PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w ruchu Canon SX1



Dark_Fox
11-01-2010, 13:36
Mam problem ze zdjęciami w ruchu, większość zdjęć jest rozmazana. Proszę o pomoc jak ustawić aparat SX1, żeby było OK, w trybie sport zdjęcia wycodza tez podobnie.

Dark_Fox
13-01-2010, 13:12
Bardzo proszę o pomoc, podpowiedcie jak ustawić kompakt Canona, aby zdjęcia były jak najmniej rozmazane.

HenrykG
13-01-2010, 13:15
Przede wszystkim musi być w miarę jasno, aby aparat mógł zastosować krótki czas...

paczek153
13-01-2010, 16:59
Witaj,

proponuje byś na początek przekręcił pokrętło do zmiany trybów o 4 ustawienia w prawo na tryb zdjęć sportowych czy jakoś tak, ten tryb z takim małym ludzikiem jakby.

Pozdrawiam
Michał

pro_fill
13-01-2010, 19:34
ktoś próbuje błyskać jak sreberko :roll:

proponuje byś na początek przekręcił pokrętło do zmiany trybów o 4 ustawienia w prawo na tryb zdjęć sportowych czy jakoś tak, ten tryb z takim małym ludzikiem jakby.
a w pierwszym poście autor napisał:

Proszę o pomoc jak ustawić aparat SX1, żeby było OK, w trybie sport zdjęcia wycodza tez podobnie.
chyba, nie przeczytałeś jednak wszystkich postów panie paczek1538-)

Makudonarudo
13-01-2010, 22:55
ja za czasów Canona a610 robiłem tak:

Tryb AV , jak najmniejsza przesłona .
Iso do jakiego akceptuje zdjęcie i jazda.

A jak jest za ciemno to niestety można robić jedynie na szerokim kącie (tu obiektyw jest zawsze najjaśniejszy - co na halach ma ogromne znaczenie )

huculak
14-01-2010, 18:35
Hej moje rady to:


Trzymaj nie ruchomo aparat

Korzystaj z wbudowanego wizjera nie LCD
(dociśnij aparat do głowy - brzmi dziwnie ale działa)

Korzystaj z trybu TV ustaw krótki czas migawki zdjęcie programowo można trochę rozjaśnić jak wyjdzie za ciemno

Ustaw ISO 400 jest optymalne w tym aparacie do zdjęć sportowych trochę szumi ale daje rade

Po eksperymentuj z ustawieniem pomiaru światła

mam nadzieje że pomogłem pozdrawiam

Makudonarudo
14-01-2010, 18:50
Korzystaj z trybu TV ustaw krótki czas migawki zdjęcie programowo można trochę rozjaśnić jak wyjdzie za ciemno

Ustaw ISO 400 jest optymalne w tym aparacie do zdjęć sportowych trochę szumi ale daje rade



Niedoświetlanie wzmacnia szumy , ale można poexperymentować .

Merde
15-01-2010, 11:11
Niedoświetlanie wzmacnia szumy , ale można poexperymentować .

Nieprawda. Dopiero podciąganie ekspozycji w postprocesie je wzmacnia :mrgreen: