PDA

Zobacz pełną wersję : CANON IS S1 ja zrobic wszystko default



PawelR
30-09-2005, 21:31
Witam
Na początku chciałbym zaznaczyć iz dopiero zaczałem swoja przygode z fotografia, wczoraj drowałem ten aparacik w łay noi nie wieme jeszcze umiem

Przejdzmy do rzeczy chce zrobic zdjecie panormmiczne wczoraj wszystko ekstra zrobiłem jedno potem dołączałym drugie 3 itd.
Teraz jak zrobie jedno to mi je ucina okolo w polowie i od tej polowy moge robic dalej, trudno mi to opisac ale ucina mi zdjecie potem nastepne to samo.Np.zrobie zdjecie całej szafie noi niby powinno mi pokazać koncówke zdjecia abym mogl dolaczyc zdjecie biurka a aparat ucina mi pierwsza fotografie w polowie tak ze moge robic dalej zdjecie ale jeszcze musze pol szafy zfotografować. Zapewne przestawiłem cos w opcjach ale czytałem manula a i nic. Jak zrobic restarta w tym aparacie albo jak to zmienic w opcjach, dzieki wielkie. pozdrawiam

Ludzie pomozcie chociaz gdzie jest restart w tym aparacie nigdzie nie moge znalezc

Pszczola
30-09-2005, 21:41
Musze odpoczac. Mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

PawelR
30-09-2005, 21:44
przepraszam ale to trudne do opisania, spobuje jeszcze raz.
wlaczam w aparacie pokretełkiem zdjecia plenerowe. Zaczynam, pstrykam pierwsze ale jako efekt widze polowe tego zdjecia nie koncówke boku aby mozna było dołączyć nastepne tylko srodek. z nastepnymi jest to samo :(
Powiedzcie mi przynajmniej zrestartowac ten aparat

Reno
30-09-2005, 22:07
Hm. Tak się chyba właśnie robi zdjęcia panoramiczne, na zakładkę czyli zahaczając o opisaną szafę.

PawelR
30-09-2005, 22:17
wlasnie w tym problem ze obraz nie jest na zakładce zeby mozna było zachaczyc i polaczyc tylko juz w polowie tak jakby zakładka była juz w polowie

Mr_Black
30-09-2005, 23:00
Aby powrócić do ustawień fabrycznych włącz aparat w dowolny tryb (fotografowanie lub podglądu obrazów), wcisnij na dłuższy czas przycisk MENU (kilka sekund). Powinno wyświetlić się pyatanie czy zresetować (reset settings to dafault). Przyciskami (w lewo lub w prawo) zaznacz OK i wcisnij przycisk SET. I wsio ryba :D

Nie bój się grzebać w menu, kombinuj, czasami przynosi rezultaty.


No i lepiej czytaj instrukcje ...

PawelR
01-10-2005, 09:16
dzieki za pomoc ale nic nie pomoglo przywrocenie ustawien fabrycznych :( to ja juz nic nie wiem :(

PawelR
01-10-2005, 11:26
Przedstawie swoj problem schematycznie za pomocą painta
http://83.238.57.2/~proczon/aparat/Test/PANORAMA.JPG poprostu kazde zdjecie jest ucinane az do polowy a nie przy koncu

Vitez
01-10-2005, 14:48
dzieki za pomoc ale nic nie pomoglo przywrocenie ustawien fabrycznych :( to ja juz nic nie wiem :(

A jaki tryb robienia zdjec panoramy masz wlaczony?
Z prawa->lewo, z lewa->prawo, z gory->dol, z dolu->gora, dookola?
(patrz strona 48 instrukcji : http://vitez.ceron.pl/canon_s1.pdf ).
Sprobuj to poprzelaczac?
A moze nie wcisnales przycisku SET po zrobieniu pierwszej panoramy i on ci ciagle kontynuuje?