PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny post z cyklu "co kupić" :)



Dr.Obnoxious
13-07-2004, 18:56
Witam. Chcę kupić cyfrówkę do 1000 zł. Wybór zawęziłem do Canona A60, HP PhotoSmart 635 oraz HP PhotoSmart 735. Zależy mi na dobrej jakości zdjęć (krajobrazy, roślinki itp). Słyszałem że w Canonie jakosć zdjęć jest świetna, ale nie wiem nic jak to jest z HP-kami. Może ktoś mógłby mnie oświecić? Z góry dzięki :)

gietrzy
13-07-2004, 21:44
Witam. Chcę kupić cyfrówkę do 1000 zł. Wybór zawęziłem do Canona A60, HP PhotoSmart 635 oraz HP PhotoSmart 735. Zależy mi na dobrej jakości zdjęć (krajobrazy, roślinki itp). Słyszałem że w Canonie jakosć zdjęć jest świetna, ale nie wiem nic jak to jest z HP-kami. Może ktoś mógłby mnie oświecić? Z góry dzięki :)

Po pierwsze to furum Canona :wink: więc jakiej odpowiedzi oczekujesz ?

Po drugie to przytocze Ci kilka faktów

- HP ma w gwarancji, że w razie awarii mogą Ci sprzęt wymienić na inny sprawny, ale niekoniecznie nowy :!: poczytaj o tym na fotogenii (http://www.fotogenia.info) (artykuły-> taki sam i inny...centrum serwisowe HP czyli klient nasz... no właśnie kto?)

- w firmie ostatnio kupiliśmy skaner 8250 HaPeka, w skrócie:
>kosztował 5000 >działał jeden dzień> jestem w trakcie trzeciej naprawy podajnika papieru, za każdym razem HP mówi resellerowi, że wymienili na nowy ale ja widze, że to bujda jest. Poznaje ADF. Zrobie wszystko by zwrócili mi gotówkę lub nowy i za kaske kupie 4780 Epsona nawet cholera bez ADF'u - przez ten czas co HP jest w serwisie poskanowałbym z szyby wszystko dwa razy :twisted:

- znajoma miała aparat HP (chyba 318), mówi weź to, sprawdź bo nie działa. Patrze a tam na ekranie error ileśtam. Dzwonie do HP serwis s00per tr00per szybka infolinia serwisowa. Spalony silnik obiektywu. Pytam ile? Pada odpowiedź ponad 500 PLN, zajrzałem na allegro, kilkadziesiąt złotych derożej kosztował nowy, nowszy model...

- bardzo szanowany sklep foto-net.pl wycofał się z rok temu ze sprzedaży czegokolwiek ze znaczkiem HP. Ciekawe czemu :wink: :?:

to tyle faktów, ktoś inny pewnie dopisze jeszcze inne opowieści dziwnej treści z HP w roli głównej. Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości to Ci powiem tak: wszystko inne, markowe (Oly, Canon, Minolta, Nikon, etc.) byle nie HP

Vitez
13-07-2004, 22:30
Wybór zawęziłem do Canona A60, HP PhotoSmart 635 oraz HP PhotoSmart 735. Zależy mi na dobrej jakości zdjęć (krajobrazy, roślinki itp). Słyszałem że w Canonie jakosć zdjęć jest świetna, ale nie wiem nic jak to jest z HP-kami.

A z jakoscia w HP jest dokladnie na odwrot niz w Canonie. Dodatkowo zra prad jak glupie, dodatkowo potrafia sie zepsuc w ciagu minuty a o jakosci serwisu juz ci kolega gietrzy podal idealnego linka.
HP to nie jest firma fotograficzna. I ja zawsze, ogolnie radze - chcesz miec dobry aparat? Kup od firmy ktora ma sporo wspolnego z fotografia. A nie jakies Mediony, Premiery, Trusty i inne pseudoproducentow pseudoobwodow elektronicznych :?

santiblue
13-07-2004, 22:37
Wybierz Canona. Nie pisze tego subiektywnie bo jestem jego urzytkownikiem ale obiektywnie. Mialem duzo cyfrowek roznych firm ale zawsze po niedlugim czasie sprzedawalem i wracalem do Canona. Porownujac zdjecia z roznych aparatow Canon najladniej je robi ( to tak po krotce nie wdajac sie w szczegoly )

DoMiNiQuE
14-07-2004, 08:34
Racja HewlettPackard wogole nie powinien sie zabierac za produkcje aparatow cyfrowych. temat cyfrowki HP juz kiedys przerabialem i moge okreslic te aparaty prodozernymi badziewiami. Jak zalezy Ci na jakosci to wybierz Canona 8)

Aszu
14-07-2004, 17:04
TYLKO CANON, NIKON i OLYMPUS!