nie tylko przelkna, ale zrobia z kazdej wady zalete.
Najpierw udowadniali, ze nikomu nigdy nie jest potrzebne ISO 100,
teraz wysmiewaja sie z FF. To przyklad jakiegos masowego
kretynizmu w stylu sekciarskim....

ale tez z drugiej strony, ze strony uzytkownikow Canona jest dosc male parcie na lepsza optyke. jak ja patrze na swoj, landszaftowy ogrodek, to Canon ma sie srednio czym popisac w porownaniu z Nikonem. no bo fajnie ze mam dobra puszke, ale tez trzeba do niej jakies szkielko czasem wpiac...

i o ile nie ma "po tej stronie plota" takiego oglupienia, zeby isc w zaparte, ze szkla Canona sa boskie i w ogole pelen orgazm, o tyle nacisku tez troche brak. a i sam Canon zdaje sie nie zauwazac, ze te denka od butelek dodawane do trabantow, to nie jest osmy cud swiata i ze po drugiej stronie sa duzo lepsze...

oj, potrzebna nam jest mocna konkurencja. tym bardziej zal patrzec, jakich idiotow zanioslo do zarzadu Nikona... :(

snowboarder
03-10-2005, 16:09
Snowboard: ...

a przy okazji, ja nie deska, ja tylko na desce jezdze :-)
Swoja droga sezon sie zbliza bardzo szybko, wiec moj zapal
zdecydowanie zostanie przesuniety w druga strone :razz:

snowboarder
03-10-2005, 16:14
i o ile nie ma "po tej stronie plota" takiego oglupienia, zeby isc w zaparte, ze szkla Canona sa boskie i w ogole pelen orgazm, o tyle nacisku tez troche brak. a i sam Canon zdaje sie nie zauwazac, ze te denka od butelek dodawane do trabantow, to nie jest osmy cud swiata i ze po drugiej stronie sa duzo lepsze...

oj, potrzebna nam jest mocna konkurencja. tym bardziej zal patrzec, jakich idiotow zanioslo do zarzadu Nikona... :(

Masz racje. Choc na kazdej wystawie, na jakiej bylem zawsze slyszalem
ludzi meczacych Canon rep'ow - co z 50L, kiedy porzadny WA itd.
I oni wiedza o tym. Myslisz, ze nie wiedza ilu jest maniakow wydajacych
kupe szmalu na Zeiss i Leica? Ale tez idzie im to tak wolno, jak wypuszczenie
nowego tele-zooma, lub jakiego lekkiego tele, lub zreszta jakiegokolwiek
prime'a. Ale tu niestety jest dokladnie wina brak konkurencji. W momencie
przejecia kogos na swoj system, on musi sie zadowolic, tym co jest...
Nikon - qrna, obudz sie!!!

asterix
03-10-2005, 16:29
mysle ze czesc z tu piszacych powinna zajac sie czytaniem ksiazek o foto :) i ogolnie fotografowaniem a nie debata nikon vs canon. Obie firmy maja potezne tradycje i wielu zwolennikow.. no ale taka nasza cecha narodowa by wiecej gadac niz robic :)

akustyk
03-10-2005, 16:39
mysle ze czesc z tu piszacych powinna zajac sie czytaniem ksiazek o foto :) i ogolnie fotografowaniem a nie debata nikon vs canon. Obie firmy maja potezne tradycje i wielu zwolennikow.. no ale taka nasza cecha narodowa by wiecej gadac niz robic :)
o czym ty mowisz... ?

dyskusja jest o byciu krytycznym wobec producentow i wymaganiu ulepszania oferty, zamiast rzucaniu ochlapow. jesli Tobie wszystko odpowiada i zyjesz w raju, to kup sobie Nikona D70, napisz na nim osmy cud swiata i przekonuj wszystkich dookola, ze nie ma lepszego sprzetu.
ale pozwol innym byc krytycznie nastawionym i domagac sie lepszych zabawek. po to, zeby nie dzis, nie jutro, ale za 2-3 lata mozna bylo sobie kupic FF. zamiast zadowalac sie udajacymi wizjer tunelikami...

ags
03-10-2005, 16:52
Z punktu widzenia konkurencji na rynku, oligopoli, takich tam, to ta sytuacja jest dziwna!

