PDA

Zobacz pełną wersję : 5dmark II czy karta ,pomocy



krzysko
11-01-2010, 14:31
Witam, jestem tutaj nowy, szukajac w internecie oraz na forum nie moge znalesc odp, na moj problem , postanowilem napisac temat, najwyzej mnie wywala , :)
otoz to, przesiadlem sie z 30d na 5d mark II fotografuje uroczystosci slubne, w sobote mialem pierwszy slub z nowym body, wszystko bylo ok, itd, mialem 4 karty pamieci gdyz nie zdazylem jeszcze zakupic duzej pojemnosci,,po powrocie do domu zgralem fotografie na komputer, i na karcie o poj.1giga aparat utworzyl mi 2 foldery i w pierwszym z nich niema zdjec,a w drugim sa, jestem pewien ze one byly, przegladalem je w aparacie zanim zmienilem nast,karte,po wlozeniu do body karty aparat pokazuje tylko 26 zdjec w jednym z folderow, a drugi sobie jest pusty,natomiast pokazuje rowniez ze pozostalo 30 klatek do zrobienia czyli bylo by ok, 56 wiec ta reszta jest tylko gdzie? czemu zniknela, i co jest wina body czy karta? nie wiem co zrobic jak to spr, na innych kartach jest ,ok.tzn wszystko sie zapisalo,pomocy mam teraz nast. slub, juz wiem ze kupie nowa karte ale jesli to wina body?jest to mozliwe?

tombas
11-01-2010, 14:47
A jaką ilość "wolnych klapnięc" pokazywał jak zmieniałes kartę? była zapełniona?
w cuda nie wierzę;-), jak (jeśli) były zapisane na karcie w chwili wyjmowania z body to do cholery muszą być, nie sądze żeby zgineły od lezenia w torbie.

krzysko
11-01-2010, 14:51
wlasnie gdy ja wyjmowalem nie byla zapelniona bylo okolo 30 klapniec,zmienialem ja bo szykowalo sie cos co potrzebowalo wiekszej pojemnosci,wlasnie nie wiem gdzie sa,folder pusty,ale folder jest ,jako pierwszy pusty drugi ze zdjeciami.

tombas
11-01-2010, 14:58
no to jeśli karta 1giga i robiłes w pełnej rozdzielczości to miesci sie własnie ok 25-30 fotek, jesli sraw to 55-58szt i jeśli potrafię liczyc to dla mnie wszystko się zgadza, zrobiłes te 26i reszta miejsca została wolna, tych fotek tak nie mogło być bo nie pokazywał by tyle wolnego mejsca. No albo ja czegoś nie rozumiem...

mk307
11-01-2010, 14:58
Miałem taki przypadek na jakiejś mocno używanej 2 sezony karcie, skończyło się na wizycie u odzyskiwaczy plików z kart, bo u mnie po włożeniu do czytnika widział 4gb jako 1 zdjęcie. Uratowałem pół imprezy bo wydobyli mi wszystko ponad 230 fotek, warto było ale karta do lamusa, do fotografowania turystycznego poszła, a podobnie jak u ciebie wszystko było oki, zmęczenie materiału nie aparatu. Sprawdź kartę jakimś programem do odzyskiwania danych może coś zobaczą

krzysko
11-01-2010, 15:04
oby to byla karta a nie nowy sprzet, u mnie jpg pelna rozdzielczosc pokazalo 112 zdjec do wykonania,na 2giga pokazuje 236 okolo ,mowie o jpg

tombas
11-01-2010, 15:07
oby to byla karta a nie nowy sprzet, u mnie jpg pelna rozdzielczosc pokazalo 112 zdjec do wykonania,na 2giga pokazuje 236 okolo ,mowie o jpg
jeśli rozmawiamy o slubach, to ja nie mówię o jpegach:p tylko o rawach

krzysko
11-01-2010, 15:09
fakt , ale nie starczylo by miejsca na raw, musialo byc w jpg,nast, raw, zastanawiam sie nad sraw, mysle aby kupic karte sandisk 16g extremeIII, razy dwa powinno starczyc na slub w raw,co sadzicie?

arturs
11-01-2010, 16:34
kup sobie 2 ósemki zamiast szesnastki - i nimi spokojnie da się "mieszać" - wtedy jak jedna padnie to masz zapas.. a co do folderów to jak się nazywa ten pusty? bo na karcie z 5d2 są faktycznie 2 foldery ale jeden pusty - w sumie nie wiem na co - zdjęcia się zapisują w jednym..
i oczywiście mówię o RAWach - na 8giga wchodzi około 250ciu RAWów

krzysko
11-01-2010, 16:39
tak zapisuje dwa ,jeden pusty a w drugim tworzy mi jeszcze dwa o nazwie eos5d100 i eos5d101 iw tym zapisuje mi zdjecia w tych dwuch, i pierwszy pusty a drugi dalsza czesc imprezy,zniknelo,wogole jak ustawic na zapis numeracje plikow w body? czyli zrobilbym na slubie 500 pelnych rawow, nie zamalo?

arturs
12-01-2010, 00:19
tak zapisuje dwa ,jeden pusty a w drugim tworzy mi jeszcze dwa o nazwie eos5d100 i eos5d101 iw tym zapisuje mi zdjecia w tych dwuch, i pierwszy pusty a drugi dalsza czesc imprezy,zniknelo,wogole jak ustawic na zapis numeracje plikow w body? czyli zrobilbym na slubie 500 pelnych rawow, nie zamalo?

na ślubie? to raczej dużo - chyba że masz na myśli jeszcze wesele ;).. wtedy na pewno będzie za mało ;) - ostatnio prawie mi 40Gb brakło ;) - RAWy niestety swoje "ważą"..
a co do plików to same nie znikły - musiałeś je skasować.. w katalogu eos5d100 były pliki o numeracji do 1000 a dalej kolejne i dlatego folder pusty został.. ja mam numerację "continous" ale i tak się miesza bo numeracja "przechodzi" z kart i pomiędzy 5d i 5d2 i tak mi się pomieszały numery

mxw
12-01-2010, 00:47
ja mam numerację "continous" ale i tak się miesza bo numeracja "przechodzi" z kart i pomiędzy 5d i 5d2 i tak mi się pomieszały numery
uuaaa, czas będzie jednak zabrać mi się za nową wersję fotoloadera :lol: ;-)

arturs
12-01-2010, 00:54
uuaaa, czas będzie jednak zabrać mi się za nową wersję fotoloadera :lol: ;-)

no, kiedyś Ci to sugerowałem.. odkąd mam 2 piątki to niestety przestałem korzystać bo się bardzo mieszało niestety

mxw
12-01-2010, 22:38
no, kiedyś Ci to sugerowałem.. odkąd mam 2 piątki to niestety przestałem korzystać bo się bardzo mieszało niestety
obiecuję, że jak będę miał dwie piątki to zrobię odpowiednią wersję ;-)