PDA

Zobacz pełną wersję : Raw problem 'there was not enough memory'



yellowpliszka
14-01-2010, 05:49
Czyscilem 100GB fizycznie inny sratch disc. Przepuscilem dysk systemowy przez CCleaner i dalej to samo. Odpalam kilka/nascie fotek przez Camera RAW po czym zaznaczam je wszytskie (bedac w pelni usatsfakcjonowany) i zapisuje rozniez masowo juz w Camera RAW. Po przemieleniu kilkunastu/dziesieciu zdjec wyskakuje mi komuniakt 'there was not enough memory' przy probie zapisu wszystkiech zdjec i nic nie zostaje zapisane. RAM-u mam 4 gb czy to za malo, czy moze gdzie indziej jest problem?

Janusz Body
14-01-2010, 09:45
... 'there was not enough memory' ...

To oznacza dokładnie co oznacza - brak pamięci.

yellowpliszka
14-01-2010, 12:33
Czyzby 4 GB bylo malo na takie operacje? Ojojoj, a juz mi sie spodobalo ze moge tak szybko i duzo. Ciekawe e jest to ze komputer potrafi przemielic kilka seryjek po kilkanascie zdjec i dopiero po jakims czasie ma problem chocby z dwoma czy jednym zdjeciem! Nic, wracamy do starych metod:(

Janusz Body
14-01-2010, 12:38
Czyzby 4 GB bylo malo na takie operacje? Ojojoj, a juz mi sie spodobalo ze moge tak szybko i duzo. Ciekawe e jest to ze komputer potrafi przemielic kilka seryjek po kilkanascie zdjec i dopiero po jakims czasie ma problem chocby z dwoma czy jednym zdjeciem! Nic, wracamy do starych metod:(

Raczej posprawdzaj co masz poustawiane w "zarządzaniu pamięcią" w PS (Ctrl + K) i ile wolnej pamięci masz na dysku. Plik wymiany windows potrafi zająć sporo w trakcie używania PSa.

yellowpliszka
28-01-2010, 05:33
Podkrecilem pamiec w Photoshopie nieco powyzej 'ideal range', jest nieco lepiej. Dziekuje za rade!