iczek
03-10-2005, 16:56
Niestety nie masz racji snowboarderze. Ale widze ze dyskusja z Toba nie rokuje nadziei :)
Nie przeczytales dokladnie co napisalem. Jesli twierdzisz, ze D2Hs rozni sie w szumach od D2H to nie mailes obu aparatow w rekach... tego jestem juz pewien :)
Akurat oprawienie szumow to fikcja marketingowa :)

Roznimy sie podstawowa sprawa - ja mialem te aparaty i pracowalem nimi. Mialem w rekach "cudowne" EOs'y (10D. 20D, 1dmkII) i potrafie dostrzec ich zalety i wady.
Nie wyrokuje, jak ty, ktory z nich jest lepszy. Przytaczam fakty zasiegniete z zagranicznych forów (bo badan nikt nie robi) i generalne zjawisko jakim jest przewaga Nikona w mediach zachodnich (a wlasciwie w US).
ot tyle.
Nie dobudowuj teorii gdzie jej nie ma :)

Przyjmij czasami, ze Twoje teoretyzowanie ma sie nikaj do praktyki. A tutaj potrzeba po prostu wziąć te aparaty i popracowac w sytuacjach do których zostały stworzone :) A nie opierac sie na opiniach z tego forum, gdzie posiadanie 1dsmkII lub D2X jest w sferze marzen 99% forumowiczow. Zreszta to żaden wstyd - po prostu te aparaty nie są dla zwykłych śmiertelników :) A niespełnione marzenia wypaczają ogląd sprawy :) pozdrawiam Cie serdecznie i kończe....

esenpe
03-10-2005, 16:56
snowboarder - nie rozumiem twojego posta, zasmieca tylko forum, btw mimo ze mam Canona 300D bede mial 20D, uwazam, ze np. D70s to bardzo dobry aparat i w ogole po co te pieprz... ze nikon nic nie robi, a niech sobie nie robi, czy tak bardzo Cie to boli zeby pisac posta o "niczym"?

iczek
03-10-2005, 16:59
Asterixie - juz to omawialismy pare razy. Przeciez to jest forum i sluży dyskusji :)
Daj pożyć :) i pogadać, nawet jeśli: "Ale to już było... " :):)

pzdr



mysle ze czesc z tu piszacych powinna zajac sie czytaniem ksiazek o foto :) i ogolnie fotografowaniem a nie debata nikon vs canon. Obie firmy maja potezne tradycje i wielu zwolennikow.. no ale taka nasza cecha narodowa by wiecej gadac niz robic :)

iczek
03-10-2005, 17:01
a przy okazji, ja nie deska, ja tylko na desce jezdze :-)
Swoja droga sezon sie zbliza bardzo szybko, wiec moj zapal
zdecydowanie zostanie przesuniety w druga strone :razz:


wybacz, ale masz taki niepolski i skomplikowany nick, ze trudno sie pisze. Nie chcialem Cie urazić deskorolkowiczu!? :)

snowboarder
03-10-2005, 18:07
A co do D200 to zapomnijmy na razie. Szkoda slow. Juz chyba nikt nie watpi, ze nikon daje ciala na całej linii.

O przepraszam, swiatowa premiera:

http://www.fotoklik.pl/shop.php?pid=5896

akustyk
03-10-2005, 18:36
O przepraszam, swiatowa premiera:
http://www.fotoklik.pl/shop.php?pid=5896
klikam, klikam... i zaraz tam EOS-a 3D znajde. i Minolte 9D i Pentaksa *istD++ :D a jak bozia da to i 15-300/2.8 L :mrgreen:

czeczot
03-10-2005, 20:34
Nie wyrokuje, jak ty, ktory z nich jest lepszy. Przytaczam fakty zasiegniete z zagranicznych forów (bo badan nikt nie robi) i generalne zjawisko jakim jest przewaga Nikona w mediach zachodnich (a wlasciwie w US).
Fakty są takie że canon jeśli chodzi o sprzęt reporterski ma 70% rynku światowego i się nawet tym gdzieś chwalił – musiał bym poszukać gdzie. Inna sprawa że canon ma dużo przewagę na rynku w europie. W stanach o ile dobrze pamiętam nikon stoi dobrze. Japonia to już w ogóle inna bajka. Wiec po co nikon ma wydawać kasę na opracowywanie nowych modeli skoro jego obecne się sprzedają a użytkownicy tego systemu sami nawzajem się przekonuje że nikon dopracowuje modele i grzecznie czekają. Ja się zgadzam z tym bo 70 to jest nadal dobry aparat, 4mpx do gazety codziennej gdzie zdjęcie jest wielkości kilku centymetrów wystarcza aż nadto. Canon robi „na szybko” aby zarobić, a jak zdąży przed konkurencja to zarobi jeszcze więcej. Nie jest uznawany za markę „kóltową” i jak by nie wyprzedał konkurencji technologicznie to wcale by mu nie było łatwo

