PDA

Zobacz pełną wersję : Warstwy



mateuszw3
14-01-2010, 22:24
Witam
Mam pytanie, po co są warstwy i jak się to robi, jaki do tego program i czy jakiś bezpłatny i czy może LR ? Jestem blady w tym temacie, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

sid
15-01-2010, 00:29
Jeśli nie wiesz po co są warstwy, to w zasadzie dalsze pytania są na wyrost. Musisz samemu poszukać więcej na ten temat na internecie.

Jeśli chodzi o programy obsługujące warstwy to:
- bezpłatny Gimp
- płatny Adobe Photoshop najlepiej CS4

Chociaż są i inne. LR nie obsługuje warstw, ma namiastkę działania jakby na warstwach, ale to nie to samo.

leopold
15-01-2010, 23:27
Witam
Mam pytanie, po co są warstwy i jak się to robi, jaki do tego program i czy jakiś bezpłatny i czy może LR ? Jestem blady w tym temacie, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Zobacz choćby:
http://corel.wodip.opole.pl/warstwy/warstwy.htm
czyli warstwy mogą zawierać obrazy (jak stos zdjęć) lub funkcje przekształcające całe obrazy lub ich fragmenty (np. kontrast) oraz mogą na siebie wzajemnie oddziaływac według zdefiniowanych regół. Super narzędzie np. do elastycznej edycji zbioru bez destrukcji jego oryginalnej zawartości. Grafiki też z regóły tworzę warstwami.
Pozdrawia wielowarstwowy Leopold

PS. Mój ulubiony Paint Shop Pro (płatny ale tani) też obsługuje warstwy w zakresie wystarczającym dla zastosowań amatorskich.
Poczytaj sobie może Roba Shepparda "Krajobraz i natura w PS CS2" - łopatologiczny wykład nt. warstw.