PDA

Zobacz pełną wersję : 7D padł AF :\



maniak
04-01-2010, 12:38
Witam, nawet nie tydzień temu kupiłem aparat. Af od początku chodził jakoś nie najlepiej. Wgrałem nowy soft pochodził 2 dni i dzisiaj rano ani drgnie :\
Czy możliwe że przestawiłem coś przez przypadek i nie mogę znaleźć, może to problem firmawe'u? Czy tylko serwis ? :(
Sprawdzałem na 2 obiektywach, na obu ani drgnie.
Aparat ma 1500klampnięć :(

gadget_zary
04-01-2010, 12:51
spróbuj wgrać na nowo fabryczny soft

KaczyX
04-01-2010, 12:51
Mógłbyś go uratować serwisem, jeśli masz gwarancję. Ale po zmianie softu tracisz gwarancję. Więc pozostaję Ci chyba płatny serwis.


edit : wybaczcie. zawsze miałem świadomość że zmiana softu powoduje utrate gwarancji na aparat. jeśli nie miałem racji to przepraszam i dzieki za oswiecenie.

Merde
04-01-2010, 12:54
Mógłbyś go uratować serwisem, jeśli masz gwarancję. Ale po zmianie softu tracisz gwarancję. Więc pozostaję Ci chyba płatny serwis.

Nieprawda.

Kolaj
04-01-2010, 12:55
Ale po zmianie softu tracisz gwarancję. Bzdura!

preinwher
04-01-2010, 12:58
Legalny soft nie powoduje utraty gwarancji.
Koledzy mnie uprzedzili :)

maniak
04-01-2010, 12:59
Nigdzie w warunkach gwarancji niema takiego podpunktu. Producent pisze tylko że zmianie softu jest na własną odpowiedzialność a aparat bezpośrednio po zmianie działał.
Wkurzyłbym się gdyby było inaczej by wychodziłoby na to żeby w nowym aparacie pozbyć się błędu nakładających się zdjęć i innych rzeczy musimy wyrzec się gwarancji.. niedorzeczne.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Popołudniu wrócę z pracy spróbuje wgrać stary soft (jeśli w ogóle przyjmie starą wersje?)

Dodam tylko że robiłem fotki przy -5 przy delikatnie pruszącym śniegu. Może dostał wilgoć albo co? Obiektyw zmieniałem kilka razy ale zawsze bagnetem w dół, po powrocie sprzęt leżał w torbie kilka godzin wiec chyba nie miało prawa się nic stać?

ramzes63
04-01-2010, 13:14
Witam,
KaczyX,nie siej paniki....wgranie softu ze strony producenta nie wiaze sie z utrata gwarancji.Mam wgrany soft 1.1.0 ze stronki http://www.dpreview.com/news/0911/09110502canon7d.asp i nie mam z nim zadnych problemow...
Mysle ze nie jest to wina firmware.Mialem przypadek zwiszenia sie aparatu Canon 7D
poprostu ktoregos dnia nie odpalil, z racji tego ze mial 5 DNI odeslalem do sprzedawcy i kupilem nowy.
maniak sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne aparatu ''kasowanie nast.aparatu'' i jezeli bawiles sie roznymi ustawieniami to jeszcze ''Kasowanie nast.funkcji C.Fn.
wyciagniecie baterii podtrzymujacej rowniez daje takie same efekty.
Jak nie pomoze to servis.

iktorn92
04-01-2010, 18:57
Na gwarancji go :)

oskarkowy
04-01-2010, 19:03
Dodam tylko że robiłem fotki przy -5 przy delikatnie pruszącym śniegu. Może dostał wilgoć albo co? Obiektyw zmieniałem kilka razy ale zawsze bagnetem w dół, po powrocie sprzęt leżał w torbie kilka godzin wiec chyba nie miało prawa się nic stać?

Warunki zewnętrzne nie miały tutaj nic do rzeczy, tak samo ułożenie aparatu. Wydaje mi się, że również nowy soft nic tu nie wnosi, zwyczajnie padł AF i koniec. Jeśli możesz, to wymień puchę na nową, jak nie da rady, to tylko serwis. Powodzenia.

mc_iek
04-01-2010, 19:04
Ja bym zaczął od podniesienia lustra, odwrócenia aparatu do góry nogami i dmuchnięcia gruszka w szczeliny AF-a... Pomóc nie pomoże, zaszkodzić nie powinno.

allxages
04-01-2010, 19:06
Chciałem napisać to co oskarkowy, ale mnie uprzedził :)

oskarkowy
04-01-2010, 19:12
Ja bym zaczął od podniesienia lustra, odwrócenia aparatu do góry nogami i dmuchnięcia gruszka w szczeliny AF-a... Pomóc nie pomoże, zaszkodzić nie powinno.

