PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawic moc lampy Master???



Turbodymomen
30-12-2009, 00:28
witam , szukalem i nie znalazlem dlatego pisze ;)

mam dwie 580exII i 430ex.

580tka robi za master i teraz pytanie.....

jak ustawic moc blysku lampy master ?? moze banalne ae ja nie umiem sobie z tym poradzic :) i jak ustawic grupe i kanał lampy master??

dzieki wielkie za odpowiedz :)

arturs
30-12-2009, 00:42
witam , szukalem i nie znalazlem dlatego pisze ;)

mam dwie 580exII i 430ex.

580tka robi za master i teraz pytanie.....

jak ustawic moc blysku lampy master ?? moze banalne ae ja nie umiem sobie z tym poradzic :) i jak ustawic grupe i kanał lampy master??

dzieki wielkie za odpowiedz :)

Turbodymomen nie musi czytać instrukcji??

a jak chcesz lampy używać ? w TTL czy manualu?

Turbodymomen
30-12-2009, 01:00
w ttl ,instrukcje czytalem ale nic tam nie wyczytalem jak ustawia sie moc blysku lampy master ani jak ustawic grupe itd...

arturs
30-12-2009, 01:26
w ttl

bo w ttl moc lampy dobiera automatyka.. oczywiście możesz też ustawić ręcznie proporcje pomiędzy siłą błysków w poszczególnych grupach..


instrukcje czytalem ale nic tam nie wyczytalem jak ustawia sie moc blysku lampy master ani jak ustawic grupe itd...

a co do tego o co pytasz to zajrzyj do rozdziału nr 3 w instrukcji do 580ExII - u mnie to od stron 33 do 46 - myślę że znajdziesz tam to czego szukasz..

Turbodymomen
30-12-2009, 11:16
nie rozumiemy sie do konca....

chce w kazdej z trzech lamp ( w tym w lampie master ) ustawic inna grupe.

wiem jak to zrobic w dwoch lampach , ktore sa sterowane lampa Master , ale nie wiem jak ustawic osobna grupe w lampie master, i jak regulowac moca lampy master jako osobna grupa.

sebcio80
30-12-2009, 12:22
nie rozumiemy sie do konca....

chce w kazdej z trzech lamp ( w tym w lampie master ) ustawic inna grupe.

wiem jak to zrobic w dwoch lampach , ktore sa sterowane lampa Master , ale nie wiem jak ustawic osobna grupe w lampie master, i jak regulowac moca lampy master jako osobna grupa.

lampa master zawsze przepisana jest do grupy A

yellowpliszka
30-12-2009, 14:31
Pozwolę sobie podczepic się do wątku. Czy da się ustawić tego mastera (w moim przypadku 580) na ttl, a slave (430)na manual? Chodzi o to aby wycisnąć ze slave jak najwiecej bo ma stać w kacie i odbijac od ściany. Lampa główna 580, będzie na aparacie doswietlac fotografowanych. A może zamienić, ustawić w kacie na slave ta silniejsza 580?

sebcio80
30-12-2009, 15:02
Pozwolę sobie podczepic się do wątku. Czy da się ustawić tego mastera (w moim przypadku 580) na ttl, a slave (430)na manual? Chodzi o to aby wycisnąć ze slave jak najwiecej bo ma stać w kacie i odbijac od ściany. Lampa główna 580, będzie na aparacie doswietlac fotografowanych. A może zamienić, ustawić w kacie na slave ta silniejsza 580?

mozesz zmienic na manual w master, slave tez wtedy automatycznie przejdzie na manual

ogolnie to logicznym by bylo aby jako slave byla ta mocniejsza lampa i brak obslugi master przez inne lampy oprocz 5XX jest ogolnie bez sesnu, ale co poradzic...

jak chcesz blyskac na manualu tylko to kup sobie tanie chinskie jakies wyzwalacze radiowe

Turbodymomen
30-12-2009, 15:06
ok dzieki wielkie , wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo , nie ma nigdzie napsiane do jakiej grupy domyslnie nalezy lampa master.

sebcio80
30-12-2009, 15:17
ok dzieki wielkie , wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo , nie ma nigdzie napsiane do jakiej grupy domyslnie nalezy lampa master.

jest to napisane dosc wyraznie w instrukcji ;-)

yellowpliszka
30-12-2009, 16:03
mozesz zmienic na manual w master, slave tez wtedy automatycznie przejdzie na manual
Czyli nie da się ustawić slave na M a mastera na TTL, szkoda.

ogolnie to logicznym by bylo aby jako slave byla ta mocniejsza lampa i brak obslugi master przez inne lampy oprocz 5XX jest ogolnie bez sesnu, ale co poradzic...
To ma sens od strony komercyjnej, zawsze musisz mieć w systemie choć jedna najdroższa;-)

jak chcesz blyskac na manualu tylko to kup sobie tanie chinskie jakies wyzwalacze radiowe
Faktycznie jeśli już w manualu to lepeij kupić jakieś tanie wizardy i wtedy przejść z całością na M.
Wychodzi po prostu na to ze najlepsze efekty i tak bedą w M takich sytemach dwóch lamp. W jakich sytuacjach używa się w takim razie tego 'cudu canona'TTL w systemach dwóch lamp?

sebcio80
30-12-2009, 16:13
Faktycznie jeśli już w manualu to lepeij kupić jakieś tanie wizardy i wtedy przejść z całością na M.
Wychodzi po prostu na to ze najlepsze efekty i tak bedą w M takich sytemach dwóch lamp. W jakich sytuacjach używa się w takim razie tego 'cudu canona'TTL w systemach dwóch lamp?

kolega sie pytal o manual to odpisalem ze jak juz mamy robic tylko w manualu to lepiej tanie wyzwalacze - szczegolnie ze bedzie mial wtedy do dyzposycji dwie lampy

ja robie radiowo w ETTL, dla wygody i szybkosci -tez trzeba czasami sporo nameczyc sie z korekcja ekspozycji ale robimy to bez podchodzenia do wszystkich lamp