PDA

Zobacz pełną wersję : G10 w fotografi podwodnej?



fotna
04-01-2010, 19:14
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy G10 z obudową podwodną.
Jak ten aparat sprawuje się w tych warunkach?
Jak z balansem bieli?
W dobrej i złej przejrzystości wody?
Czy jest możliwość podłączenia lampy zewnętrznej?
A może macie jakiś compakt sprawdzony pod wodą?

cezarycezary
07-01-2010, 01:59
Nie moje opinie, ale mozesz juz cokolwiek samemu wydedukowac:

( tu chyba malo rzetelnie opisane co do zmiany trybow foto pod woda )
http://cokupic.pl/opinie/Canon-WP-DC28/ad8ac6bb6cfce0f0

tu juz chyba pelniejszy opis:
http://www.fotopodwodna.pl/index.php?products=product&prod_id=387

A tu fajne fotki tego zestawu:
http://www.allegro.pl/item868784823_obudowa_podwodna_canon_g10_wp_dc28_f _vat_raty.html

Garnett
07-01-2010, 08:46
Witam
Uzywam starego a75 z obudowa i efekty w polskich wodach były nawet zadowalające
Uzywalem go z lampą zewnętrzna wyzwalaną fotocelą przez światłowód ( wyzwalanie błyskiem wbudowanej lampy tylko trzeba czymś zasłonić miejsce gdzie jest wbudowana lampa zeby jej błysk nie zakłócał pracy lampy zewnętrznej ).
G10 pewnie lepiej bedzie sobie radził bo to nowszy aparat.

at_m
21-02-2010, 13:25
Witam
Korzystam regularnie z zestawu G10 + oryginalna obudowa i muszę przyznać, że jest to najlepsze (amatorskie) rozwiązanie z jaki do tej pory miałem do czynienia. Wcześniej trenowałem to z kompaktami Nikona i pozytywna różnica na rzecz Canon G10 jest ogromna. Wprawdzie fotki podwodne robiłem wyłącznie w ciepłych wodach, przy dużej przejrzystości i ładnym świetle, ale efekty są super.
Pozdrawiam!
at_m

christof
22-02-2010, 12:36
Wprawdzie fotki podwodne robiłem wyłącznie w ciepłych wodach, przy dużej przejrzystości i ładnym świetle, ale efekty są super.
Koniecznie coś pokaż! Z mojego krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć (1h w aquaparku), że uciążliwy jest shutter lag i przez to miałem sporo poruszonych zdjęć - a zadanie miałem niełatwe - ruszający się maluch. Nie miałem okazji dłużej się pobawić, pewnie manualne ustawienie ostrości by bardzo wiele dało.

mmosk
29-05-2010, 18:02
Witam
Dawno mnie tutaj nie bylo. Aktualnie siedzie w Nikon'ie, ale rozwazam przejscie do Canona. Normalnie robie zdjecia lustrznakami (w Canon rozwazam 7D). Jednak zaczolem takze nurkowac i mysle powaznie o zdjeciach pod woda. Moja dzialka fotograficzna to przyroda rejonow polarnych. Teraz zejde takze pod wode. Tak wiec przed przejsciem mam dylemat. Czy myslec o obudowie do 7D i zestawem lamp, czy tez w poczatkowym etapie wystarczajacy jest aparat typu G10 lub G11 z obudowa (nie Canona ale rozwazam firm niezaleznych i do nich lampy), zestawem lamp zewnetrzych, konwerterem na szerszy kont. Biorac obudowe do 7D napewno nalezy doplacic ze 3 tysiace. A na dodatek dobra fotografia podwodna to nauka nurkowania i fotografowania. Tak wiec potrzeba na to ze dwa lata. Wtedy pewnie juz bede myslal o innej lustrzance i rozwazal zestaw bardziej prof (jak cos z tej fotografii bardziej wypali). Tak wiec pytanie jest proste i skierowane do osb ktore robily zdjecia takim aparatami pod woda - czy to jest dobry zeswtaw na nauke fotografowania pod woda.

Mateusz