Zobacz pełną wersję : Efekt jak to zrobić?
Witam. Mam takie pytanie. Jak uzyskać taki efekt zdjęć jak w linkach poniżej. Chodzi mi o to jak zrobić w tak pogodny słoneczny dzień tak dramatycznie wyglądające ciemne tło z poprawnie doświetloną postacią? Posiadam C50d, lampe 580ex II parasolkę kabel synchro i jakoś nie mogę uzyskać takiego efektu. Czy to raczej tylko i wyłącznie PS? Pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=BPeBQbbbDAY
http://www.youtube.com/watch?v=EG_QZTqG2Ns&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=brSWJZmJ2m8
Stawiasz modelke w cieniu i oswietlasz ja lampa. Swiatlo w aparacie ustawiasz na tlo (mozesz przyciemnic tlo stopien czy dwa). Moc oswietlenia modelki mozesz wyregulowac moca lamapy, odlegloscia lampy od modelki czy po prostu przeslona.Generalnie troszke inwencji, wyobrazni i swiadomosci efektu ktory chce sie uzyskac.
I oczywiście najkrótszy możliwy czas synchronizacji żeby światło dzienne straciło trochę na znaczeniu.
photographus
10-01-2010, 12:20
Wszystko jak wyżej plus photoshop.
pozdrówka
Dziekuje za pomoc. pozdrawiam
Tezet-gdynia
10-01-2010, 15:49
Przeciez w 8 odcinku sam mowi ze tlo niedoswietla nawet o 3 "f-stop's" a glowny obiekt doswietla blyskiem :|
Ale mozliwe ze zaklina wilkolaki i przed sesja wyje do ksiezyca zeby dodac mrocznej aury zdjeciom...
Przecież dane są linki do filmików gdzie to wszystko jest fajnie pokazane.
Na kilku jest użyta jeszcze 2. lampa uwydatniająca zarys modelki.
na filmie jest wszystko wytlumaczone O_o
oswietlasz tak jak typ mówi + później psute albo zabawa suwaczkami w lightroomie :)
Jeśli nie możesz otrzymać takiego efektu to oznacza że za mało ćwiczysz.
niedoświetlić tło o 2 / 3 ev a samą postać oświetl miękkim światłem z 580 przepuszczonej przez parasolkę. Wsio.
Witam. jestem tu w sumie nowy i może mnie oświecicie co do tematu jak wyżej. Zamierzam też pobłyskać w terenie i czy efekty będą lepsze jeżeliby do takiej zwykłej lampy dokupić zamiast parasolki z której ucieka troszkę światełka - softbox ? wypatrzyłem sobie taki przenośny 90x60 za 208 zł o ile pamiętam. uchwyt myślę że uda mi się dorobić. Ma to sens ?
Ma !!!
Softbox jest "wydajniejszy"
mieszko_
10-01-2010, 23:15
jesli chodzi o mnie to robie duzo fotek w terenie i zawsze uzywam parasolek bo sa bardzo poreczne, a co do soft boxa mam nowego nie uzywanego ktorego dostalem w zestawie z lampa i moglbym sprzedac taniej. odezwi sie na gg: 3134560 jak jestes zainteresowany
No i fajnie mieć do tego triggery które przenoszą HighSync.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.