PDA

Zobacz pełną wersję : firmware z polskim menu



rekuc
11-01-2010, 20:06
Potrzebuję oprogramowania z polskim menu do canona sx1is. Czy można takowe skądś uzyskać oprócz wysyłania do serwisu. Może ktoś na i mógłby udostępnić pliki lub wiecie gdzie można znaleźć?!
Dzięki i będę bardzo "dźwięczny" za odpowiedź i porady.

MacGyver
11-01-2010, 20:25
http://web.canon.jp/imaging/dcp/firm-e/pssx1is/index.html

rekuc
11-01-2010, 20:33
Niestety wyrzuca mi, że mam aktualną wersję oprogramowania. Mam "japończyka" z menu japan i angielskim. Posiadam plik firmware ale nie ma tam polskiego menu.

MacGyver
11-01-2010, 20:44
Dziwne, google nie znajduje innej wersji tego firmware. Powinna mieć opcję polskiego menu.

pro_fill
12-01-2010, 00:06
za pozwoleniem, chciałbym poruszyć w tym wątku sprawę innego modelu.

przejrzałem link jaki podałeś MacGyver i jedna rzecz mnie zainteresowała.
pierwotna specyfikacja SX1 nie wspomina o możliwości zapisu w RAW. wymienione w linku firmware już to umożliwia.


https://canon-board.info/imgimported/2010/01/lcdtest-1.jpg
źródło (http://web.canon.jp/imaging/dcp/firm-e/pssx1is/img/lcd-test.jpg)

na wymienionej stronce nie znalazłem żadnego linka, lecz metodą skracania adresu jaki podałeś, dotarłem do stronki
http://cweb.canon.jp/drv-upd/digitalcamera/farm.html
chciałem spytać - teoretycznie - które firmware byłoby lepsze. te które podaje canon, czy CHDW ?

inne moje pytanie, to czy dla możliwości przywrócenia firmware istnieje możliwość zgrania tego co mam w aparacie?

tantal
12-01-2010, 09:36
które firmware byłoby lepsze. te które podaje canon, czy CHDW ?

inne moje pytanie, to czy dla możliwości przywrócenia firmware istnieje możliwość zgrania tego co mam w aparacie?
lepsze do... ?
jeśli CHDW= CHDK to RAWy CHDK sa 10bitowe, "canonowskie" myślę, że wzorem serii G ( począwszy od G3- jeśli się nie mylę) są 12 bitowe. O ile różnica między 12 a 14 bit jest w praktyce dyskusyjna, to między 10 a 12 pewnie jest do wychwycenia. Myślę że RAW Canona jest "lepszy" i otwierany jest przez większą ilość programów (czasem trzeba jednak czekać na ich aktualizacje uwzględniające nowe modele).
Za to funkcjonalność CHDK także i dla SX1 jest pewnie nie do pobicia i może być rozszerzana skryptami, więc Canon żadnym update tego raczej nie przebije ( i nie zamierza).
Jeśli chodzi o CHDK to nie ma potrzeby backupu, bo nie wprowadza ono żadnych zmian w firmware, bootuje z karty pamięci. Co do backupu sporządzanego przed updatowaniem to w przypadku aparatów, pewnie ktoś to potrafi a w każdym razie ma oryginalne wersje i dysponuje wiedzą i sprzętem do flashowania eprom, bios itp. Tyle że ten ktoś pewnie robi to zawodowo, byc może na Żytniej :mrgreen:

Juriko
12-01-2010, 12:53
lepsze do... ?
jeśli CHDW= CHDK to RAWy CHDK sa 10bitowe, "canonowskie" myślę, że wzorem serii G ( począwszy od G3- jeśli się nie mylę) są 12 bitowe.....
To czy rawy są 10 czy 12 bitowe to już jest kwestia sprzętowa, nie oprogramowania. Poza tym nie zauważyłem, żeby w aparatach dysponujących RAW'ami był dostępny soft CHDK, ale może tylko nie zauważyłem. ;)

tantal
13-01-2010, 09:37
To czy rawy są 10 czy 12 bitowe to już jest kwestia sprzętowa, nie oprogramowania.;)
CHDK zapisuje 10-bitowe niezależnie od sprzętu, więc pozostaje sprawdzić jakie są canonowskie w SX1 i G9, myślę że 12 bit. Sprzęt ten sam, pliki inne.

Poza tym nie zauważyłem, żeby w aparatach dysponujących RAW'ami był dostępny soft CHDK, ale może tylko nie zauważyłem.
pro_fill pytał o SX1 którego firmware w momencie wejścia na rynek nie dawało możliwości zapisu RAW. G9 miał RAW chyba od początku. Zresztą lista kompaktów Canona z natywnymi RAWami na pokładzie za długa nie jest. Tych z ze starszymi Digicami nie portowano (w każdym razie skutecznie) a najnowszych (G10, G11) to nie wiem.

pro_fill
13-01-2010, 11:11
dziękuję wam za wypowiedzi. moje pytanie było pobieżne, bo nie miałem do czynienia z RAW'ami [nadal nie wiem czy chcę], a będę się zastanawiać, jak coś wyjdzie dla SX20.
ciekawe co będzie pierwsze: firmware canona czy CHDK :?: