PDA

Zobacz pełną wersję : 1000D zgubił zdjęcia



lukione
04-01-2010, 13:18
Witam, mam następujący problem. Przez ostatnie kilka dni byłem na wyjeździe i miałem oczywiście ze sobą aparat. Robiłem zdjęcia i wszystko było bez problemu. Fotek było około 180, jedyna rzecz jaką robiłem z aparatem to wymiana akumulatora na drugi ponieważ pierwszy był już słaby. Teraz przechodzę do sedna sprawy, po tej zmianie znikły mi losowe zestawy zdjęć i co ciekawe pojawiły się zdjęcia które usunąłem przed wyjazdem (około 20). Chronolagia jest taka, że mam wszystkie zdjęcia z pierwszego dnia, zdjęcia robione wieczorem znikły (około 10), wszystkie zdjęcia z sylwestra poza tymi które robiłem na sam koniec około 3 w nocy, około 60% zdjęć z wycieczki ostatniego dnia pobytu brak kilku na początku i całkowity brak około 30 zdjęć które zrobiłem po zmianie akumulatora. Wśród zgubionych zdjęć było kilka naprawdę ważnych dla mnie, odpaliłem probgram do odzyskiwania danych ale znalazł tylko 5 fotek z czego 3 są uszkodzone. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać i ewentualnie jak odzyskać te zdjęcia? Bateria którą włożyłem była oryginalna canona taka sama jak wcześniej tylko naładowana, pierwszej nie rozładowałem do końca. W aparacie mam ustawione numerowanie ciągłe czyli licznik sie nie zeruje w żadnej opcji.

Piast
04-01-2010, 14:47
myślę że masz wadliwą kartę pamięci

Fumar
04-01-2010, 15:11
Również tak uważam. Jeśli masz inną kartę, sprawdź czy problem pojawia się na innej karcie pamięci, żeby wykluczyć wadę aparatu.

lukione
04-01-2010, 15:58
Cięzko to określić ponieważ wszystko jest już po staremu i zdjęcia sie normalnie zapisują. Mam teraz druga kartę i potestuję czy temat się powtarza. Najdziwniejsze jest to że te zdjęcia były na kacie po zmianie akumulatora bo pamiętam że je jeszcze w drodze do kwatery oglądałem.

Bodzius
07-01-2010, 09:55
Miałem tak samo w 350D... Przyczyną była tania, wadliwa karta z allegro, która po tym zdarzeniu poszła pod buta. Aby nie być gołosłownym - kolega z identyczną trefną kartą miał taki sam problem. W moim przypadku wystarczyło skasować jedno zdjęcie z poziomu aparatu, a wywalał tak z 60 hurtem... Jako tako pomogło wtedy odzyskiwanie zdjęć. Od tej pory na kartach nie oszczędzam. Kup porządnego SanDiska Extreme.

MC_
07-01-2010, 10:01
Kilka lat temu tez mialem tak z A100+tania karta kupiona w FJ. Po wylaczeniu aparatu okazywalo sie, ze czesci zdjec brak.
Winna byla karta.