PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyzwalaniem 430 Ex



floyd26
30-12-2009, 00:15
Witam ponieważ jestem laikiem w sprawach wyzwalania lamp będę pisał własnymi słowami być może czasem uzyje złego określenia na daną rzecz ale postaram się to opisać
Mianowicie mam duży problem, posiadam lampy 430 ex oraz 580 ex II , problem jest z tą pierwszą lampką. Podłączyłem 430 ex do fotoceli takiej małej kostki na którą nałożyłem swoją 430 tkę do kostki podpiąłem kabelek PC-PC taki malutki a ten kabelek co jest podłączony do fotoceli podłączyłem z drugiej strony do odbiornika który miałem w zestawie z Radiowym wyzwalaczem lamp błyskowych POWERLUX FW-1B drugą część tego zestawu cxyli wyzwalacz podłączyłem do mojego aparatu Canona 40D na szyny aparatu. I problem jest taki że ta lampa co 5 sekund wyzwala błysk mimo że ja go nie inicjuje. Aparat nawet nie ruszam, Wyzwalacz też jest na szynach bez dotknięcia. Spreawadzałem czy to samo będzie sie działo po wypieciu wyzwalacza z szyn aparatu ale dalej jest to samo. Jakby lampa miała zaprogramowane żeby błyskać co 5 lub 6 sekund, gdy podpinam ten sam zestaw do 580 ex to wszystko jest ok moge wyzwolic lampe wtedy kiedy ja chce a nie kiedy lampie się podoba . Ma ktoś pomysł co zrobić?
Dodam że jak używałem 430 ex na szynach 40D to nie zauważyłem jakiś problemów .... błagam pomóżcie !!!! :sad::sad:

Pinio
30-12-2009, 00:29
Mi nigdy 430ex nie współpracowała z tymi chińskimi kostkami.

floyd26
30-12-2009, 09:37
co do odbiornika i nadajnika który uzywam to jest cos takiego http://www.funsports.pl/p,pl,425,1+kanalowy+radiowy+wyzwalacz+lamp+blyskow ych+powerlux+fw-1b+-+komplet.html
i czytalem po innych forach ale nikt z takim samoistnym wyzwalaniem nie miał problemu, i zastanawiam się czy to wina samej lampy 430 ex czy może złych ustawień :(( z drugiej strony tak myślę że może podłączyć inaczej ten zestaw np. tak żeby odbiornik nie był podpięty do 430 ex tylko do 580 exII i aby po nacisnięciu spustu migawki wyzwalać 580tkę a ona ruszy 430tkę, z tym że mam tylko jedną kostkę z fotocelą ;/

UrGuR
03-01-2010, 17:01
To ja sie podepne pod pytanie. Otóż, czy 430ex /exII można wyzwolić za pomoca tanich, chińskich wyzwalaczy radiowych? Z Sunpakiem nie mam z tym najmniejszych problemów, ale chce sie upewnić jak jest z tym canonem. I druga sprawa, czy przy wyzwalaniu na odległość za pomoca tej metody, działa tryb HSS? Z sunpakiem, który nie ma HSS też moge ustawić czas 1/500 zamiast prawidłowego 1/200, ale wtedy tylko górna część kadru bedzie doświetlona, a na dole brak działa nie flesza, efekt ten widoczny jest juz przy 1/320. Nie wiem czy z 430ex bede mógł ustawić czas 1/1000 lub krócej i kadr bedzie cały doświetlony. Za pomoc z góry dziękuje.

merger
03-01-2010, 18:12
To ja sie podepne pod pytanie. Otóż, czy 430ex /exII można wyzwolić za pomoca tanich, chińskich wyzwalaczy radiowych? Z Sunpakiem nie mam z tym najmniejszych problemów, ale chce sie upewnić jak jest z tym canonem. I druga sprawa, czy przy wyzwalaniu na odległość za pomoca tej metody, działa tryb HSS? Z sunpakiem, który nie ma HSS też moge ustawić czas 1/500 zamiast prawidłowego 1/200, ale wtedy tylko górna część kadru bedzie doświetlona, a na dole brak działa nie flesza, efekt ten widoczny jest juz przy 1/320. Nie wiem czy z 430ex bede mógł ustawić czas 1/1000 lub krócej i kadr bedzie cały doświetlony. Za pomoc z góry dziękuje.