pn_
03-10-2005, 22:09
najglosniej krzycza ci co maja D70 i jeden, dwa obiektywy. Dla nich przejscie na Canona nie kosztowaloby prawie nic, ale ida
w zaparte.

Wytlumacz mi, po co uzytkownik D70 i dwoch obiektywow mialby zmieniac sprzet na Canona, majac do wyboru trabanta ala ruski plastik z denkiem od butelki, albo az 500 euro drozszego 20D, bez widoku na rozsadny, mozliwy do zaplacenia obiektyw (ze o spocie juz nie wspomne :-)).

akustyk
03-10-2005, 22:11
Wytlumacz mi, po co uzytkownik D70 i dwoch obiektywow mialby zmieniac sprzet na Canona, majac do wyboru trabanta ala ruski plastik z denkiem od butelki, albo az 500 euro drozszego 20D, bez widoku na rozsadny, mozliwy do zaplacenia obiektyw (ze o spocie juz nie wspomne :-)).
no wiec tym bardziej jest dziwne, dlaczego to wlasnie tacy najwiecej krzycza...

pn_
03-10-2005, 22:18
pn_ czytam sobie te Twoje posty i wiesz co ? zaczynasz sie robic nudny?

To nie czytaj. Widzisz "pn", skipujesz.


z tym "podaj zrodlo"

Chodzilo o D200, ciekawilo mnie to, nigdzie nic nie ma na ten temat, wiec chcialem sie dowiedziec skad ta informacja. Czysta ciekawosc.

Jak raz dla zartu, zeby pokazac bezsens powtarzania plotek, napisalem, ze w 20D po 20tys. fotek matryca wypala sie na srodku, to szaleni fanatycy nie zauwazyli ironii i nie pytali o zrodlo, tylko od razu mnie zwyzywali.


Wez zdejmij te zolte okulary i zacznij normalna dyskusje z ludzmi, ok ?

Wlasnie to robie. W przeciwienstwie np. w tym momencie do Ciebie.

zwoli
04-10-2005, 02:31
Powiedzcie mi prosze dlaczego spora ilosc posiadaczy Canonow tak nienawidzi Nikona ze co kilka dni musi wypisywac te dziecinne dyskusje?

Przeciez i tak dla 99.99% z Was nie ma znaczenia czym robicie zdjecia bo i tak robicie je conajwyzej do rodzinnych albumow.

Pszczola
04-10-2005, 05:02
Przeciez i tak dla 99.99% z Was nie ma znaczenia czym robicie zdjecia bo i tak robicie je conajwyzej do rodzinnych albumow.

Ale wsparcie jakies masz?

Polaco
04-10-2005, 06:32
Jak raz dla zartu, zeby pokazac bezsens powtarzania plotek, napisalem, ze w 20D po 20tys. fotek matryca wypala sie na srodku, to szaleni fanatycy nie zauwazyli ironii i nie pytali o zrodlo, tylko od razu mnie zwyzywali.
Hmmm, jedynego fanatyka jakiego ja tu widze to jestes wlasnie Ty :roll:


Wlasnie to robie. W przeciwienstwie np. w tym momencie do Ciebie.
LOL, wiesz co ? poprawiles mi humor :lol:

pn_
04-10-2005, 07:40
Hmmm, jedynego fanatyka jakiego ja tu widze to jestes wlasnie Ty

Ja mam aparat, ktory lubie i nie kupie innego, ani Nikona, ani Canona, ani Minolty, ani Pentaxa... wiec jest mi obojetne co sie ukaze, nie ukaze, kto wiecej sprzeda itd.


LOL, wiesz co ? poprawiles mi humor :lol:

Wiem. Zauwazylem. Ze dyskusja u Ciebie polega na przesmiewkach i jakichs pisaniach dla samego pisania.

