PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie na Epsonie R800



PiotrS
09-01-2010, 15:56
Witam!
Mam problem z Epsonem R800, ceniona drukarka za jakość drukowanych fotografii, a ja nijak nie mogę opanować ustawień, parametrów i nie wiem gdzie leży problem???
Gdyby jakiś doświadczony użytkownik R800 zechciał naprowadzić, podpowiedzieć to i owo byłbym niezmiernie zobowiązany.
Pozdrawiam
Piotr

P.S. Najbardziej mnie irytuje Gloss Optimizer, niby ma pokrywać całą zadrukowaną fotografię, ale nie pokrywa miejsc zadrukowanych czarnym atramentem na papierze EPSONA Premium Glossy Photo wygląda to okropie :-(

Krzychu
09-01-2010, 16:59
A w czym konkretnie potrzebujesz pomocy ? Jakiś super doświadczony nie jestem, ale już sporo na niej wydrukowałem...

PiotrS
11-01-2010, 09:50
Może opiszę co i jak.
Wydruk na papierze Epson Premium Glossy Photo.
Atrament Lyson Photo Chrome RB, uzupełniany w samorestartujących się kartridżach.
Profil monitora i drukarki zrobiony ColorMunki Photo.
Photoshop: ustawienia koloru - przestrzeń robocza AdobeRGB, Konwersja na roboczy RGB, Metoda konwersji - Relatywna Kolorymetryczna.
Przy wydruku: zarządzanie kolorem z Photoshopa - wybieram zrobiony profil drukarki dla papieru epsona, zaznaczam kompensację punktu czerni, wyłączam zarządzanie kolorem w drukarce i ustawiam parametry druku takie jak miałem ustawione przy robieniu profilu a....efekt fatalny, wydruk zadymiony pozbawiony kolorów, kontrastu.
Gdzie szukać błędu?

Krzychu
11-01-2010, 10:00
Może opiszę co i jak.
Wydruk na papierze Epson Premium Glossy Photo.
Atrament Lyson Photo Chrome RB, uzupełniany w samorestartujących się kartridżach.
Profil monitora i drukarki zrobiony ColorMunki Photo.
Photoshop: ustawienia koloru - przestrzeń robocza AdobeRGB, Konwersja na roboczy RGB, Metoda konwersji - Relatywna Kolorymetryczna.
Przy wydruku: zarządzanie kolorem z Photoshopa - wybieram zrobiony profil drukarki dla papieru epsona, zaznaczam kompensację punktu czerni, wyłączam zarządzanie kolorem w drukarce i ustawiam parametry druku takie jak miałem ustawione przy robieniu profilu a....efekt fatalny, wydruk zadymiony pozbawiony kolorów, kontrastu.
Gdzie szukać błędu?

A co widać na proofie ? Zobacz jak wygląda proof z użyciem tego profilu i zrób korekcję tak żeby wyglądał jak oryginał (najprościej zrobić kopię zdjęcia i wyświetlić obydwa obok siebie - jedno bez a drugie z proofem i to drugie edytować tak żeby dostać to pierwsze).

PiotrS
11-01-2010, 13:02
Właśnie, w ustawieniach próby wybieram zrobiony profil i zaznaczam podgląd albo Ctrl+Y to nie widzę różnicy. Dopiero w opcji "drukuj" (CS3) zaznaczenie opcji "kolory wydruku próbnego" zmienia kolory na podglądzie w tym właśnie oknie menu"drukuj" kolory blakną i stają się przydymione. Niemniej ten podgląd wydruku nie odpowiada rzeczywistemu wydrukowi otrzymanemu z drukarki.