PDA

Zobacz pełną wersję : Amatorski zestaw ślubny? Pomocy!



GoomeX
11-01-2010, 23:57
Witam serdecznie,

nadchodzi wiosna i lato, czego za oknami nie widać, nie mniej co za tym idzie, wraz ze zmianą pory roku, mnie czeka 'po znajomości' i nie koniecznie full-profi wykonanie kilku ślubów, nieodpłatnie, albo ewentualnie za jakąś buteleczkę;)

Zwracam sie do Was z pytaniem, bo mam jeszcze troszkę czasu - w co warto byłoby się zaopatrzyć jeśli chodzi o przydatność albo i niezbędność do reportażu ślubnego?

Obecnie posiadam 30d, 430ex i 18-200is i apetyt na więcej w niekoniecznie L-kowych cenach:)

rozważałem kupno jakiegoś z poniższych obiektywów:

35/2
28/1.8
85/1.8
lub Tami 17-50

prawdę pisząc jestem w kropce, bo nie wiem zbytnio co się najbardziej powinno przydać i co najlepiej wykorzystam. Macie w tej sprawie doświadczenie więc prosiłbym o wskazówki i pomoc.

tomek1976
12-01-2010, 00:10
Obfotografowałem kilka imprez "po znajomości" zestawem T17-50+C85 - jak na moje skromne umiejętności w zupełności wystarczył. Rozumiem, że budżet pozwala tylko na wybór jednego szkła? Wziąłbym Tamiego, który optycznie jest naprawdę dobrym szkłem - pod warunkiem, że trafisz ostrą sztukę i nie będziesz testował go na rajdzie Paryż-Dakar :) W następnej kolejności polecałbym C85 - jak dla mnie idealna portretówka - zarówno na cropie, jak i FF (w plenerze sprawdza się idealnie, ciut gorzej jest w pomieszczeniach przy połączeniu z cropem - wtedy okazuje się lekko za "długa").

Loome
12-01-2010, 00:20
goomex twoim zestawem robilem śluby:) daje rade jesli mocno wali sie lampą. poza tym polecam 28mm. tylko lampa nie 430, a 580.
mam znajomego ktory oprocz pleneru jedzie na 30d + 17-50 :) http://captor.pl/
tylko lampa nie 430, a 580.

rbucz
12-01-2010, 00:23
Takich wątków kilka jest i pewnie zaraz zamkną ale napiszę:
jasny zoom to podstawa, zwłaszcza jak nie masz doświadczenia. Więc T17-50. Z wymienionych stałek 2 pierwsze mają zupełnie inne zastosowanie niż ostatnia, rozumiem że budżet ograniczony, więc do Tamrona dokupiłbym 85/1,8 ew. 50/1,4, chyba ze wskazaniem na ten drugi. Przyda się gdy światła mało, a i portret ładny zrobisz. "85"tka może być za długa, przez co niepraktyczna we wnętrzach.

Vitez
12-01-2010, 06:19
Takich wątków kilka jest i pewnie zaraz zamkną

E tam kilka.
Jest jeden :arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=5085 .