PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjechane RAW-y



Hajduk
07-01-2010, 16:10
Witam

Panowie mam problem z plikami cr2. Mianowicie w ACR po kliknieciu na dany plik rozwala mi sie caly kolor, tak jak na screenie poniżej:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e7b6c843812b656.html

Myślałem, że to wirus przeskanowałem NOD ESET, KASPERSKY, AVAST I AVIRA- co prawda był trojan ale usunąłem a problem pozostał i pojawia się dalej. Dysk też odpada, ponieważ zrzuciłem wszystkie rawy na dysk zew. i dalej to samo. Zainstalowałem ACR na notebooku i tam raw jest czysty, po czym na stacjonarce dalej jak widac na zdjęciu. Wnioskuję w takim razie ze może karta graficzna mi pada?? Ale wolę się upewnić, może miał ktoś już podobny problem??

Przeszukałem archiwum i nie znalazłem nic podobnego więc zakładam wątek, może ktoś pomoże?

Mellan
07-01-2010, 16:31
... Zainstalowałem ACR na notebooku i tam raw jest czysty, po czym na stacjonarce dalej jak widac na zdjęciu....

W jakim sensie zainstalowałeś ACR na notebooku? ACR nie instaluje się bez shopa, więc mogłeś bez jego instalacji dostać co najwyżej podgląd zaszytej w rawie miniaturki jpeg'a.
Mi to wygląda ewidentnie na błąd zapisu karty aparatu.

Hajduk
07-01-2010, 16:52
oczywiście zainstalowałem całego PS-a wraz z ACR. Na lapie otwieram rawa i jest czysty, minitaura tez jest czysta natomiast na stacjonarce minitaura taka jak na linku, podglad rowniez i w ACR tez rozmazany, ale jak teraz otworzylem zdjecie z ACR do PS to juz czyste normalne więc już nie wiem o co chodzi, ale tu nie ma reguły bo wcześniej jak otworzylem z ACr do PS to też były rozwalone- jeszcze jedna myśl- może dlatego że zgrywałem pliki bez czytnika i w windowsie a nie poprzez import w bridgu

qb4hkm
07-01-2010, 16:56
Przeinstaluj ACR i na wszelki wypadek sprawdź ram memtest86+

Janusz Body
07-01-2010, 16:58
To naprawdę wygląda na uszkodzone pliki. Oczywiście mogły być uszkodzone również w trakcie zgrywania. Spróbuj porównać otwierając fizycznie ten sam plik (np. nagrany na jakimś sticku) na obu komputerach.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Przeinstaluj ACR i na wszelki wypadek sprawdź ram memtest86+


ooooooo.... to jest też opcja :-) ta droższa ;-)

Hajduk
07-01-2010, 18:16
wiecie co Panowie, jak tak biegałem z tym dyskiem zew. z kompa na lapa to na lapie cały czas czysto było, na stacjonarce w ACR w pewnym momencie też czysto, pozostał jedynie bridge i miniaturki więc zrzuciłem cashe i też czysto:) ciekawe na jak dlugo, może jakąs aktualizacje bridga mu wgrać? pamięć też zeskanuje