PDA

Zobacz pełną wersję : grip BG-E2N a zużycie baterii



droog
29-12-2009, 17:13
Witam
jakiś czas temu zakupiłem grip BG-E2N to korpusu 40D, problem w tym, że gdy używam gripu - stockowa bateria już po zrobieniu kilkuset zdjęć pada.

Przedtem, gdy korzystałem bez gripa przy zrobieniu 800-1000 zdjęć pojawiała mi się ikonka rozładowania baterii do połowy, teraz mam tą ikonkę po zrobieniu 300 zdjęć..

z założenia grip ma przedłużać życie baterii, a tu jednak działanie odwrotne..
uciążliwym jest co chwilę pamiętanie o fakcie, aby wyłączać grip co by nie pobierał energii....


czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ?

pozdrawiam

poszukiwacz2006
29-12-2009, 19:40
Tak. Temat znany od dawna, zwłaszcza przy korpusach 20d i gripach BG-E2. Walnięta płyta główna w gripie ( koszt wymiany 250 PLN na Żytniej ) lub , co dziwne w Twoim przypadku taśma w korpusie ( tak przynajmniej u mnie to Żytnia zdiagnozowała - wymiana ok. 400 PLN ). Jak masz możliwość to podepnij gripa do innego body , i będziesz wiedział, czy to wina gripa czy aparatu. Jak masz na gwarancji to slij do serwisu.
Wyłączanie gripa nic nie daje. Baterie nie pociągną więcej iż te 200-300 zdjęć.

iREM
29-12-2009, 20:26
Witam
jakiś czas temu zakupiłem grip BG-E2N to korpusu 40D, problem w tym, że gdy używam gripu - stockowa bateria już po zrobieniu kilkuset zdjęć pada.

Przedtem, gdy korzystałem bez gripa przy zrobieniu 800-1000 zdjęć pojawiała mi się ikonka rozładowania baterii do połowy, teraz mam tą ikonkę po zrobieniu 300 zdjęć..

z założenia grip ma przedłużać życie baterii, a tu jednak działanie odwrotne..
uciążliwym jest co chwilę pamiętanie o fakcie, aby wyłączać grip co by nie pobierał energii....


czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ?

pozdrawiam

A próbowałeś po tym gripowym rozładowaniu zdjąć gripa i wsadzić tę samą rozładowaną baterię do puchy bez gripa?

atro
29-12-2009, 20:44
Podpinam sie pod wątek, bo zauważyłem podobne zjawisko u siebie, bg-e2 i 20d. Obie po włożeniu bezpośrednio do body padają po 2-3 zdjęciach.

poszukiwacz2006
29-12-2009, 22:02
Jeszcze raz powtarzam. Problem leży w płycie głównej gripa lub taśmie w korpusie.
Jedynym sposobem zdiagnozowania usterki jest serwis lub podpięcie gripa pod inne body lub body pod innego gripa. Czyszczenie styków, wymiana baterii itp. nic tu nie dadzą.
Też jestem wku..... bo kupiłem gripa z tą wadą ( nie wiem czy moje 20D nie jest złe a grip dobry ). Szkoda mi sprzedawać gripa, bo tak do końca nie wiem czy to jego wina. Ale jak kupię nową puszkę, to wtedy może się wyjaśni co było wadliwe - grip czy stara puszka.
Ponadto temat był już wałkowany na tym forum, więc ten wątek moderatot może zamknąć.

Goomis
29-12-2009, 22:59
one nie padają - jak je włożysz do puszki bez gripa to będą naładowane. Można też odkręcić grip i przykręcić ponownie. Ogólnie 20D musi się polubić z konkretnym gripem :-P Ten sam grip z innym body może działać poprawnie i tak samo w druga stronę.

droog
29-12-2009, 23:00
nie mam jak sprawdzić, aparat już nie na gwarancji pomimo, że 3 razy był w serwisie na naprawach matrycy, teraz już działa ok.
GRIP na gwarancji, nie mniej nie mam jak sprawdzić, bo nie mam innego kompatybilnego body.

i mój grip to BG-E2N (z końcówką N - nie wiem co to znaczy ale coś napewno hehe) a pucha 40D

szuler
29-12-2009, 23:04
literka "N" oznacza dodatkowy przycisk AF-ON na gripie

droog
29-12-2009, 23:38
dzięki za info, czyli zapewne wszystko to samo z dodatkowym AF, ta płytka pewnie zżera baterię o 60% użyteczności

atro
29-12-2009, 23:38
one nie padają - jak je włożysz do puszki bez gripa to będą naładowane. Można też odkręcić grip i przykręcić ponownie. Ogólnie 20D musi się polubić z konkretnym gripem :-P Ten sam grip z innym body może działać poprawnie i tak samo w druga stronę.

no nie bardzo... obie padły po zrobieniu zaledwie kilku zdjęć. To znaczy, że mam zmienić body czy poczekać aż się polubią ? :)

axk
29-12-2009, 23:54
literka "N" oznacza dodatkowy przycisk AF-ON na gripie

Model ten posiada dodatkowe uszczelnienia w stosunku do wersji BG-E2. Nie ma na nim żadnego przycisku "AF-ON".