Polaco
04-10-2005, 08:09
Wiem. Zauwazylem. Ze dyskusja u Ciebie polega na przesmiewkach i jakichs pisaniach dla samego pisania.
Ciekawe, bo ja mam dokladnie to samo wrazenie w stosunku do Ciebie. Coz, z mojej strony EOT, szkoda mi klawiatury na glupoty.

pn_
04-10-2005, 08:25
szkoda mi klawiatury na glupoty.

Dopiero teraz?!?!?

Vitez
04-10-2005, 20:26
Polaco i pn_ - idzcie sobie na PW z ta wymiana "uprzejmosci" :?

sv
04-10-2005, 21:01
Powiedzcie mi prosze dlaczego spora ilosc posiadaczy Canonow tak nienawidzi Nikona ze co kilka dni musi wypisywac te dziecinne dyskusje?

Przeciez i tak dla 99.99% z Was nie ma znaczenia czym robicie zdjecia bo i tak robicie je conajwyzej do rodzinnych albumow.

a ty to pewnie robisz dla potomnosci swoim zoltym trabantem?

pn_
04-10-2005, 21:04
a ty to pewnie robisz dla potomnosci swoim zoltym trabantem?

Nie ma zoltych trabantow. Sa tylko jedne trabanty, na c. :mrgreen:

DoMiNiQuE
04-10-2005, 21:10
Nie ma zoltych trabantow. Sa tylko jedne trabanty, na c. :mrgreen:
Nie ma?

Na pstryku mozna przeczytac o D70

Korpus aparatu wykonany jest z tworzyw sztucznych. Dzięki temu aparat jest stosunkowo lekki (595g).

Trabant jak nic :P

pn_
04-10-2005, 21:30
']Nie ma?

Na pstryku mozna przeczytac o D70


Trabant jak nic :P

Kochany, mam wlasnie oba w reku -> D70 to przy 350D Mercedes!

sv
04-10-2005, 21:39
Kochany, mam wlasnie oba w reku -> D70 to przy 350D Mercedes!

kochany, zrob zdjecie jednym i drugim a zobaczysz ktory z nich jest lepszy. przejdz moze na zolte forum, tam koledzy cie zrozumieja, bo wszyscy onanizuja sie d70

chomsky
04-10-2005, 21:43
Nie tylko wyglada jak Mercedes ale jedzie jak Mercedes przy Trabancie ( w wersji kombi tym razem i z silnikiem 1.1 od VW).
Cześć.Ch.

pn_
04-10-2005, 21:43
kochany, zrob zdjecie jednym i drugim a zobaczysz ktory z nich jest lepszy. przejdz moze na zolte forum, tam koledzy cie zrozumieja, bo wszyscy onanizuja sie d70

Kochany, ale przeciez teraz piszemy o budowie, nie o fotkach, czytac skarbie nie umiesz?

Tomasz Golinski
04-10-2005, 21:43
Proszę nawet nie zaczynać znowu.

esenpe
04-10-2005, 22:58
zaczelo robic sie "czule" w dziwnym tego slowa zanczeniu, jak juz faceci mowia do siebie skarbie... ;-)

ukasz
04-10-2005, 23:19
Właśnie przeglądam sobie foto 9/2005. I są tam testy TIPA porównujące 350D z kitem do D70s z kitem, tylko tym bardzo "wypasionym" AF-S DX 17-55 f2.8 G IF-ED (geze, nazwa dłuższa niż w Sigmach ;). I wiecie co? "Trabant" dostaje 25,5 na 30 pkt za ogólną ergonomię, a D70s - 22,5.

Dla wyjaśnienia: To tak żeby podrażnić naszego ulubionego kolegę forumowicza miłośnika pewnego Bardzo Ergonomicznego Aparatu pewnej Bardzo Znanej Firmy, który wykazuje wyższość rozwiązań tejże Bardzo Znanej Firmy nad rozwiązaniami innej Bardzo Znanej Firmy, powołując się na Bardzo Poważne Testy w przeprowadzane przez Bardzo Poważnych Ludzi.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MSPANC

pn_
04-10-2005, 23:36
Właśnie przeglądam sobie foto 9/2005. I są tam testy TIPA porównujące 350D z kitem do D70s z kitem, tylko tym bardzo "wypasionym" AF-S DX 17-55 f2.8 G IF-ED (geze, nazwa dłuższa niż w Sigmach ;). I wiecie co? "Trabant" dostaje 25,5 na 30 pkt za ogólną ergonomię, a D70s - 22,5.

