PDA

Zobacz pełną wersję : babol?-czym rególować korektę ekspozycji?



fotokolektyw
13-01-2010, 20:46
Witajcie, jako nowy na forum i nowy posiadacz aparatu napotkałem na zagwostkę której nie mogę w realny sposób rozwiązać. Do rzeczy jako były posiadacz Nikona i dość sprawny użytkownik lamp błyskowych pracowałem w trybie manualnym lub preselekcji przesłony choć rzadziej. Na zmianę warunków mogłem reagować korekta ekspozycji lampy jak i aparatu a w Canonie… no cóż jak do jasnej w kratę to regulować z osobna. Aparat na korpusie ma przycisk korekty ale po włożeniu lampy na sanki udaje głupa i steruje tylko lampę jest jakiś migaczy sposób czy po prostu się nie da?

tombas
13-01-2010, 20:53
po pierwsze -WITAJ
po drugie- kup słownik ortograficzny
po trzecie- da się (instrukcja czasem pomaga)

seban4
13-01-2010, 22:46
jaki aparat i lampa? Pozdro

2marekm
13-01-2010, 23:02
po pierwsze -WITAJ
po drugie- kup słownik ortograficzny
po trzecie- da się (instrukcja czasem pomaga)

-po drugie jest najistotniejsze.

Vitez
13-01-2010, 23:45
Witajcie, jako nowy na forum i nowy posiadacz aparatu napotkałem na zagwostkę której nie mogę w realny sposób rozwiązać.

Czytanie instrukcji jest nierealne? :roll:
Jeśli to seria xxD to spróbuj spust do połowy i kręcić kółkiem przy spuście w trybie Av/Tv, BEZ naciskania przycisku korekty ekspozycji, bo jak sama instrukcja mówi - ten przycisk służy tylko do korygowania siły błsku flasha...

mateuszkaratysz
14-01-2010, 00:25
w canonie możesz regulować siłę błysku lampy z pozycji menu swojego body wystarczy wejść i się rozejrzeć +- 2ev.

Poza tym ekspozycje możesz regulować przysłoną jeśli pracujesz z lampą.

Janusz Body
14-01-2010, 10:05
....

Poza tym ekspozycje możesz regulować przysłoną jeśli pracujesz z lampą.


W E-TTLu? Jak? Bo nie wiem.

nagor
14-01-2010, 10:48
rególowac to jak koledzy pwoiedzieli najlepiej słownikiem ortograficznym:D

MODERATORZE!!! popraw ten tytuł watka bo aż w oczy kole...

Vitez
14-01-2010, 23:37
MODERATORZE!!! popraw ten tytuł watka bo aż w oczy kole...

Trudno się mówi - świadczy tylko o autorze wątku nie o samym forum :roll: .

RoboD
15-01-2010, 14:17
świadczy tylko o autorze wątku
Popraw i daj miejsce byka na czerwono... jak na niektórych forach robią modki.

fotokolektyw
15-01-2010, 16:03
cudownie że człowieka ocenia sie tylko po błedach ortograficznych... może ktoś ma dysleksje? moze jest obcokrajowcem ale to i tak nie ma znaczenaia prawda? wiele muszę sie na uczyć... o ludziach
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a dla tych co chccieli pomóc aparat 5 mark II lampa 580, liczyłem na szybka odpowiedz a nie tekst - przeczytaj instrukcje to tak dużo? aparat jest narzędziem ,którego uzywam od 10 lat i nigdy canona nie miałem stad moje jak to nazwiecie ignoranckie pytanie.

mate00sh
15-01-2010, 16:07
Wiesz, jak ja bym miał dysleksję to bym zadbał o jakiś sprawdzacz pisowni - Firefox robi to z automatu. Dysleksja nie tłumaczy braku poszanowania dla czytających.

tombas
15-01-2010, 16:08
wiele muszę sie na uczyć... o ludziach
na uczyć :p
a co z Twoim (drugim tj. sprzętowym ) problemem, rozwiązałeś?

Vitez
16-01-2010, 03:37
Popraw i daj miejsce byka na czerwono... jak na niektórych forach robią modki.

W temacie się nie da, tylko w treści postów.


cudownie że człowieka ocenia sie tylko po błedach ortograficznych... może ktoś ma dysleksje?

Podobno prawdziwi dyslektycy dbają o to, by jak najbardziej poprawnie pisać, by walczyć ze swoją ułomnością. Lenie piszą tylko "dajcie mi spokój - mam dysleksję" tym samym niejako obrażając tych pierwszych.
Mniejsza o to - dyslektyk, leń czy obcokrajowiec czy "bo mi się śpieszyło" - każdego w równym stopniu obowiązuje pokazanie szacunku wobec czytających i poprawna pisownia - nie tolerujemy żadnych wymówek, bo narzędzi do sprawdzania jest mnóstwo i wystarczy parę sekund więcej na posta poświęcić. Niewielka cena za okazanie szacunku tysiącom, dziesiątkom tysięcy ludzi potencjalnie czytających danego posta.

Wypowiedź sponsorowana przez Punkt 6. Regulaminu: http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3 i EOT.