PDA

Zobacz pełną wersję : Czym podpisac zdjecie



yellowpliszka
09-01-2010, 18:34
Chcialbym podpisac odrecznie pare zdjec ktore zamieszcze na scianie pod szybka. Chcialbym je tez podpisac, miejsce data etc. Czego uzyc do podpisania aby ow podpis wygladal dobrze? Marker odpada, nie wyglada to najlepiej. Moze jakim malenkim pedzelkiem i farbkami? Czy ktos ma doswiadczenie w tej materii?

iso
09-01-2010, 18:43
chcesz pisać po zadrukowanej stronie czy po jakims marginesie? moze zdjecie na kartke i pisz po kartce? będzie estetyczniej może. i pędzelek raczej sobie odpusc :D

radradish
09-01-2010, 18:51
Czego uzyc do podpisania aby ow podpis wygladal dobrze? Marker odpada, nie wyglada to najlepiej. Moze jakim malenkim pedzelkiem i farbkami? Czy ktos ma doswiadczenie w tej materii?

Bez wprawy w posługiwaniu się takimi narzędziami nic nie będzie wyglądało estetycznie :P IMO nawet markerem dąłoby radę, jeśli ma się ładne pismo etc.

mk307
09-01-2010, 19:58
Ja na papierze fotograficznym drukuje Certyfikaty bezproblemowo je podpisuje piórem kólkowym uni-ball eye mitsubishi. Nie trzeba cisnąć ładnie wygląda i w miarę szybko zasycha. Później daje w ramkę i tak wisi 24 miesiące na ścianie u kogoś.

mssk
09-01-2010, 20:16
proponuję "marker olejny" kiedyś coś takiego używałem do przygotowywania płytek drukowanych do podzespołów elektronicznych. kosztuje kilkanaście złotych, są różne średnice końcówki.

model
09-01-2010, 22:52
Ja proponuję albo zrobić passe-partout (kartonik z otworem na zdjęcie), albo zdjęcie nakleić na kartkę papieru i na tym podpisywać. Ewentualnie dać zeskanowany odręczny podpis w programie graficznym na wąskiej ramce i dopiero potem drukować. Ostatnia opcja najbardziej pracochłonna, ale za to podpis na każdym zdjęciu będzie taki sam.

Teo
09-01-2010, 23:31
a może po prostu kup etykiety samoprzylepne, na nich wydrukuj tekst i podpisz ręcznie, a potem już tylko przykleić na odwrocie?

xmartvyx
10-01-2010, 02:43
Zdjecia do celow kolekcjonerskich sygnuje sie olowkiem grafitowym b7. Mozna tez uzyc pieczeci z tuszem bez kwasowym, lub suchego stempla.

Patryk_mirek
10-01-2010, 11:28
Zdjęcia w zasadzie powinno się podpisywać z tyłu ołówkiem grafitowym...
Marker (cienki jakiś) może być. podpis powinien być niewielki i mało rzucający się w oczy - to nie znak wodny żeby był "*** twoju mać". Żeby ładnie wyglądało to podpisz pismem technicznym (jak dobrze poszukasz pewnie gdzieś znajdziesz "wzornik" (takie podobne do linijki, z otworkami w kształcie liter)

dr.feelgood
10-01-2010, 15:00
Niestety...
najładniejsze podpisy zdjęć tylko piórami typu 'redis'. Na jasnym tle czarny tusz, na ciemnym biały (ew. atrament). Trzeba się trochę wysilić i wykonać napis, ale nie pismem tech nicznym czy od szablonu bo to jakaś porażka.

yellowpliszka
14-01-2010, 04:04
W ramce bede mial mozliwosc wlozenia samogo zdjecia, bez kartonikow czy papieru. Zdjecie bedzi enalezalo podpisa na zdjeciu:( Na takim gloss to jeszcze przejdzie ale jak to zrobic na matowym..?

JaBlam
14-01-2010, 16:30
W ramce bede mial mozliwosc wlozenia samogo zdjecia, bez kartonikow czy papieru. Zdjecie bedzi enalezalo podpisa na zdjeciu Na takim gloss to jeszcze przejdzie ale jak to zrobic na matowym..?

Boszzz... Umiesz te myśl skleic jakoś bardziej składnie? Czy to ja mam problem z czytaniem?

Jesli podpis musisz umieścic prosto na zdjęciu, to proponuje skorzystania z żelopisów z białym materialem piszącym. Niedawno takie kupilem (ok 6 zl sztuka) Dają cienką linię (w odróżnieniu od koszmarnych pisaków olejnych) i się nie rozmazują. Badzo ładnie radzą sobie zarówno na matowych jak i błyszczących powierzchniach. Oczywiscie przydałoby sie do tego ładne pismo.