1) mozna wyzwolic, ale sa specjalne tricki, bo 430ex sieje strasznie i zakloca czestotliwosci radiowe w swoim obrebie. mozna dorobic dluzszy kabel pomiedzy kostka i odbiornikiem radiowym i powinno dzialac.

2) tryb hss nie bedzie dzialal w takim trybie wyzwalania blysku, bo jest to ograniczenie nie lampy, a aparatu/wyzwalaczy radiowych. w dokumentacji aparatu masz dokladnie napisany czas synchronizacji, przewaznie 1/250 i do tego czasu bedzie wyzwalac ok, pozniej klatka bedzie coraz mniej naswietlona. da sie to obejsc przez wyzwalanie drugiej lampy przez:
- wyzwalacze obslugujace hss, np. nowe pocket wizardy
- przez fotocele i lampe w trybie hss wpieta na sankach (srednia opcja w plenerze)
- przez systemowe lampy ustawione w hss
- przez kabel ttl (tej opcji nie jestem pewien akurat)

axk
03-01-2010, 18:31
430ex sieje strasznie...

Czym "strasznie sieje"?

UrGuR
03-01-2010, 21:54
A dlaczego opcja z fotocelami i lampa na sankach jest średnia w plenerze? Światło słoneczne zakłuca prace fotoceli?

merger
04-01-2010, 00:17
@axk: nie wiem czym, z doswiadczenia wiem, ze lampy canona zle pracuja z kazdymi wyzwalaczami radiowymi, czy to jest chinszczyzna, czy pw, czy cokolwiek innego. nawet pw wymyslal patenty na ubranka dla lamp, zeby to ograniczyc.

@UrGuR: tak, fotocela nie zadziala w swietle slonecznym.

floyd26
05-01-2010, 14:43
1) mozna wyzwolic, ale sa specjalne tricki, bo 430ex sieje strasznie i zakloca czestotliwosci radiowe w swoim obrebie. mozna dorobic dluzszy kabel pomiedzy kostka i odbiornikiem radiowym i powinno dzialac.)

No chyba że jeszcze tak pokombinuje .....
no według sprzedawcy ten wyzalacz powinien współpracować z 430ex ale tak nie jest, w momencie gdy przełączam na trym manualny na lampie to znowu zaczyna mi strzelac seriami błysków tak jakby strotoskop (chyba tak się to pisze :-o )

Wybrnąłem z tej sytuacji obchodząc 430tkę , podpinając fotocelę do 580tki II a do niej odbiornik na kabelku PC natomiast 430tkę ustawiłem na slave a 580tke na master i tu było bez problemu bo wyzwoliłem 580tke a ona dała życie 430tce :-P
Jak można wydłużyć ten kabel PC gdzie mozna kupić dłuższy kabel do tego ?ma ktos pojęcie ?

merger
05-01-2010, 15:28
No chyba że jeszcze tak pokombinuje .....
no według sprzedawcy ten wyzalacz powinien współpracować z 430ex ale tak nie jest, w momencie gdy przełączam na trym manualny na lampie to znowu zaczyna mi strzelac seriami błysków tak jakby strotoskop (chyba tak się to pisze :-o )

Wybrnąłem z tej sytuacji obchodząc 430tkę , podpinając fotocelę do 580tki II a do niej odbiornik na kabelku PC natomiast 430tkę ustawiłem na slave a 580tke na master i tu było bez problemu bo wyzwoliłem 580tke a ona dała życie 430tce :-P
Jak można wydłużyć ten kabel PC gdzie mozna kupić dłuższy kabel do tego ?ma ktos pojęcie ?

kabel pc w srodku to prosty kabel mono, dostepny w kazdym sklepie elektronicznym/elektrotechnicznym. w srodku jest jeden drut i ekran. mozesz po prostu przeciac kabelek pc-jack i wstawic tam dodatkowy kabel.

macgyver9
05-01-2010, 15:58
Może inaczej. Sprzedaj tą 430tke i kup za to dwa nikony sb-26, one mają wbudowaną fotocele i działają bez problemu. :-)