Dla wyjaśnienia: To tak żeby podrażnić naszego ulubionego kolegę forumowicza miłośnika pewnego Bardzo Ergonomicznego Aparatu pewnej Bardzo Znanej Firmy, który wykazuje wyższość rozwiązań tejże Bardzo Znanej Firmy nad rozwiązaniami innej Bardzo Znanej Firmy, powołując się na Bardzo Poważne Testy w przeprowadzane przez Bardzo Poważnych Ludzi.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MSPANC

Ja jestem w ogole niedrazliwy.

Bardzo mnie cieszy, ze 350D jest taki ogolnie ergonomiczny. :mrgreen: A jak tam w szczegolach? Nie napisali? :-P

ukasz
05-10-2005, 00:02
_pn, ale ja wcale nie piłem do Ciebie. Powtarzam, wcale nie piłem do Ciebie.... :mrgreen:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą....

Edit:
Nie mogę napisać nic o szczegółach, bo nie ma nic w Źródle, a moja, nieprofesjonalna opinia przecież nie jest godna publikacji

Krakers
05-10-2005, 00:03
tak mi sie wydaje ze najlepsza ergonomie ma wiertarka BOSH , PN wez to do serca ze blizej 70ce do BOSHA bo dobrze lezy w reku:)

Tomasz Golinski
05-10-2005, 00:06
Panowie, to nie jest wątek o D70.

zwoli
05-10-2005, 00:07
a ty to pewnie robisz dla potomnosci swoim zoltym trabantem?

Co to jest "zolty trabant" ?

Krakers
05-10-2005, 00:08
boi sie pogubilem

pn_
05-10-2005, 00:29
tak mi sie wydaje ze najlepsza ergonomie ma wiertarka BOSH , PN wez to do serca ze blizej 70ce do BOSHA bo dobrze lezy w reku:)

Wielce Szanowny Kolego Krakersie, informuje Cie, ze nie istnieja wiertarki BOSH, co wiecej, tak sie nieszczesliwie sklada, ze nie istnieje nawet firma o nazwie BOSH... :-)

pn_
05-10-2005, 00:31
Panowie, to nie jest wątek o D70.

Ale D70 pobudza zmysly i wyobraznie, rozbudza emocje, jak widac :mrgreen:

Tomasz Golinski
05-10-2005, 00:33
Widzę, ale zgoła niepotrzebnie.

pn_
05-10-2005, 00:34
a ty to pewnie robisz dla potomnosci swoim zoltym trabantem?

Ja mysle, ze wiekszosc z nas robi dla siebie, dla wlasnej satysfakcji i zabawy, wzgl. do rodzinnego albumu.

Jest tez paru rzemieslnikow, typu Kolega sven, produkujacych rozne slubne od matrycy, czy lzawe widoczki pasujace na widokowki w stylu "Bog jest miloscia", i moze z jeden prawdziwy artysta obiektywu na 100 for o fotografii...

Krakers
05-10-2005, 00:38
Wielce Szanowny Kolego Krakersie, informuje Cie, ze nie istnieja wiertarki BOSH, co wiecej, tak sie nieszczesliwie sklada, ze nie istnieje nawet firma o nazwie BOSH... :-)
dokladnie wiesz oco chodzi:)

Czacha
05-10-2005, 02:11
pn, emocje moze i pobudza.. ale sprawia tez, ze zaczynasz trolowac ;) spokojnie prosze.. i na temat watku.. bo sa pewne granice cierpliwosci

zwoli
05-10-2005, 07:42
Poczucia humoru nie mamy panie Czacha?

Czacha
05-10-2005, 08:17
macie, macie.. ale w pewnym momencie sie konczy, bo z watku o czyms robi sie mala jatka :)

tak wiec prosze wszystkich o dyskusje w temacie i nie zaczynanie kolejnej krucjaty nikon vs canon..

i na tym skonczyli bysmy dyskusje na temat mojego poczucia humoru, a powrocili do pierwotnej..

Tomasz Golinski
05-10-2005, 12:37
Widzę, że poważna dyskusja w tym wątku się zakończyła. Zamykam.