Nic to nie da. Jakby miało pomóc, to AF szukałby cały czas i bez rezultatu, a ten zwyczajnie umarł.


Chciałem napisać to co oskarkowy, ale mnie uprzedził :)

Do usług 8-)

mc_iek
04-01-2010, 19:19
Nic to nie da. Jakby miało pomóc, to AF szukałby cały czas i bez rezultatu, a ten zwyczajnie umarł.

Pewnie tak, ale miałbym czystsze sumienie...

maniak
04-01-2010, 21:33
Niestety, przykro mi to stwierdzić ale AF jest trup :(
Żaden z wymienionych przez was sposobów nie przyniósł rezultatu.

Na szczęście dobrze żyje ze sprzedawcą gdzie brałem puszkę więc chyba nie będzie problemu z wymianą.

maniak
05-01-2010, 17:41
Problem rozwiązany ale w sposób za który na pewno mnie przechrzcicie hehe.
Ze zwrotem aparatu nie miałem problemu ale okazało się ze więcej siódemek nie ma na stanie..
Ale był jeden D300s.
Jako że na szkłach jechałem pożyczonych i właściwie nic mnie w Canonie nie trzymało poza zepsutym body które właśnie zwróciłem.. wziąłem Nikona a za różnicę w cenie wziałem 35mm 1.8
Tak więc przez przypadek dylemat jaki miałem przy wyborze body (i systemu poniekąd) rozwiązał się w sposób losowy.

Gdyby przypadkiem wróciło do mnie info co było przyczyną niesprawności w Canonie nie omieszkam wspomnieć. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.

allxages
05-01-2010, 17:47
hahaha to jedna z śmieszniejszych historii i niepoważnych zarazem jakie przeczytałem na tym forum :)

gietrzy
05-01-2010, 17:54
Ale był jeden D300s.

Brawo! Jesteś moim Herosem. Ja próbowałem, ale zawsze (trzy Nikony) wracam :mrgreen:


wziąłem Nikona a za różnicę w cenie wziałem 35mm 1.8

Dobre szkło, wstawiaj fotki i tu, na tym forum.

maniak
05-01-2010, 20:14
Siedzę już 2godzinę i się nim bawię i nie sądzę abym źle zrobił.
Wręcz przeciwnie. Wiem wiem to forum canona. Więcej nie napisze bo mnie zjecie :D

MacGyver
05-01-2010, 20:23
Wręcz przeciwnie. Wiem wiem to forum canona. Więcej nie napisze bo mnie zjecie :D
E tam, zaraz zjemy. To jest forum opanowane przez foto-malkontentów i co najmniej płowa userów uważa że Nikon jest lepszy (dlaczego męczą się z tym wstrętnym, tandetnym Canonenm to już nie wyjaśniają, ale to inna bajka) :mrgreen:

allxages
05-01-2010, 20:39
Siedzę już 2godzinę i się nim bawię i nie sądzę abym źle zrobił.
Wręcz przeciwnie. Wiem wiem to forum canona. Więcej nie napisze bo mnie zjecie :D

To nie tak. Szczerze mówiąc nie kupiłbym sprzętu za takie pieniądze bez 100% pewności. Tutaj wygląda, ze sam nie wiesz czego do końca chcesz i tak sobie skaczesz. Twoje pieniądze, dla mnie to troche niepoważne po prostu :)

maniak
05-01-2010, 20:51
Pieniądze i tak wydałem. Jak miałem czekać 2 tygodnie na nowy to zwyczajnie mi się odechciało.
Wybór i ten i ten w 100% świadomy ale ponad wszystko nie cierpię czekać. Było się canonowi nie psuć to pewnie bym dalej pstrykał i chwalił.

Nie jestem jakimś ortodoksem sprzętowym. Znaczkiem się zdjęć nie robi. Ma działać i wszystko.

kuzi4
05-01-2010, 21:30
Też bym tak zrobił. Gdyby po niecałym tygodniu padł mi sprzęt za kilka tysięcy to też bym się wk... zdnerwował. A, że sytuacja u sprzedawcy była taka nie inna to cóż... widocznie tak miało być. Nie widzę tu nic niepoważnego w postępowaniu maniaka. Tymbardziej, że dał szansę Canonowi.

maniak
05-01-2010, 22:19
Smutną prawdą jest że jakość wykonania spada.. Kiedyś sprzęt foto to tylko metal metal metal.. a teraz plastic-fantastic (jak to ktoś fajnie określił).
Ale to chyba duch epoki.

tezmarek
05-01-2010, 22:52
Smutną prawdą jest że jakość wykonania spada.. Kiedyś sprzęt foto to tylko metal metal metal.. a teraz plastic-fantastic (jak to ktoś fajnie określił).
...

Tak - na przykład analogowy EOS 5 ;)

Shrek
05-01-2010, 23:09
Wyklucz śnieg i -5. Ja w ubiegłą sobotę biegałem 9h po lesie, w padającym, a nie pruszącym śniegu przy -8, 9, zmieniałem szkła i żadnych zmian, nawet zająknięcia.
Co najfajniejsze, że bałem się bardzo o aku, a tutaj miłe zaskoczenie, po tylu godzinach i ok 300 klapnięciach miałem 53% stanu naładowania i ani razu przez cały dzień nie chowałem sprzętu, wisiał non-stop na szyi.

piotrekok
05-01-2010, 23:10
Ja bym tak nie narzekał na jakość wykonania obecnego sprzętu:) Kiedyś robiło się kilkaset zdjęć rocznie i aparat leżał w torbie z braku kliszy, teraz czasami robi się tyle zdjęć dziennie:)

maniak
05-01-2010, 23:18
No tak tylko z drugiej strony 7D i D300s ważą po 900gram z hakiem z baterią. Jakby się tak uprzeć że każdy element ma być metalowy to ważyłyby daleko więcej pewnie coś oko 1,1kg.. nie bardzo mi odpowiada perspektywa tak ciężkiego aparatu. I tak jest co nosić. Plus do tego 70-200 albo coś innego z lampą? Ręce do ziemi ;)

michal_sokolowski
06-01-2010, 01:24
Siedzę już 2godzinę i się nim bawię i nie sądzę abym źle zrobił.
Wręcz przeciwnie. Wiem wiem to forum canona. Więcej nie napisze bo mnie zjecie :D

"Siedzę już 2godzinę i się nim bawię i nie sądzę abym źle zrobił."

dobre :-)

maniak
06-01-2010, 10:17
Tiaaa..

mc_iek
06-01-2010, 10:31
Moderatorzy już nakłuwają Twoją laleczkę szpilkami zapewne...

MacGyver
06-01-2010, 11:33
Moderatorzy już nakłuwają Twoją laleczkę szpilkami zapewne...
Jeszcze nie, szpilki nam się skończyły :razz: Vitez, jako najmłodszy, został wysłany do sklepu po nową paczkę, jak tylko wróci to zaczynamy :lol:

RedWine
06-01-2010, 15:25
Róbcie to delikatnie, " z dyplomacją to może jeszcze pójdzie wymienić Nikona z powrotem na Canona " , stąd po szpilkach otarcie jakimś wacikiem może ?



shrek - też biegam po mrozie z czterdziestką i działa bez uwag , wręcz super ostrzy , jak się go przewietrzy , heheh

MacGyver
07-01-2010, 11:37
Dyskusje o mrozie przeniosłem do właściwego wątku :arrow: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=1122

KEEK
07-01-2010, 14:35
Swietne! W koncu ktos postapil jak rasowy fotograf. Chcial robic zdjecia i wzial dzialajacy aparat! Moje gratulacje.

Vitez
08-01-2010, 15:28
Siedzę już 2godzinę i się nim bawię i nie sądzę abym źle zrobił.
Wręcz przeciwnie. Wiem wiem to forum canona. Więcej nie napisze bo mnie zjecie :D

Śmiało, ale w innym wątku, w innym podforum: http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=24

Ten wątek jest o problemach z AF w 7D . Mimo że założony przez Ciebie, to jednak nie jest Twój blog :roll: .